Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt aki elkapta a...

Terhesség alatt aki elkapta a toxoplazmát egészséges lett a babája?

Figyelt kérdés

Rettegek nagyon fèlek hogy esetleg elkaptam mert vannak cicáink az egyik most szült a kölyköket èn etettem mert nem etette az anyjuk viszont elpusztultak,ezert is felek hogy valami baja lesz a gyereknek es mar egesz nap sirhatnèkom van csak rà tudok gondolni,persze azis ràtesz hogy meg haltak a kis cicák😢😢😢

Kèrlek irjatok!😥😥


2017. szept. 23. 15:54
 1/6 ede1219 ***** válasza:
0%

Párom anyja elkapta, párom születési "hibái":

- epilepszia;

- 8,5-es szemüveg,



Macska kihajítandó a kismama mellől!

2017. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

ha rég tartasz cicát, akkor valószínűleg már nem kapod el, ugyanis a toxoplazmózison a legtöbb macskát tartó ember már átesett és immunis vagy rá. És ami a legfontosabb, a toxoplazmózis macskaürüléken keresztül terjed, ezért ne takarítsd a macskaalmot. Én így tettem, és amikor terhes voltam, nem lett bajom a macskánktól.

Egyébként hány hetes vagy? mert nyilván minél nagyobb a terhesség, annál kevesebb baja eshet a babának, ugyanis sok fontos szerve már kialakult

2017. szept. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
17 hetes vagyok
2017. szept. 23. 17:30
 4/6 anonim ***** válasza:
2017. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kiscicák azért pusztultak el, mert az anyjuk nem szoptatta őket, és nem volt immunrendszerük. Nekik nem olyan bajuk volt, ami veszélyeztetné a terhességedet.


Ami az előző írt, az így van, ha régóta van cicád, valószínűleg már átestél rajta, és immunis vagy. A lakosság nagyjából 60 százaléka átesett a fertőzésen, és a többség nem a macska közelsége miatt. Zöldség, gyümölcs, kertészkedés, nyers vagy rosszul átsütött hús is lehet a betegség forrása.


Mindenesetre ne te tisztítsd az almot, és ha mégis, használj kesztyűt.


És ha ennyire aggódsz, menj el szűrővizsgálatra.

2017. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem olyan könnyű azt elkapni... Kis megszakítással világ életemben volt macskám, felnőttként kijárós benti, együtt aludtunk stb., meg voltam győződve róla, hogy elkaptam már, terhesen teszteltük, és kiderült, hogy nem. 27 év alatt egyik macskámtól sem, pedig közeli kapcsolatban vagyunk, ahogy írtam, bejárósak, aludtak velem, rajtam meg ilyenek. Terhesen én is annyit tettem, hogy nem pucoltam almot, a férjem csinálta. Újszülött kiscicák ráadásul ki sem járhattak, nekik sem volt honnan elkapni, gondold végig logikusan. Ahogy írták, egy felületesen megmosott zölsdégtől előbb elkaphatod. Amúgy sajnálom, hogy meghaltak a picik :( De te nyugodj meg!
2017. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!