Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért éri itt ekkora támadás...

Miért éri itt ekkora támadás folyton a fiatalon szülő anyukákat?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam egy kérdést, 20 éves anyuka, akinek az anyuka segít anyagilag, még nem dolgozott.

Folyamatosan ment az acsarkodás, gyalázás, hogy milyen egy nulla ember, hogy nem dolgozott, szégyellje magát.


De elgondolkodtatok már azon, hogy hány ember nem a pénzügyi saját önerejéből él, szül gyereket akár 30 felett is? Nekem nem egy ismerősöm lett, akinek azért lett lakása, mert örökölt, mert a szülők, nagyszülők fizették neki.

A legjobb barátnőmet (40 éves, 2 gyerekes) a mai napig támogatja pénzügyileg az anyukája, és még sokan másokat is (unokatestvéremről is tudom).

Rengetegen hiába tolják ki a gyermekvállalást, nem a pénzügyi önerejükből élnek, szülnek gyereket. Akkor mi értelme megkövezni emiatt egy fiatalt. Én azt mondtam, hogy akkor már jobb is, ha fiatalon szül, nem 35 évesen.

A másik, ha nektek lenne így a "nagylányotok" ti se hagynátok cserben nem? T is támogatnátok anyagilag, nem? Ha megtehetnétek persze.

De gondoljunk csak 30-40- ezelőtti időkre. Mindenki 18-25 évesen szült nagyrészt. Hol volt ezeknek az anyukáknak felépített egzisztenciája (saját lakás, félretett pénz stb.)? Ez volt akkor a szokás, hogy ekkor szültek és nem gondolom, hogy folyamatosan előítélkezett felettük a társadalom..

Nem lehet, hogy ezt megkeseredett, későn szülő nők vélekedni így itt ezen az oldalon?

Én mindenképp támogatni fogom, ha tehetem a gyermekem, ha ilyen helyzetbe kerül és szükséges lesz rá. És nem fogom megkövezni, én is fiatalon szültem.


2017. szept. 7. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Olvasd el az elso reszet a kiírásodnak.. azzal volt bajuk h ingyen elo es anyja nyakára szült. Erdekes nekem senki sem szól h alig 21 évesen kismama vagyok meg 20 évesen elhalt a terhességem. Mert kulfoldon dolgoztunk meg itthon is,van egy házunk autónk anyagilag stabilan állunk van mire szulni.. nem a korral volt ott baj
2017. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Azok támadják őket, akik előbb megteremtik a feltételeket, aztán alapítanak családot. Meg mondjuk akik a fizetésük felét befizetik adóba, hogy a semmire gyereket vállaló 16 éves csájé kapja a "jól megérdemelt" segélyeket.


Ismerek ilyet én is, aki úgy vállalt gyereket, hogyajd a szülei úgy is támogatják. Ő se dolgozott soha, többek között ezért is szült, mert akkor 3 évig van egy jó kifogása, hogy miért nem kell.

Csakhogy az élet kegyetlen. A szülők pont a kórházba indultak újszülöttet látogatni, amikor balesetet szenvedtek. Mindketten súlyosan megsérültek. Több hét kórház, mindkettőt leszázalékolták. A csaj pici baba mellett ápolhatta őket. Aztán a rokkantnyugdíjat elvették az apjától, mert "már felépült". Épp csak munkát nem talált.

Mire a kicsi oviba ment, el kellett adni a nagy családi házat, egy két szobás panelba költöztek. Minden nap ment az ordítás, hogy menjen a lány dolgozni, mert a gyesből nem fognak megélni. Apuka természetesen lelépett, hol fizette a 20 ezer gyerektartást, hol nem.


Egy lépcsőházban lakunk. Állandóan panaszkodik a csaj, kölcsönt kér, ruhát kunyerál a gyereknek, stb. Most egy gyárban robotol több műszakban, addig a szülei nevelik az unokát. Már ha az állandó ordítás nevelésnek minősül. Két beteg, öreg ember nem alkalmas egy örökmozgó ovis mellé.


Na, az ilyenek miatt próbálja lebeszélni mindenki a naiv, fiatal lányokat a szülésről azon az alapon, hogy valaki majd csak támogatja, és majd lesz valahogy.

2017. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 jafnrétti ***** válasza:
64%

Engem ez már nem lep meg. Tíz éve, amikor 20 évesen az első gyerekemet vártam, és regisztráltam erre az oldalra, én folyamatosan kaptam itt az osztást, hogy én csak fogjam be a pofámat, én gyerek vagyok, felelőtlen, anyának nem nevezhető, stb. Pedig én munkahelyről mentem szülni, és összesen egy évig éltünk anyámnál, utána külön költöztünk.

De igen, akinek meggyőződése, hogy egy 20 éves még nem felnőtt, annak úgysem fogod tudni megmagyarázni soha, hogy de, egy 20 éves is lehet felnőtt, lehet felelősségteljes.

Akik ilyen bőszen ítélkeznek, azok általában megkeseredett emberek, az ilyenek véleményére meg nem kell adni, mert csak a szar jön ki a szájukon.

2017. szept. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

tőlem az szül aki akar, de aztán itt ne sírjon, hogy mikor jön a családi, meg milyen támogatást kap, aki fél napot nem dolgozott és jaj miből lesz gyerekruhára pénze.

szóval érted: aki fiatalon nulla melóval gyerekszobájába szül, az ne sírjon!

2017. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

"? T is támogatnátok anyagilag, nem? Ha megtehetnétek persze."


Nem, nem fizetném ki a magánkórházas szülését, pedig megtehetném.

Ahogy nem tanítom most se rongyrázásra, úgy "felnőtt" létére se fogom kinyalni a hátsóját.

Szerintem ez nem nevelés.

Ha gyerekvállaláshoz felnőttnek érzi magát, viselkedjen is úgy.

Ha ilyen helyzetben meg akarná tartani, támogatnám ugyan, DE csak olyan mértékben, ami még ösztönzi, hogy akarjon önállóvá válni.


Ez volt a probléma azzal a kérdéssel, hogy egy minden tekintetben gyerek vállal gyereket és fel se fogja, hogy mi ezzel a baj.

2017. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
1# vagyok. Akkor en siman szulhettem volna magánkórhazba de nem telt ra szüleim meg megse kertem ok se ajanlottak fel. Mindenki megtud szulni luxus nelkul. Maganorvoshoz jartam az igaz de nem klinikan szultem hanem tb alapon korhazban
2017. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem normális dolog, ha valakit, miközben már családot alapított, a saját szülei tolnak pénzzel, mert nem képes anyagilag felelősséget vállalni azért, ami kizárólag a felelőssége. Így a barátnőd sem követendő példa.


40 évvel ezelőtt más rendszer volt, azt fölösleges idekeverni.


A gyerekeimet úgy neveltük és taníttattuk, hogy fontos legyen számukra felelősséget vállalni a saját döntéseikért, és képesek is legyenek rá, valamint ne hozzanak elhamarkodott döntéseket más kontójára.

Nem, önmagában X évesen szülni nem "jobb" vagy rosszabb döntés.


Akkor jó dolog a szülés, ha egészséges emberek gyermekeként születik, egy ép családba, ahol a szülőpár erkölcsi, szellemi, érzelmi és anyagi felelősséget is képes és akar vállalni a családjáért, a vállalt gyermekekért.

2017. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak 40 éve, 15 éve is más világ volt.

23 évesen szültem, házasságba, igaz, hitellel, de saját lakásba, két év munka után. Ketten a férjemmel szerényen, de biztosan meg tudtunk élni, és el tudtunk tartani egy gyereket.

Nem, hogy 40, de 24 évesen se kellett minket támogatni a szülőknek!

Mikor elváltunk, anyagilag akkor se kellett támogatni. Hálás voltam, hogy gyerekre vigyázni segítenek, az is felbecsülhetetlen.


Elhiszem, hogy van olyan, akinek jó úgy is, hogy középkorú ember létére még segítség kell a megélhetéshez.

Kérdés: a 40 éves barátosnéd fog tudni segíteni a saját gyerekének, ha unokája születik? Vagy őket is a dédi pénzeli majd? Mert erre alapozva tényleg fiatalon kell szülni, hogy még sokáig éljen, aki eltart!

2017. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Azokat a fiatalokat, akik megteremtik maguknak a feltételeket és nem a szülők pénzére szülnek, senki nem bántja.

Az meg nem a többségi társadalom hibája hogy a barátnőd életképtelen és az idős szüleinek kell támogatniuk.

2017. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!