Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek tetszenek a "régi"...

Kinek tetszenek a "régi" nevek? És mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A párom József. Náluk nagyon nagy divat anyai és apai ágról is, hogy az elsőszülött fiúkat így hívják. Nos, nekem több régiesnek számító név tetszik de akárhogy is próbálom, a József nem tartozik közéjük. Én már mondtam a páromnak, hogy nem szeretném de ő nagyon ragaszkodik hozzá, illetve az anyukája is... tudom, hogy neki úgymond nem sok beleszólása van ebbe de már nagyon sokszor mondta. Tudom, hogy végeredményben úgyis azt írják a baba nevéhez amit én mondok de mi van ha nem fogunk megegyezni a névvel kapcsolatban? Márpedig úgy látszik, hogy hajthatatlan sajnos. Abba se egyezik bele, hogy akkor legyen második neve a József. De olyan hülye szokás ez szerintem... A vezetéknevet ígyis-úgyis tovább fogja vinni. Mit tennétek, hogy ne legyen sértődés senki részéről?
2017. szept. 13. 09:01
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
És ráadásul a vezetéknév is nagyon gyakori.
2017. szept. 13. 09:03
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

A Jozsef szornyu. (A Bence, Zeteny, Zsombor is az...)

En nem adnam a gyerekemnek a Jozsefet, akkor se h anyosnak meg a ferjemnek ez nem tetszik!


Ertem en, hogy o szerintuk Jozsi kell hogy legyen, de ha neked ez nem tetszik, miert legyen epp nekik igazuk es legyen Jozsika?

Masodik nevkent oke...

2017. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
A gyereknek azt a nevet kell kapnia, amelybe mind a két szülő beleegyezik. Az anyósnak ehhez semmi köze. Náluk mindkét lánynál voltak olyan nevek, amik vagy csak nekem vagy csak a férjemnek tetszettek. Végül az lett a neve, ami mindkettőnknek tetszett. Most mondhatnám, hogy minek vállalni egy olyan emberrel gyereket, akit ennyire nem érdekel a véleményem, de nem mondom. Kettő lehetőséged van: vagy behódolsz és József lesz, vagy vállalod a sértődést, úgyis a szülőszobán meg utána a kórházban te döntesz, és az a név lesz, amit te is akarsz. De az, hogy ennyire nem hajlandóak kompromisszumra, hogy legyen a második neve, hát eléggé érdekes.
2017. szept. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a régi, átlagos és új nevek között is van olyan, ami tetszik, és olyan is, ami nagyon nem.

A József nem tetszik, nem adnám én sem.

Szerintem sem kéne ragaszkodni ehhez, hogy mindenáron ez legyen a gyerek neve, akkor is ha nem illik hozzá.

Én kompromisszumos megoldásként második névnek adnám. Igaz én nem szeretem, hogy ha két keresztnév van, de részemről ez lenne a kompromisszum, és akkor ők is engedhetnek annyit, hogy második név legyen.

A férjemmel beszélném meg. Az nem érdekel, ha rajta kívül bárki más (pl. anyós) megsértődik).

2017. szept. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Remélehtöleg még nem vagy terhes!


Ezt addig döntsétek el, amíg nincs útban a baba, mert ha ebben nem tudtok megegyezni, akkor nincs értelme gyereket vállalni.

(Mellesleg nem feltétlen az lesz a neve, amit te mondasz, ugyanis az apa megváltoztathatja)


Teljesen mindegy, milyen névröl meg milyen indokokról van szó, nektek kettötöknek kell egyezségre jutni.

2017. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%

Ne adj, olyan nevet ami nem tetszik. Nálunk is ez volt, az lett a gyerek neve amit az exem akart, most két éves a fiam a mai napig sem szólítottam a nevén, utálom azt a nevet, depressziós vagyok miatta.

Már most várom, hogy felnőtt legyen, és megváltoztassa magának, mert én nem tudok így élni, hogy nem tudom kiejteni a gyerekem nevét.

2017. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

"Tudom, hogy végeredményben úgyis azt írják a baba nevéhez amit én mondok" - vagy nem. Lehet sürgősségi császár is, akkor mondjuk téged altatnak, apukát kérdezik. ... De ha en férfi lennék és az asszony az akaratom ellenére nevezné el a gyereket, akkor másnap mennék a bíróságra előbb a gyerek neve miatt indítani egy eljárást, aztán meg a valopert.

Két felnőtt ember képesnek kell hogy legyen megegyezni egy ilyen dologban. Ha o Józsefet akar, akkor miért ne lehetne a gyerek József, pont ugyanolyan joga van dönteni, mint neked. Első nevkent is lehet adni simán, attól még nem kall a gyereket annak szólítani. Szabó József Pál pl simán lehet Palika is. Ha ez neked nem tetszik, a parod meg semmikepp nem megy bele abba, hogy a József második név Legyen, akkor sorsolhattok is nevrendet és annak az eredményét fogadjátok el.

2017. szept. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk nagyapámig visszamenőleg minden fiú a György nevet kapta, sőt apukám 2. feleségének is van egy György nevű fia. Az első unokám is György lett. a második a két nagypapa után, László István. Én örülök, hogy ezeket a neveket választották a fiamék.
2017. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

Semmiképpen nem adnék olyan nevet elsőnek ami nem tetszik!

Nálunk a fiam kishíján olyan 2. nevet kapott (szintén családi örökség, bár már a párom is csak másodikként kapta) amit az egyik legrondábbnak tartok, de szerencsére a páromnak is megvolt a kedvenc neve és inkább azt kapta, mivel a vez.név úgyis az övé, plussz én voltam állapotos, én szültem stb...

2017. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem annyit érj el első körben, hogy apa üljön le egy utónévkönyvvel

( [link] )

és írja ki belőle, ami szerinte szép név - és nem József.

(Egyébként szerintem nem rossz név a József és nem is lenne gyakori a korosztályában, de mivel én sem szeretnék a 25. ugyanolyan nevű lenni egy családban, ezért nem szúrnék így a gyerekemmel - legyen saját neve.)

2017. szept. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!