Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha én nem igénylem a kisfiam...

Ha én nem igénylem a kisfiam után a gyest akkor a családból ki a következő kedvezményezett?

Figyelt kérdés
Mik a feltételei annak hogy vki persze családon belül igényelje a gyest?
2010. máj. 26. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nincs rangsor. Igényelheti a férj, a feleség és a nagyszülő bizonyos feltételekkel. Tudni kéne, mi nálatok a szitu, hogy ne nekünk kelljen szétgépelni feleslegesen az agyunkat.

Gyerek mekkora, kire gondoltál, ki igényelné, ilyesmiket esetleg. Ki dolgozik a családban.

2010. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A gyerek februárban mult 2 éves, de én lemondtam (az anyuka vagyok) a gyesről. És ne haragudj nem akartalak fárasztani azt meg főleg nem hogy "szét gépeld az agyad" a kérdés csak annyi volt hogy aki igényli a gyest annak milyen követelményeknek kell megfelelnie.

De szét ne gépeld az agyad inkább hagyd a dolgot majd más válaszol! Azért köszi!

2010. máj. 26. 10:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az apuka és a nagyszülő is igényelheti. De egy háztartásban kell élnie a gyerekkel annak aki igényli.

2010. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Vagyis ez azt jelenti, hogy ugyan az legyen az állandó lakcímük!

És még az is kell hogy semmilyen más jövedelme ne legyen a nagyszülőnek, igaz?

Köszönöm a választ.

2010. máj. 26. 11:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, az állandó lakcímnek ugyan annak kell lennie.

A jövedelemről sajnos nem tudok pontos infót. De szerintem lehet más jövedelme, mert gyes mellett lehet dolgozni.

2010. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, a pontosabb részletek ismeretében szivesen válaszoltam volna, de hát te várj valaki másra, mert a stilusod alapján már nincs kedvem hozzá.

Egyébként jelzem, hogy rossz választ kaptál, nem kell egy háztartásban élni, de a többit majd más megválaszolja neked, már aki hajlandó ezek után, ahogy a kedves válaszadókkal beszélsz.

Bizonyára nehezedre esett volna eredetileg ennyit ideirni: két éves elmúlt a gyerek, nagymama igényelné, mik a feltételek. Tudod, igy a válasz egy sor lett volna, ha ezeket nem adod meg, akkor meg fél oldal, mire a feltételeket ideirja az ember az egy éves kor alatti gyerek esetére pl., ami téged persze nem érdekel, hiszen nálad nem az a szitu.

Ezért kértem részletesebb infót, illik megtisztelni a válaszadót ennyivel. De hát nálad a tisztelet sajnos ismeretlen fogalom, igy én se tisztellek meg a válasszal.

További szép napot.

2010. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jó választ kaptál. Egy háztartásban kell élni. Múlt héten érdeklődtem meg a munkahelyemen, mert nálunk is van rá esély, hogy a nagymama lesz gyesen. :)
2010. máj. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy jó választ kaptam és egy háztartásban kell élni, de neked nem kellett volna szétgépelni az agyad hogy engem kioktass, mert nem kértelek meg rá!

A tiszteletemmel szerintem semmi probléma, mert megköszöntem a részvételed csak nem kértem tovább belöle. Ja és ne többeszámban beszélj mert senki mással nem voltam bunkó mint ahogy veled sem!

2010. máj. 26. 18:37
 9/11 A kérdező kommentje:

És amugy azt sem értem mit nem értettél a kérdésen, mert szerintem elég egyértelmű volt? Gyes korú a gyerek, nem mindegy pontosan mennyi? 2 és 3 között.

Idézlek: "Ki igényelné, kire gondoltál?" ugyan az a két kérdés. Nem mindegy ki igényelné, minek kell megfelelni annak aki igényli? Szóval hadjuk, mert ebből már jól nem fogsz kijönni! Megbántani isten lássa lelkem nem akartalak csak nem értem minek szolsz hozzá ha ennyire nincs hozzá kedved! Ne gépelj feleslegesen isten ments!

2010. máj. 26. 18:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem gépelek, idézek, ami bizonyitja: nem kell a nagyszülő háztartásában lenni a gyereknek. És nem mindegy, mekkora a gyerek, mivel ez a lehetőség csak 1 éves kor feletti gyereknél áll fenn.

És természetesen teljesen mások a feltételek, ha az apa akarná igényleni a gyest, épp ezért nem mindegy: mekkora a gyerek és ki akarja igényelni a gyest.

Idézet:

"GYES-re a szülő jogán a nagyszülő is jogosult lehet, feltéve, hogy


a gyermek az első életévét már betöltötte és a gondozása, nevelése a szülő háztartásában történik,

a szülők írásban nyilatkoznak, hogy a gyermekgondozási segélyről lemondanak, és egyetértenek azzal, hogy a továbbiakban a nagyszülő igényelje azt,

a nagyszülő és a szülők esetében is fennállnak a jogosultsági feltételek."


Amúgy fújjátok tovább a butaságokat, élükön veled, kedves kérdező. Remélem, olvasni tudtok.

Ja, természetesen pl. azért se mindegy, ki igényelné a gyest, mert a munka melletti gyes folyósitásnak is mások a feltételei, ha a szülő, vagy ha a nagyszülő igényli, újabb idézet:


"A gyermekgondozási segélyben részesülő személy (a nagyszülőt kivéve) kereső tevékenységet

a gyermek egyéves koráig nem folytathat (kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját)

a gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat.

A nagyszülő

a gyermek három éves koráig egyáltalán nem,

a három éves kor után pedig csak napi négy órás vagy otthon végzendő munkát vállalhat. "


Ennyit rólad és a klassz válaszokról.

2010. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!