Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anna Róza vagy Annaróza?

Anna Róza vagy Annaróza?

Figyelt kérdés
Három név tetszett nekünk, ebből végül az Anna és a Róza lett a nyerő. Viszont valamelyik nap mondta a barátnőm hogy ezt lehet egyben is adni és akkor a harmadik nevet is adhatnánk. A vezeték nevünk 3 betűs, szerintem jól hangzik. Szerintetek úgy túl bonyolult lenne?
2017. szept. 27. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok olyan nevet elképzelni, ami jól mutat az Annaróza után. Szerintem az már túlzás lenne.
2017. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Külön tetszik, hogy Anna Róza.

Az Annaróza olyan erőltetett, ráadásul én sem tudok egy második nevet elképzelni mellé, mert akkor is olyan lenne, mintha a 3 keresztneve lenne.


Pl. Tóth Anna Róza: Tök jó

Tóth Annaróza Zita: Mintha 3 keresztneve lenne.

2017. szept. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk ha Kis a vezetéknév(hirtelen ez jutott eszembe, mint 3 betűs), akkor a Kis Annaróza nekem olyan fura(alapból is így egyben). Főleg, ha még hozzátoldtok még egy nevet. Az is olyan furi, hogy Kis Anna Róza. A 3. lehetőség meg a Kis Róza Anna. Nekem személy szerint ez tetszik a legjobban. De mondjuk így leírva a második lehetőség sem rossz, de egyben szerintem elég C-típusú.
2017. szept. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Nekem tetszik az Anna és a Róza is. Viszont, ha egymás után akarjátok rakni a kettőt, nagyon zavaró, hogy ez már egy létező név(Annaróza).


Ha ezt a kettőt akarjátok adni, vagy Kis Róza Anna legyen(ami nem szerencsés az a végződés és kezdődés miatt) vagy pedig Annaróza. Szerintem nem erőltetett. Az Annamária annál inkább. Rozanna, így is össze lehetne vonni.


Engem Krisztinának hívnak. Ha a szüleim Kis Krisz Tina nevet akartak volna adni nekem, nagyon zavart volna, hogy szólnom kell mindenkinek, hogy nem Krisztina vagyok, hanem Krisz Tina.


Igazából az egész szerencsétlen helyzet.

2017. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is erőltetettnek tűnik az Annaróza, második keresztnévvel pedig már olyan lenne, mintha három keresztneve lenne a gyereknek. Az Anna Róza vagy a Róza Anna viszont jó. Annyira nem elterjedt az Annaróza, hogy mindenki azt hinné, hogy egybe kell írni. Persze még elterjedhet és akkor kellemetlen lehet, így valószínűleg én a Róza Annát adnám.
2017. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Anna Róza.
2017. szept. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább külön adnám.

Az Annaróza valóban kissé erőltetett, egyben nem is olyan szép, mint a kettő külön. És mivel nem gyakori név, valószínű, hogy a kislány nevét sokszor rosszul írnák le. Ez apróság, javítható, de roppant idegesítő, ha gyakran előfordul.

És második keresztnevet sem adnék mellé, tényleg, mintha három lenne.

Szóval Anna Róza a legjobb szerintem.

2017. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Anna Róza
2017. szept. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anna Róza. Ha mégis az Annarózát választanátok, szerintem felesleges utána még egy név.
2017. szept. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az Annaróza még nem eléggé elterjedt, hogy így egybeírva is létezik, így ha adok mellé még egy nevet már olyan felsorolás jellege van. Nem jó mellé még egy név, hiszen már az Annaróza is két név csak egybe írva.

Melyik tetszik ezek közül a legjobban? Ha a Róza akkor azt rakjátok első helyre, mert úgyis az első keresztneven fogják szólítani majd sok helyen. A fiaimnak két keresztneve van mindig az első keresztnéven szólítják, hívják őket, de amúgy is azt használjuk így ez nem gond nekik.

Valószínű úgyis csak egy féle képpen hívjátok majd, így hiába Annaróza, úgyis Anna lesz belőle. Ha meg a Róza tetszik akkor ha Annaróza akkor nem hinném, hogy csak simán Rózának hívnátok. Szóval ha a Róza tetszik akkor Róza Anna függetlenül, hogy a két A betű nem túl szerencsés, de az Anna csak hivatalos helyeken fog számítani, de a mindennapi életben nem kell magyarázkodnia, hogy a második keresztnevét használja.

Ha eleve két keresztnevet szeretnétek, hogy esetleg később választhat ha úgy gondolja, akkor külön írjátok inkább, mert Annarózát nem fogja senki Rózának hívni mint ahogy Annamáriákat sem hívják Marikának, hanem inkább Pannizzák őket.

2017. szept. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!