Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért nem tanítjá...

Egyes szülők miért nem tanítják meg a kisgyereküknek, hogy ne bántsák az állatokat?

Figyelt kérdés

Nem egy ilyen esetről tudok, és több esetnek voltam a konkrét szemtanúja is.

Unokatesóm még csak 3 éves, de úgy nyúzza azt a szerencsétlen macskát, hogy azt elmondani nem lehet. Többször szemtanúja voltam már, többször rá is szóltam, akkor még anyuka ugatott le, hogy ne akadályozzam meg a gyerek játékát, meg nincs a macskának semmi baja. Múltkor voltunk náluk vendégségben. Akkor is nyúzta a gyerek a macskát, csipkedte, dobálta, húzta a szőrét. Igen ám, csak a macskának már elege lett. Amikor a hasát kezdte el nyomogatni, ütögetni, a macska fújtatni kezdett, és össze-vissza karmolta a gyerek fejét. Gyerek visított, anyuka már egyből pattant, teljes meggyőződéssel szidva a macskát, hogy az a "bolhás dög" mit művelt a gyerekével.


De többször láttam már ilyet. Gyerek üti-rugdossa az állatot, majd ha az állat nem hagyja magát, akkor meg a szülők ki vannak akadva. Tudok olyan kutyáról, amit pont emiatt raktak az utcára (már örökbe fogadta valaki), mert a gyerek folyton bántalmazta, a kutya meg odakapott.


Miért nem tanítják meg a szülők a gyereküknek, hogy ne bántsák az állatokat, és az állat nem játékszer?



2016. márc. 21. 18:09
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
És sajnos tudok olyan esetről is, ahol szintén nem szóltak rá a gyerekre, hogy ne kínozza az állatokat. 10 éves gyerek nekiállt bottal verni egy kutyát, aki egy idő után 3-4-szer nagyon súlyosan megharapta.
2016. márc. 21. 18:13
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Sok mindent nem tanítanak meg. Rengetegen nevelnek elkényeztetett, tiszteletlen, zsaroló kis taknyosokat.
2016. márc. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen szülők mindent elnéznek a gyereknek és még rá szólni sem mernek az ő önálló, egyedi kis lényükre, nehogy sérüljön a lelki világuk.
2016. márc. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Ruhellem az "egyes szulok miert nem" kezdetu kerdeseket, de ez kivetelesen fontos es jogos kerdest vet fel. Oriasi hiba egy embert gyerekkorban nem megtanitani arra, h hogy banjon az allatokkal. A kisgyerek ugyanis osztonosen csipkedve-utogetve-markolaszva kozelit. A szulo felelossege, h a gyerek es az allat kozos erdekeben ravezesse ot a helyes attitudre.
2016. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Én azt se tudom megérteni, hogy azért miért nem szólnak, mikor a gyerek megy az utcán és a fa leveleit sorra tépdesi le.
2016. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

sajnos nem kötik engedélyhez a gyerek vállalást.minden hülye vállalhat gyereket.

szerencsére ott az iskola, óvoda ahol próbálják még nevelni a gyereket(ha már a szülő nem neveli). szóval egy 10 éves gyereknek már tudni kéne, hogy nem bantjuk az állatokat...akkoris,hogyha a szülő nem mondta neki..

2016. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%
Unokaocsem lerugta a macskat a lepcso tetejerol. Hatarozozottan megkerdeztem tole, hogy o vajon orulne-e, ha en rugnam le ot onnan? Elkezdett sirni, majd a szulok is hiszteriaztak, hogy miert kellett beletaposni a gyerek erzelmi vilagaba. Mert szerintuk az allatoknak nincs idegrendszeruk(!). Es ezek nevelnek gyereket.
2016. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 MZ.per.X ***** válasza:
98%

Pont ezt akartam írni én is, mint 18:46.


A mai világban, ahol minden felelősségteljes munkához ilyen olyan végzettség, egyetem, főiskola kell, a vezetéshez is jogosítvány kell, a nyelvtudásod is igazolnod kell. Gyereket meg szülhet boldog, boldogtalan, pedig egy életre szóló felelősség.

2016. márc. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 MZ.per.X ***** válasza:
89%
De néha én s vagyok úgy, akár vonaton, akár utcán, hogy legszívesebben odamennék, leQrnék egy hatalmasat a gyereknek, meg a szülőnek is amiért nem utasítja rendre a kölykét.
2016. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Fú, nagyon utálom az ilyet. A legidegesítőbb még az, ha te viszont nem bírod nézni és szólsz még ők vannak felháborodva. Érdekes én mindig tudtam neki szólni, hogy csak simogatni szabad és nem csak szóltam, hanem ahogy nem jól nyúlt hozzá elhúztam a kezét, rászóltam és ha újra nem jól nyúlt hozzá, akkor befejeztük az állatozást. Egy rakás szülő meg csak néz, max. mondja, hogy Péterke, szééééépen. Pééééterkeeee széééépen. Péééterke neeeem szabad. Aztán annyi. De nem csinál konkrétan semmit. Ez még talán idegesítőbb, mint az, aki nem szól semmit. Mert aki nem szól semmit, az valószínűleg primitív és nem is fogja fel, hogy a gyereknek nagyon nem kéne azt és úgy csinálni. De amelyik rászól, akkor a fäszért nem csinál valamit konkrétan, hogy a gyerek abbahagyja? Csak óbégat, miközben Péterke ugyanúgy nyomja ki a belét. Egyszerűen olyan ez a hozzáállás, hogy "pontosan tisztában vagyok azzal, hogy az állatnak ez rossz, amit a gyerekem csinál, de számomra sokkal fontosabb, hogy a gyereket ez szórakoztatja, így nem fogok beavatkozni, csak messziről tiltakozok kicsit, hogy szó ne érje a ház elejét."
2016. márc. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!