Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt, szülés után...

Terhesség alatt, szülés után kifinomul a hallás?

Figyelt kérdés
Mindig olyan mélyen aludtam, hogy semmi zajra nem ébredtem fel, volt hogy még az ébresztőre sem. Most túl a félidőn minden apró zajra, szuszogásra, mozzanatra felébredek. Olvastam róla hogy a kismamáknak érzékenyebbé válik a hallásuk, hogy a kisbaba hangjaira minél hamarabb felébredjenek. Tapasztalt valaki hasonlót?
2017. szept. 22. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném.


Én is mindig úgy aludtam, mint a bunda. Még az ágyúgolyó sem ébresztett volna fel. Az ébresztőt is álmomban nyomom ki, és alszok tovább...

Terhesség alatt is így volt, és szülés után is csak a gyerekre ébredtem fel. De arra azonnal. Külön szobában volt, és olyan bébiőr volt, ami nem csak hangot közvetített, hanem hang erősségéhez képest ledek is világítottak. Sokszor már a led fényére is felébredtem, pedig akkor még csak halkan nyöszörgött, így mire sírni kezdett, az ágya mellett voltam.


Most már 4,5 éves, és most is csak rá kelek fel. SOkszor még arra se, hogy a férjem kimászik mellőlem az ágyból, vagy hogy ugatnak a kutyák.


SZóval nem a hallásom lett jobb, hanem valami ösztön, ami kiszűri a gyerek zaját a többiből, és arra ébredek. A többire ugyanúgy "immunis" maradtam.

2017. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam ilyet, meg hogy a nők agyában valami megváltozik a szülés után ez miatt.

Nálam is ez van egyébként, már arra felébredek ha kitakarózik a gyerek :S

2017. szept. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a halláshoz, az agy viselkedik másképp. De amúgy igaz.
2017. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy előttem írták, az agyad „áll át” készénleti üzemmódra.

Nálunk a férjemmel is ezt történt, nem csak velem.

2017. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!