Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rábeszélni a férjem?

Hogy tudnám rábeszélni a férjem?

Figyelt kérdés
Van egy màsfèl èves kislànyunk ès ha odamegy a kutyànkhoz simogatni, az morog rà. Nagyon ugy nèz ki hogy fèl töle a kutya ( nagyon fèlènk tipus amugy is) èn odaakarom adni egy ismerösnek akinek lehet kellene viszont a fèrjem mèg vàrna vele, hàtha megszokja a kislànyt. Nem akarom a fèrjem sem megbàntani mert gyerekkori kutyàja de nàlam betelt a pohàr.hogyan tudnàm szèpen ràbeszèlni?
2017. aug. 26. 15:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
61%

Biztos vagy benne h azert morog mert fel a gyerektol ?

Ha fel akkor elszaladna elbujna

Az a kutya amelyik morog a simogatasra az nem fel hanem inkabb merges agressziv tamado ...

2017. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
47%
gyerekkori kutyája? hát hány éves az az eb? Én sem örülnék,hogyha a kutyámat elakarná ajándékozni a feleségem. Meg kell a gyerekkel barátkoztatni.
2017. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 A kérdező kommentje:
Probàl menekülni is de mikor alszik odamegy a gyerek..mar nem fiatal kutya ès pròbàltuk hogy megszokja.èn sem szivesen adnàm oda ès nem is fogom!! Ha megy a kutya akkor azt a fèrjem fogja eldönteni! De nekem a gyerek a legfontosabb.
2017. aug. 26. 15:40
 4/76 anonim ***** válasza:
57%
A morgás is lehet védekezõ reakció, nem feltétlenül fut el a kutya. Azt kell mondjam, h a párod a hibás, ugyanis a kutyája nincs szocializálva. Én sem engedném el a kutyáimat, ugyanúgy családtagok. De iskolába járattuk õket, amíg nem volt gyerek, nincs is probléma, soha egyik se morgott ránk. Persze nem hagyom õket hármacskán felügyelet nélkül, mert az ördög nem alszik, de oka van annak, hogy így reagál a kutya. Nem büntetni kellene õt ezért (azzal, hogy elszakítod a társától, a párodtól), hanem megtanítani rá, hogyan kell viselkedni ismeretlenekkel, új helyzetekkel.
2017. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
43%

Sehogy. Majd kivárja, hogy a kutya megharapja a gyereket, aztán utána el lesz altatva.

Nálunk is ez volt. Én voltam a gyerek. :( Egy életen át viselem a nyomait az arcomon, az orromon és a számon.

2017. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 A kérdező kommentje:
Hàt pont ettöl fèlek èn is utolsò....
2017. aug. 26. 15:48
 7/76 anonim ***** válasza:
84%
De nem mutattátok meg rögtön a kutyának a gyereket, nem szoktattátok folyamatosan? Úgy gondoltátok, hogy majd valami lesz és kész? Nekünk 5 éves német juhászunk volt, mikor a lányom született, ahogy hazahoztuk, megmutattuk neki, megszagolhatta. Babaként kézben sokszor vittem oda megszagoltatni vele, hogy tudja, a miénk, sokszor el is mondtam neki, hogy a babát nem szabad bántani stb. Együtt vittük sétálni a kuttyot, hogy jó élményei legyenek a gyerekkel. Most már elmúlt 2 éves a lányunk, teljesen tudja a kutya, hogy a családhoz tartozik, eszébe se jut bántani. Nyilván felügyelet nélkül nem hagyom őket soha együtt, de a mi kutyánk sose morgott rá, semmi ilyesmi. Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy ha igyekeztetek direkt összeszoktatni a kutyát meg a gyereket, akkor hogy lehet, hogy ennyire elutasító. Nem nyúzza nagyon a gyerek? Őt is meg kell tanítani szépen bánni a kutyával, nem szabad elvárni, hogy az állat mindent elnézzen neki.
2017. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
39%

Tudom, hogy le leszek pontozva, de "csak" egy kutya. Nehogy már fontosabb legyen a férjednek, mint a saját pici gyereke épsége! Ennyire kicsinek nem tudod még megtanítani, hogy hagyja a kutyát.


Engem nem érdekelne, milyen hiszti lesz belőle. Vagy a kutya, vagy mi. Ha nem tünteti el, akkor nem mennénk haza, amíg ott a kutya!

Egyáltalán nem "kismama hiszti", hogy nem akarod egy légtérben a gyerekkel. Teljesen reális elvárás.

Akkor is maradna a kutya, ha allergiás rá a gyerek? Ha esélyes, hogy asztmás rohamot kap?

Ez is pontosan ugyanaz: a kutya állandó veszélyt jelent a kicsire.

2017. aug. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 A kérdező kommentje:
Persze hogy mutattuk neki, ès szoktattuk. Aposom kutyàja akivel szintèn sokat talàlkozott a lànyunk nagyon szereti öt.nem azzal van a gond hogy nem szoktattuk öket! Van ilyen termèszetü kutya ès van olyan.ugyan ugy mint az embereknèl. Ès nem durva vele, csak simogatnà ès mindig felügyelettel!
2017. aug. 26. 16:02
 10/76 A kérdező kommentje:
A kèrdès pedig nem az volt hogy mièrt morog a kutya....
2017. aug. 26. 16:04
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!