Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesseg alatt meddig lehet...

Ildiko 455 kérdése:

Terhesseg alatt meddig lehet biciklizni? 21 hetes vagyok es a faluban azzal. Kozlekedem boltba, oviba.

Figyelt kérdés

2017. aug. 30. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Amíg nem érzed megerőltetőnek, és amíg az egyensúlyérzéked stabil.
2017. aug. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem engedte a dokim. Kérd ki a tied véleményét, szerintem attól is függ, milyen úton mész, mennyire ráz. Ha nagyon nem jó az út, én hanyagolnám.
2017. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányommal tavaly 36 hetes terhesen tettem le a bicajt. Nekem nem volt bajom, nem keményedtem egyáltalán, nem volt kényelmetlen.

Nyilván, ha valamit érzek, hogy gond van, akkor hamarabb abbahagyom.

2017. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs problémád, lehet. Én pl. azért bicikliztem, mert sétálni nem tudtam, azonnal keményedett a hasam, biciklin pedig teljesen megkönnyebbültem. Semmi gond nem volt.
2017. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amíg kényelmes. A biciklivel szerintem inkább az a gond, hogy ha elesel, teljesen védtelen a hasad vagy fenn akadsz egy padkán és a hasad a kormányba ütheted. Én a fiammal az ülésben hajtom,és mondtam is a férjemnek, ha állapotos leszek akkor inkább leteszem, hiába most sem szeretnék elesni.
2017. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan bnom aki szules előtti nap keroval ment ctg-re. Nekem a doki nem engedte elso naptol. Pedig jo lett vna..
2017. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem most kezdted és nincs orvosi ellenjavallat, bármeddig. A szomszéd asszonyom a szülés napján meg biciklizett
2017. aug. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, annyira riogatják a kismamákat manapság, hogy van, aki abszolút nem is mozog semmit. Pl. barátnőm - sétálni nem mer, mert az orvos mondta, hogy max fél óra egy nap (egészséges fiatal kismama), a többi mozgásformáról már szót se ejtsünk ugye- uszodában fertőzést kapsz, ha kimész a kánikulába felforr a baba, ha simogatod a pocid idő előtt megszülsz :D

Mondjuk a bicikli ráz persze, de ahhoz nagyon brutál huplis földút kell... végig bicikliztem terhesség alatt, amíg kényelmes volt a derekamnak meg előre tudtam hajolni. Betonozott útszakasz 2 km, naponta a munkahelyre és vissza.

Fitten könnyebb volt a szülés is, volt energiám.

2017. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok.nem erzem.megeroltetonek a biciklizest.neha gyaloglas roszabb.jo uton megyek fo ut nem razos 1-2km rol van szo.ritkaban megyek vele inkabb gyaloglom a mozgas ugyis kell az a napi 15 perc seta:)
2017. aug. 31. 09:49
 10/11 anonim ***** válasza:

36 hetesen még tekertem úgy, hogy a 16 kg-s fiam mögöttem ült. Nem is éreztem, hogy terhes vagyok, egyáltalán nem volt kényelmetlen, sőt jól esett.

38 hetesen szültem.

2017. aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!