Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetne az adott helyzetb...

Hogy lehetne az adott helyzetből a lehető legjobban kihozni, hogy a gyermekem boldog legyen?

Figyelt kérdés

Születése után nem sokkal szétmentünk, mert túl sokat veszekedtünk. Én szerettem volna ha későb, mikor mindneki lenyugszik, átbeszélni a problémákat és megoldani, de az exem keresett magának másik nőtt ehelyett. azóta eltelt 2 év, egyedül nevelem a gyereket, az apja minden héten pr órát vele van, és nemsokára megszületik náluk a baba.

Sokmindent elrontottam, elrontottunk, és ezt nehezn élem meg. Nem akartam csonka családban felnevelni a gyerekemet. Ő még kicsi, hogy teljesen megértse, hogy ez nem az ideális családi helyzet. Mit csináljak, ha majd csúfolják, hogy "nincs" apukája, vagy ha neki is rossz lesz h nem lehet egyszer együtt a 2 szülőjével, pl. közös reggeli, kirándulás, esti fürdés stb...

Kérem olyan válaszoljon aki hasonló helyzetben volt, így van tapasztalata, nemcsak vélemyénye, elképezlése, mert amíg valaki nincs ilyen szituációban, minden sokkal másképp láthat.


2017. aug. 28. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ki csúfolná? Sajnos ma már ez a természetes.
2017. aug. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,nem fogják csúfolni.:)

Sajnos egyre több családban ez a helyzet és

senkit nem csúfolnak.

Késtülj fel viszont,hogy ha nagyobb lesz,

meg fogja kérdezni,hogy az apukája miért nem él veletek.

2017. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 jafnrétti ***** válasza:
100%
Ötéves koráig neveltem egyedül a fiam, soha senki nem csúfolta, ezen nincs mit csúfolni. Ráadásul a te gyerekednek van apja, szoktak találkozni, foglalkozik vele.
2017. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36 éves vagyok, a szüleim 6 éves koromban váltak el, és már akkor sem csúfolt ezért senki. Ma már sajnos még több elvált szülő van, ez nem téma sem oviban sem iskolában. A gyereked így nő fel, neki az a természetes, hogy nincsenek közös reggelik és kirándulások, így ez sem fogja különösebben megviselni, hidd el. Ráadásul van apukája, tölt vele időt.
2017. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3: utána sikerült párt találnod? kölcsönösen elfogadták egymást?

Ha jól értem apukája egyáltalán nem vesz részt az életében?

4: hogy viselted hogy elváltak a szüleid? valamelyiküknek lett új családja?

2017. aug. 28. 13:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! A 4-es vagyok. Őszintén szólva nem igazán emlékszem magára a válás időszakára,anyukám elmondása szerint azért megviselt, de semmi életre szóló törést nem okozott az biztos. Ma már nekem is lassan 7 éve van férjem és egy 5 éves fiam.

Igen, apukám újraházasodott (a nő volt egyébként a válóok), aztán el is vált. Most a 3. feleségével van, ez már kb. 15 éve tart. Nagyon jó a kapcsolatom apuval és a mostani feleségével is.

Anyukámnak is voltak kapcsolatai, de ő nem házasodott újra és jó ideje nincs már senkije.

2017. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Újra 4-es. Apukám 2. feleségének volt két fia (nem aputól, kb. egykorúak vagyunk), velük a mai napig nagyon jó a kapcsolatom, egyikük az esküvőmön a tanúm volt.
2017. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha te magad nem vergődsz ezen, hanem elfogadod, tudván, hogy ennél mérföldekkel rosszabb élethelyzetek is vannak, és hogy bár messze nem ideális (a tejles család sem feltétlenül az, sőt), de ez is normális, akkor ő is így fogja megélni. Ne keseregj, éld az életed, légy boldog, így, ebben a helyzetben! Örülj a gyerekednek, az egészségeteknek, és biztos, hogy még sok mindennek örülhetsz. Kár elvesztegetni az éveket a kesergéssel.
2017. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én osztályomba, még általánosba 3 lánynak elköltözött az apja... egynek meg 8-dikra meghalt az anyja is... annak a tesóján kívül nem maradt senki, nem csúfoltuk őket, (amúgy egy szemetek voltak, de nem igazán ők tehetnek róla, hanem az anyjuk...) megértetek őket s ennyi... :)
2017. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!