Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartsuk az Annát vagy...

Megtartsuk az Annát vagy legyen Magdaléna?

Figyelt kérdés

Kislányunk lesz és szeretnénk neki második nevet.Igazából ez egy hagyomány és nem szeretném megszakítani.Nagymamám Anna,anyukám is megkapta második névnek,Ő Magdaléna Anna,én pedig Anna Magdaléna vagyok.Mindig szerettem volna továbbadni egy nevet a lányomnak,de csakis második névnek.Ugye nálunk az Anna az úgymond hagyomány,viszont a férjem családjában is van,ismerősi körünkbenbis van több Anna.És nagyon sokan adják második névnek is.Kisfiam ovijában van Lilien Anna,Viktória Anna,Zoé Anna is.A Magdalénát pedig szintén nagyon szépnek tartom,csak így akkor nem a többgenerációs nevet viszi tovább hanem csak anyukámét és az enyémet.Ti melyiket választanátok?

A kisfiunk például nem kapta meg az apukája nevét,amit szintén generációk óta adnak a családban.Nem azért mert nem tetszett,csak nem ragaszkodtunk hozzá annyira.


2017. szept. 3. 00:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Magdaléna.
2017. szept. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Lehet hogy közrejátszik hogy még reggel van de legalább 3x kellett visszaolvasnom, hogy most kit hogy hívnak. Rendben van ez a hagyományozós tiszteletadás de nálatok anyukád kissé túltolta azzal hogy a saját neveit adta fordított sorrendben.

Szerintem jó köztes megoldás lehetne ha esetleg Annaléna lenne, vagy esetleg Magda/Léna. Így megmaradna a hagyományozás bizonyos formában de mégsem zavaró.

2017. szept. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Anna :)

Nálunk 8. Anna a lányom :) 1800as évekre vissza vezethetően :)

2017. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Anna
2017. szept. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk az első neve "új" es a második Anna. Ez van.. Nálunk is ez a hagyomány. (vagy 6 generáció Anna biztos van)
2017. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Anna.

Mivel ez a második neve lesz,hívhatjátok majd az elsőn és akkor ő lesz az egyetlen XY a családban/baráti körben.☺

2017. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Inkább az Anna Léna vagy fordítva, de a Magdaléna... én nem adnám. Hiába a hagyomány
2017. szept. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Magdaléna
2017. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Magdaléna
2017. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Magdaléna.
2017. szept. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!