Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van arra valamilyen szabály,...

Van arra valamilyen szabály, hogy egy köztéri játszóteret milyen gyakran használhatnak intézmények (iskolák, óvodák)?

Figyelt kérdés
Kisfiammal kb. fél kezdtünk el játszóterezni, a környékünkön van is egy kicsiknek való játszótér (babahintával, homokozóval, kicsi csúszdával), de az elmúlt tanévben és már az ideiben is azzal szembesültünk a többi kisgyermekes anyukával együtt, hogy délelőttönként a szomszédos általános iskolából kihozzák a gyerekeket a tanítók a játszótérre. 30-35 gyerek elözönli a kis játszóteret, futkároznak, elfoglalják a játékokat, bőr labdával fociznak. Ilyenkor a kisgyerekesek menekülnek a játszótérről, mert így más nem biztonságos.

2017. szept. 5. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nincs, de megértem, milyen zavaró.

Nálunk két játszótér van egymás mellett, az egyik a 10 éven aluliaknak, a másik a felülieknek, de hétvégente valahogy senkinek nem sikerül betartani a szabályt és majdnem felnőtt gyerekek futkosnak a nagyokos apjukkal a totyogókat veszélyeztetve.

2017. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nincs, nálunk az ovisokat viszik ki, az ovi játszótere nagyon gagyi volt és nyáron el is bontották aztán most van egy üres placc és majd valamikor meglesz csinálva...de ugye amikor a majd te ovis/sulis gyerekedet akarnák kivinni szintén jól fel leszel háborodva,hogy márpedig ne vigyék a játszótérre??!
2017. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Detto ugyanez van nálunk is, 16 hónapos fiammal nem tudunk lejárni a legjobb játszótérre a környéken mert vannak 30-an rajta, mindegyik örjöng-futkos, az ovónők meg csak ülnek a padon ,cseverésznek.

És nem, ha az én fiam lesz ovis se várom el hogy elvigyék játszótérre, környéken minden ovódának hatalmas udvara van játszótérrel, használják azt .

Tök jó volt nyáron mikor csak a környékbeli anyukák voltak lent :-/ most kezdődik megint előlről..

2017. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Mivel köztér, nem hiszem, hogy lenne ilyen szabály. Az egyes játékokra írhatnak ki max. kor- vagy súlyhatárt, talán ezt tudod jelezni közterületesek felé és hátha akkor megindul valami párbeszéd.

Mi is jártunk így, de ugyanakkor a tiétek is lesznek egyszer nagyok... Sajnos sok intézményben vagy elérhető közelében nincs megfelelő hely, ahová a nagyobbakat kihajthatják.

2017. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk is igy van de mivel tobb anyuka panaszkodott emiatt a hivatalban ezert meglett szabdva mikor viszik ki a sulisokat a tanítónők, igy mi délután járunk ki.
2017. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Azt hittem ez csak nálunk probléma, de így most már látom, hogy máshol is előfordul.
2017. szept. 5. 15:02
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Természetesen nem leszek felháborodva! Csak nem értem a helyzetet, hiszen az iskolának, ahonnan kihozzák a gyerekeket van egy jó nagy udvara, részben füves, részben betonos, ezen kívül van tornaterme is. Ezeken a helyeken sokkal inkább alkalmas lenne iskolás korú gyermekeknek eltölteni az idejüket, mint egy kisgyermekek számára kialakított játszótéren. (Arról nem is beszélve, hogy nemrég újították fel az egész iskolát...)

Egyébként a játszótér egy jó nagy park sarkában helyezkedik el, és körbe van kerítve. De valamiért a tanítók nem a parkba viszik a gyerekeket, hanem az elkerített játszótérre. A park mellesleg van akkora, hogy a tanító számára belátható legyen, és elég messze van az úttól, hogy a gyerekek ott is biztonságban lehessenek.

Egyébként már próbáltam egyeztetni az iskolával is, hogy legalább kb. mondják meg, hogy mikor jönnek ki a tanulóik a játszótérre, hogy alkalmazkodni tudjunk hozzájuk, de sajnos válaszra sem méltattak. De tudod az sem szívderítő, amikor megígérem a kisfiamnak, hogy megyünk a játszótérre és nagyon várja már (mert nagyon szeret ott játszani), és el kell menekülnünk a nagyok elől. Ezt ő sajnos még nem érti meg, így mindig bömbölés lesz a vége.

2017. szept. 5. 15:26
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk is ugyanez van.de itt van bölcsi-ovi-ált.suli egy helyen.főleg az iskolásokat de azokból is a nagyokat akik már 10 évesek minimum.

Nem értem amúgy h miért kell kivinni Őket?már most bosszant pedig majd tavasztól biztos mi is járunk majd a játszótérre :(

2017. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, hogy van rá szabály, csak nem tartják be. Anyukám óvónő, soha nem mennek játszótérre, mivel az ovinak is van udvara, ha kimennek, akkor csak sétálnak.
2017. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

A mi telepulesunkon volt ilyen. Az anyukak az önkormányzathoz es a helyi ujsaghoz fordultak, mert a játszótérre vittek ki tesiorazni a gyerekeket a közeli altsulibol, mert nem volt az iskolának kapacitása a mindennapos tesiorahoz.

Szerintem nem korrekt dolog elvenni a helyet a kicsiktől, mert mifelénk pl ez az egy szem játszótér van a közelben es ha meg itt is borlabdaval fejberugjak a gyerekemet akkor mégis en hova vigyem játszani?


Tudtommal itt nagy felháborodás lett es mas megoldást talált az iskola. (összevont órák,uszoda stb.)

2017. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!