Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 21 éves lány vagyok és kétségb...

21 éves lány vagyok és kétségbe vagyok esve hogy lehet nem bírok teherbe esni! Kérlek adjatok tanácsot mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párommal több mint féléve nem védekezünk és probálkozunk hogy kisbabánk lehessen! Szinte majdnem mindennap van együtt lét mégse estem eddig teherbe! Nem voltam még ilyen meddőségi vizsgálaton meg nem is nagyon tudom hogyan zajlik a menete de viszont nőgyógyásznál voltam és egészséges méhem, petefészkem van! Kicsikoromba meg timidzser koromba felfázási problémáim voltak évegik de már nincsenek ilyen problémáim! Nagyon szeretnénk kisbabát és már nézegettem egy-két tippet de nem tudom mi a tuti és mire hallgassak! Kérlek segitsetek adjatok tippeket vagy kicsit tarsátok bennem a reményt hogy lesz kisbabám mert nagyon levagyok törve :(

2014. febr. 8. 21:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
lesz kisbabád nyugi a mai orvostudomány mellett az esetek 99,9%-ban isövel összejön mégha segitséggel is. Ha letelik az egy év tudsz menni meddöésgi kivizgsállásra, ennyi idösen elöbb nem fognak kivizgsálni legfeljebb magán helyen. Hogy mi lehet a gond azt nem lehet tudni, lehet elzáródásod a régi felfázások miatt (sajnos ez gyógyulhat hegesen igy elzárja a petevezetéket) lehet hormonális problémád is és lehet a párodnál is a gond.
2014. febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ezt se tudtam eddig hogy a felfázás miatt elzárodhat! Ennyire tudatlan vagyok sajnos! Rengeteget voltam felfázva sőt volt egy durva vesemedence gyulladásom is 2-3 éve ahol injekcioval kezeltek és még a hajam is kihullott foltokban, de azért mindig is reménykedtem hogy simán probléma mentesen teherbe eshetek!
2014. febr. 8. 21:19
 3/27 anonim ***** válasza:
20%
nem korai 21 évesen babát tervezni?
2014. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nemsokára töltöm a 22-öt és a diplomám is lesz meg! Szerintem nem korai mert a biztos hátterem is meg van hozzá szerencsére és hát miért várjak évegik amikor vágyom rá nagyon! :)
2014. febr. 8. 21:29
 5/27 anonim ***** válasza:
44%
miért ne lehetne 21 évesen babája? A gyerek fiatal nőnek való, nem vén kisasszonyoknak. Már bocsánat. Ideális 25 alatt szülni. Még az alakját is könnyebben visszanyeri. Édesanyám is 21 évesen szült. Ez csak a mai világ elkorcsult értékrendje, hogy a nők 30 alatt nem akarnak gyereket...
2014. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%
Előbb érdemes a párodat megvizsgáltatni, mert a férfi meddőség kb. 40-ban lehet felelős, a vizsgálat egyszerű, fájdalmatlan és gyorsan kivitelezhető, tehát hamar van eredmény.
2014. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
54%

szerintem korai lenne meddőségi vizsgálatra menned. nálad alig idősebbekkel is találkoztam(30 évesek se voltak) és úgy pánikoltak mint most te 21 évesen. szerintem neked elég lenne egyenlőre egy uh, hogy rendben vannak-e a szerveid és egy hormon vizsgálat(de ha rendszeres a menstruációd, akkor ez is felesleges).


a teherbeesésről még annyit mondanék, hogy ahhoz érett spermiumok kellenek, éretlennel esélytelen teherbe esni. hogy legyen idő az érésre ahhoz meg nagyon sokszor vagytok együtt szerintem. nem a mennyiségre kell koncentrálni, mert ha 1 nap akár 5x is együtt vagytok azzal nem lesztek előrébb. és ne görcsöljetek rá a babatémára mert az se segít.


hogyha 2-3 éven belül nem jön össze, akkor kellene elmenni mind a kettőtöknek komolyabb meddőségi vizsgálatra. ennyi idő alatt már csak összejön egy baba ha minden rendben van.

2014. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem túl korai :) most érzem azt hogy érett vagyok rá és készen állok a világ legszebb dolgára, hogy anya lehessek!!! Az én családom és a párom családja nagyon családcentrikusak és mindketten ebbe nőttünk fel és ezért is vágyunk már a babára! Nem merek meddőségre gondolni egyik részről sem, bevonzani sem akarom de ha esetleg tudtok valami tippet amit kiprobálhatnék annak nagyon örülnék!
2014. febr. 8. 21:41
 9/27 anonim ***** válasza:
56%

A 7-esnek igaza van, nem jó, ha minden nap csináljátok, úgy nincs idejük újratermelődni és megérni a spermiumoknak. Várjatok legalább 3-4 napot, mielőtt újra próbálkoznátok, és "akció" után egy 10 perces gyertyázás sem árthat! ;)

Végsősoron ha téged megnyugtat, akkor menj el dokihoz, és mondd azt neki, hogy már 1 éve próbálkoztok, akkor valószínűleg meg fognak vizsgálni, de sajnos elég gyakori, hogy nincs semmi baj egyik féllel sem, mégis 1-2 év mire összejön a baba.

2014. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%

Azért fél év próbálkozás után nem kell rögtön kétségbe esni. Egy ciklus során 20% esély van a terhességre, ha pont ovulációkor sikerül együtt lennetek, és egyikőtöknek sincs semmi baja.

Egy év után kell elkezdeni a praktikákon gondolkozni.

Addig bőven elég, ha kétnaponta együtt vagytok, és figyeltek arra, hogy az ovuláció környékén legyen szex.

2014. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!