Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek hogy vállt be a futóbici...

Kinek hogy vállt be a futóbicikli? 3 éves kislányomnak karácsonyra szeretnénk venni, de sokan azt mondják hogy nehezebben tanul meg majd biciklizni, nehezen használja majd a pedált! Igaz ez?

Figyelt kérdés
2014. nov. 28. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, hogy mi igaz abból,hogy nehezebben tanul majd meg tekerni, viszont az én fiam is most lesz 3, és agyaltam raja, viszont mivel tél lesz, én nem veszek. Mire jön a jó idő, addigra veszek neki pótkerekes kis biciklit, hátha!
2014. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
3 éves már kinőtte a futóbiciklit. Az kisebbeknek való, 2 éveseknek. Én 2,5 évesen vettem az enyémnek pótkerekes bicajt. Szerintem a tiednek is inkább az való már.
2014. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a futóbiciklivel egyensúlyozni tanul meg. hasznos egyébként, bár én 3 évesnek már rendes biciklit vennék.
2014. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
A legnagyobb kiszúrás egy olyan ajándék a fa alá, amivel nem tud játszani, hacsak nincs egy hatalmas nappalitok, ahol rögtön körözhet vele.
2014. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A fiam 2-4 éves kora között használt futóbicajt, a 4. szülinapjára kapott pedálos biciklit, kb 5 perc alatt tanulta meg egyedül tekerni, a pótkereket fel sem tettük rá. Én ezt egyértelműen a futóbiciklis "múltnak" tudom be.

Felénk a 3 évesek még simán futóbicajoznak, és azt sem értem, miért ne használhatná télen, nyilván nem lesz áprilisig térdig érő hó.

2014. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem valószínűleg nem lesz áprilisig térdig érő hó-ha lesz egyáltalán :( De karácsony szent este, megkapja a 3 éves kislány a biciklit és megmondják neki, hogy jó akkor nézegetheted?
2014. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 H.Orsolya ***** válasza:
Mi tavaly karácsonyra vettünk a kisfiamnak, 1 év 10 hónapos volt. A lakásba próbálgatta, de akkor még nem ment rögtön. Mivel nem volt olyan havas a tél ezért száraz időbe tudta próbálgatni, nem kellett sok és nagyon hamar megtanult vele száguldozni. Én az egyensúly érzék miatt vettem, hogy ne kelljen majd pótkerék. Tény, hogy így majd a pedálozást kell megtanulnia, de szerintem az gyorsabban megy, mint az egyensúly megtanulása. Mi mág használjuk, nagyon szereti, de mivel magasabb a koránál, ezért valószínűleg nyáron már le kell cserélnünk normál biciklire. Nincs azzal semmi baj, ha karácsonyra kapja.
2014. nov. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

enyém 3 évesen rendes biciklit kapott, egyből tudta használni pótkerék nélkül. nem volt futóbiciklije, szóval én nem látom az összefüggést :D

de amúgy következő gyereknek biztos fogok venni mert tetszik, csak enyém motorozott 3 éves koráig, azt imádta... :)

van még idő karácsonyig, én elvinném kipróbálni mindkettőt és utána megkérdezném, hogy melyiknek örülne jobban, mit írjunk a jézuskának? még addig el is felejtheti ;)

2014. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most én se vennék. Nekem decemberi a fiam, mindig húsvétra kap járműveket, akkor már tudja használni. 2 év 3 hónaposan kapott futóbringát, következő évben rollert, kicsit több mint 4 évesen pedig 16-os biciklit, pótkerék nélkül. Őt nézve egyáltalán nem igaz, hogy nehéz megtanulniuk biciklizni, kb 1,5 nap után már az utcában száguldozott. Több gyereket látva, mind hamar megtanult futóbicikli után pedálossan tekerni 4 és 5 éves kora között, pótkerék nélkül. Szerintem meg a pótkerekes kis bicikli felesleges.
2014. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4,5 évesen kapta meg a futóbicaját, mert nagyon nem sikerült neki megtanulni pótkerék nélkül biciklizni. A futóbiciklin 3x ült, ráérzett az egyensúlyozásra. Mikor átült a kétkerekű biciklire, egyből ment neki a bicajozás.

Az öccse nem volt 1,5 éves mikor elkezdte használni a futóbiciklit. Nagyon szerette, ő nem is motorozott. 3,5 évesen mikor ráült a 16-os biciklire egyből tudott vele menni.

2014. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!