Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két keresztnév. Érvek? Ellen...

Két keresztnév. Érvek? Ellen érvek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Olyanokra lennék kíváncsi hogy például a babátoknak miért adtatok két nevet, nagyobbként hogy viszonyul hozzá. Ha estleg érzelmi okokból adtátok a második keresztnevet ezt mennyi idős korában magyaráztátok el neki. Ha nektek van kettő nevetek akkor titeket zavar-e, mondjátok-e mindkettőt pl bemutatkozáskor vagy csak hivatalos ügyeknél. Sok olyat olvasni hogy felesleges és megkeserítheti az ember életét, de tényleg csak átok lehet?

2017. szept. 6. 23:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 2 van, bemutatkozáskor pl csak az elsőt mondom, de az aláírásomban benne van a 2. Nekem a 2. jobban tetszik, de mivel mindig az elsőn szólítottak így azt használom.

A gyerekeinknek is 2 van, a 2. az apukájuk kedvec nevei, mivel az első névbe nekem volt több beleszólásom

2017. szept. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És a gyerekeiteket csak az egyiken szólítjátok, vagy használjátok mindkettőt?
2017. szept. 6. 23:21
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Én leírok mégegy szempontot.

Hány gyereket szeretnétek? mert ha 1 vagy 2 úgy rendben, de ha nagy családban gondolkoztok 3-4-5 gyerek úgy én felesleges macerának tartom.

Továbbá azt sem tartom jó ötletenek, h kapja a nagypapa, nagymama, nagynéni stb. nevét, a felmenők előtti tiszteletből. Baromira nem fog a gyerek értékelni egy Erzsébetet vagy Józsefet, inkább kínos lesz neki. Nekünk pl. az iskolába szóvá is tette félpoénosan a tanárnő, h sok gyereknek annyira hosszú lett így 2 keresztnévvel a neve, hogy pl. a bizi elejére rá sem fér, vagy más hivatalos helyekre.

Még egy dolog, ami a legzavaróbb benne, hogy hallottam már nem egyszer, h a család az egyik, a barátok a másik nevet használják, ennek mi értelme?

Az én tanácsom válasz egy nevet, ami jól passzol a vezetéknévhez, nem kell túlvariálni. Tudod a mondást, a kevesebb néha több.

2017. szept. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Amit az első leírt, szerintem az sem jó, h neki jobban tetszik a msáik neve, mégis mindenki a kevésbé tetszőn szólítja. wtf?
2017. szept. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Nekem is kettő van, és idegesítő, mert minden hivatalos iratban ugyebár fel kell tüntetni a teljes nevet, emiatt pl. anno a főiskolán, most meg a munkahelyen, vagy sok esetben ügyfélként is mindenhol (névsor, emailcím stb.) megjelenik mindkettő. Így sokszor kollégák, ügyintézők stb. a második nevemen szólítanak, mikor azt egyáltalán nem is használom.
2017. szept. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Van aki bűszke arra hogy például a nagy apja nevét kapta második névként pedig egyáltalán nem is használja. Sokan pedig feleslegesnek tartják. Persze ott van az szempont is hogy ha esetleg a gyerek idő közben megunja, kevésbé kedveli az egyiket válthat a másikra
2017. szept. 6. 23:31
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem kettő van, nem zavar, csak a hivatalos iratokon használom a másodikat. Valamikor gyerekkoromban mondták el, miért van a második nevem.

Az egyik gyerekemnek is kettő van, valójában félig mérgemben adtam neki. A férjem famíliájának egy része tett megjegyzéseket még a születése előtt a férjemmel közösen kiválasztott névre, hiába mondtuk mindketten, hogy ez lesz, mindkettőnknek tetszik, szép, régi magyar név, nem túl gyakori, de nem is fura, ismeretlen. Aztán nálam elszakadt a cérna, amikor ötödször hallgattam végig, hogy adjuk inkább a papa nevét, és közöltem az eredeti első és a frissen kitalált második nevet, azzal, hogy ez lesz és pont (egyik kedvenc íróm novellájából származik a második.) A gyerek szereti a nevét, sokszor megdicsérték érte oviban, iskolában is, a teljes sztorit azért nem mondtam el neki.:-)

2017. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Nekem kettő van. Sose éreztem tehernek, születésem óta használta a családom mindkettőt, a saját anyám is mindkettőt egyformán mondja, és a párom is. Hivatalos ügyekben is csak az zavar, ha a másodikat lehagyják. Utálom, és mindig kiakadok rajta, mivel nekem az ugyanolyan név, mint az első, csak így jobb az összhatás, hogy ez van hátul.


A gyerekem is két nevet kap. Igaz, egyikünk esetében sem a szülő neve az egyik. Máris megkaptam pár embertől, hogy szegény gyerek, hogy bele fog keveredni. Hát persze, mert biztos hülye az a gyerek. Én sose keveredtem bele, és pla családban az unokahúgom sem. Bár volt, aki kipróbálta, hogy mindkét nevemre hallgatok-e, mert nem hitte el, hogy igen. Tényleg annyira idiótának gondolják a gyerkeket.


Avval meg nem értek egyet, hogy mi van, ha utálni fogja, mert sok olyan ember is utálja a nevét, akinek csak egy van

2017. szept. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Egy nagy cégnél dolgozom. A többség kanosszát jár, hogy a második nevét ne használja a rendszer.

Egyetlen ember volt, aki örült neki, de ő Szabó volt, az egyik keresztneve gyakori, így örült, hogy megkülönböztethető.

A gyerekünk egyet kapott, bár neki vezetéknévből lett kettő. Utánajártunk, hogy ha zavarja, akkor 18 éves koráig egyszer ingyenesen, utána 10e Ft körüli illetékért megváltoztathatja.

2017. szept. 7. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Érv : a szulonek tetszik. Ellenérv : a szulonek nem tetszik.

Tapasztalat : a gyerek szereti vagy a gyerek nem szereti. Ennyi. Ha akarsz, adj két nevet, ha nem akarsz, ne adj, ha neked kettő van és nem tetszik, változtasd meg.

2017. szept. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!