Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van arra valamilyen szabály,...

Van arra valamilyen szabály, hogy egy köztéri játszóteret milyen gyakran használhatnak intézmények (iskolák, óvodák)?

Figyelt kérdés
Kisfiammal kb. fél kezdtünk el játszóterezni, a környékünkön van is egy kicsiknek való játszótér (babahintával, homokozóval, kicsi csúszdával), de az elmúlt tanévben és már az ideiben is azzal szembesültünk a többi kisgyermekes anyukával együtt, hogy délelőttönként a szomszédos általános iskolából kihozzák a gyerekeket a tanítók a játszótérre. 30-35 gyerek elözönli a kis játszóteret, futkároznak, elfoglalják a játékokat, bőr labdával fociznak. Ilyenkor a kisgyerekesek menekülnek a játszótérről, mert így más nem biztonságos.

2017. szept. 5. 14:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

Engem szülőként zavarna, hogy az iskolás gyerekem iskola helyett játszóterezik.


Ha programot akarnak nekik, szervezzenek állatkertet, múzeumot, kiállítást,vagy túrázzanak az erdőben, nemzetiparkban.


Mi csak próbatűzriadókor mentünk a játszótérre, esetleg szemetetszedni.


Szóljatok az önkormányzatnak.

2017. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, sok helyütt az a probléma, hogy minden nap kell testnevelés legyen, de egy tornaterem és egy udvar egy nagyobb iskola összes osztályának nem elég. És ilyenkor jön a legközelebbi, egy tanórába beleférő park, játszótér vagy rossz idő esetén csak a folyosón, tanteremben való karkörzés és nyújtózkodás, ami szintén vicc. (Persze a "Kérdező iskolájában" nem tudom, mi a mentség, pláne arra, hogy egyszerűbb a kisjátszóra beterelni őket, mint kitalálni valami irányított játékot/sportot a parkban.)

Jó lenne, ha minden játszótéren megoldható lenne, hogy a kicsik és a nagyok is tudjanak játszani (a mi bölcsis és iskolás gyerekeinknél is jól jönne, ha mindkettő élvezhetné), csak ugye a kicsiknek elég kisebb hely, ezért könnyebb és olcsóbb a gumilapra rakni egy faházat és két rugós hintát... a nagyoknak való csúszda meg focipálya meg falmászás... stb. meg drágább, így ritkább (messzebb elérhető) és ha közös, dettó balesetveszélyes a totyogósokra nézve.

2017. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
81%

Játszótéren dolgoztam (Máltai, páran talán ismerik), ottani felügyelőként tapasztaltak:

A fő problémát a bevezetett mindennapi tesi jelenti. A legtöbb suliban van egy tornaterem, egy, max két sportpálya. Vagyis legjobb esetben is három osztályról beszélünk, de még ezzel is sokat mondtam esetleg.

Viszont valamit a többivel is kezdeni kell, mert a sulit kötelezik. Erre látják alternatívának a közeli játszóteret kisiskolásoknál.

(Óvoda ugyanez pepitában: minden csoport egyszerre akarna lemenni, ahhoz nem elég nagy az udvar...)


Mi nagyon sokat harcoltunk, mert iskola és óvoda is volt a környékünkön, és ahogy írod, nagyon gyakori probléma volt, hogy nem lehetett rendeltetésszerűen használni a játszóteret.

Nálunk szabály lett, hogy max két csoport lehet lent egy időben, illetve egy napra is maximalizáltuk, de ez sem volt elég. Egy idő után az ovikat muszáj voltunk kitiltani (oldják meg a pedagógusok, beszéljék meg, melyik csoport mikor használja az udvart, most komolyan...), suliknál pedig előzetes bejelentkezést vártunk el, a korlátozást betartva. Aki ezt nem tette meg, azt bizony visszafordítottuk, akár 30 gyerekkel is.


Emellett kikötöttük, hogy a játszótér szabályait be kell tartani, a kisgyerekeknek való részre nem mehetnek eszetlenkedni, foci játszótéren kívül, stb.


Persze, ahogy említettem, ez Máltai játszi volt, állandó felügyelettel, házirenddel. Egy normál lakótelepi játszótéren sajnos az ilyesmi kivitelezhetetlen. :( Amennyire tudom, szabályozás sincs, max a játékok biztonsági előírása, hogy mennyien lehetnek a játszin egyszerre.

Önkormányzatnál lehet esetleg panaszt tenni, ha összefogtok, de az eredmény kétséges.

2017. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!