Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik olyan h a szülés...

Létezik olyan h a szülés utáni depresszió szülés után 8-10 hónappal jelentkezik?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz depressziós, de nem a szülés utáni, hanem valami más.
2010. máj. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nem szülés utáni,akkor azért depisek a mamák,mert hirtelen valami új jött nekik. Ennyi idővel utána inkább a folytonos összezártság (mégha ki is mozdultok, sokat vagytok barátokkal is előjön az állandó gügyögéstől) kiválthatja...szerintem nálad ez lehet,bár csak tippelni tudok mivel nem írtál semmi konkrátumot:)
2010. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Azért kérdeztem mert mindenki rám ragasztja h ez a szülésutáni depi.Állandóan lehangolt vagyok nem merek kimenni az utcára nincs kedvem semmihez.Állandóan ideges vagyok sokszor kötök bele a páromba.Nincs önbizalmam emiatt sincs kedvem ki menni ill kerülöm az embereket a tömeget.Állandóan fáradt vagyok és táskásak a szemeim.Kb 2-3 hónapja van ez az állapot.Most 10,5 hós a lányom.
2010. máj. 26. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az, majd idővel elmúlik.
2010. máj. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, van ilyen, persze hívhatjuk máshogy. Szoptatsz még?
2010. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akár én is írhattam volna ezt a kérdést és a kommentet...

Én 9,5 hónapja szültem, ugyanezeket érzem. Szerintem ez már nem szülés utáni depi; inkább sima "mezei" depi, aminek hátterében a fentmaradt kilók, az önbizalom teljes hiánya, a mászó, álló gyerekkel rámzúduló hatalmas felelősség, stb. áll. Kihat a házasságomra is, persze nem pozitívan.

Én még szoptatok.

Egyelőre nem látom, hogy mikor lehet jobb a lelki állapotom, de bízom benne, hogy lassacskán minden visszaáll a régi kerékvágásba.

A gyereket amúgy imádom, örömmel látom el;boldog vagyok ebben a tekintetben.

Ha jól tudom, ezek hiánya jellemzi a szülés utáni depressziót!

2010. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg jellemző, hogy a gyerekkel kevésbé szívesen bánnak sz.utáni depresszió esetén, bár vannak egészen más tünetek is. Azért kérdeztem csak a szoptatást, mivel annak a depressziónak hormonális háttere van, és a szopi azonnali abbahagyása az egyik gyógymódja.

De érezhettek amiatt is így, ha keveset vagytok felnőtt társaságban, és ilyenkor könnyű befordulni.

2010. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a szülés utáni depresszió kezeletlen maradt és az okok is fennmaradtak és már átmegy a GYES depibe, mert az okok még mindig fenn állnak.

Nekem 2 éves korára tetőzött a kezeletlen depi.

2011. dec. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!