Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barna szemű anyuka és kék...

Barna szemű anyuka és kék szemű apuka esetén milyen szem szín várható a babánál?

Figyelt kérdés
2017. szept. 28. 11:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A kek recessziv, tehat legnaguobb esellyel barna de talan 25% a kek. Reg tanultam ezeket, barki javitson ki ha nem igy van
2017. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk kék szemű lett a baba.
2017. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
33%
Én zöld szemű lettem.
2017. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
30%
Én zöldeskék lettem :)
2017. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nagyon sötétbarna a szemem a férjemnek szürkéskék. Nagyobbik lányunknak teljesen barna születésétől fogva, de jóval világosabb, mint az enyém, inkább mogyoróbarna. A kicsinél sokáig nem tudtuk eldönteni egyszer ilyennek másszor olyannak láttam. De nei is világosabb barna lett némi szürkés szinezettel.
2017. szept. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%
Nekem barna,férjemnek kék sőt egész apai ágon kék, így fiam is ragyogó kék szemű lett, mindenkinek első mondata hozzá hogy de gyönyörű a szemed :) Nagyon örültem hogy megörökölte.
2017. szept. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Ahhoz, hogy kéke szeme legyen a gyereknek mindkét szülönek kék génjének meg kell lenni.(barna szemünek is lehetnek kék génjei). Ha ez nincsen akkor csak barna szemü születhet.


Nekem barna férjemé kék, és egy teljesen kékszamü született és egy semmilyen szinü. eldönthetetlen milyen szine.

2017. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen kombóból zöld szemű lettem és a tesóim közül az egyik is, a másiknak kék szeme van.
2017. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk az enyem barna, a ferjeme kek. Ket gyerek van, egyik barna, masik kek szemu.

Egyebkent a ferjem csaladjaban mindenki kek szemu, legalabbis 3 generacioig visszafele biztosan.

A mi csaladunkban edesanyam reszerol visszamenoleg ket generacio kek szemu volt, apukam reszerol csak barna. Negyen vagyunk testverek, ketten kek szemuek, ketten barnak.

Keress neten kalkulatort, sok van. De nem csak a szuloke kell, hanem a nagyszuloke is, mert az is nagyban befolyasolja a lehetosegeket.

2017. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

Neten tálalsz kalkulátort ha angolul rákeresel. Valószínűbb esélyeket számol ami a nagyszülők szemszínét is bevonja. Persze ettől még a te gyereked ugyanúgy eshet a kisebb esélyű csoportba.

Nálunk anya kék, apa barna és mindketten ugyanilyen leosztású családba születtek (kék+barna). Mi tesómmal barna szeműek lettünk és mindenki dicséri hogy milyen szép. Kissé túl van értékelve a kék szemszín szerintem.

2017. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!