Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2 éves gyerektől mennyire...

Egy 2 éves gyerektől mennyire várható el, hogy csendben maradjon, ha Apuka aludni akar délután?

Figyelt kérdés
Amúgy 56 négyzetméteren lakunk.Állandóan megy a vita,mert mérges,hogy nem tud aludni.De sztem nem várható el,főleg egy igen nagy mozgásigényű gyerektől.Ha szólok neki,csöndbe van egy darabig,de aztán eszébe jut valami és azt már hangosan közli.Szerintetek?
2010. dec. 12. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Apuka fogadja el, hogy már nem az van amit ő akar. A hozzáállása, mint egy szaros gyereké....

nem várható el és te se cseszd le a gyereket, ha nem áll vigyázban mert Apuka aludni akar.

Max annyival tudsz segíteni, hogy leviszed sétálni, amíg Apa pihenne egyet.

2010. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se várható el...legalábbis én még a 3 évesemnek is mondhatok akármit akkor se tud csendben ülni, 10 percig se nemhogy órákig...

Én ilyenkor elviszem őket sétálni, vagy a játszóra vagy ilyesmi. De ha apának állandó jelleggel napközben kell aludnia akkor kénytelen lesz rászokni hogy a gyerek beszédje mellett is tudjon aludni...

A gyerek nem költözhet el :))

2010. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Első:köszi az őszinte véleményt,hasonlóan gondolom én is.Le szoktam foglalni,játszunk,de azt sem lehet ugye tök csendben.Tökre unom hogy állandóan nyavalyog érte.
2010. dec. 12. 15:38
 4/16 anonim ***** válasza:

A második vagyok, már úgy értem hogy elviszem őket hogy a 2 gyereket (mert van egy kisebb tesó is).

Illetve még ezt nézem hogy apuka délután akar szunyókálni??? Hát fene a jó dolgát :) Úgy értem, erről itt az ideje leszoknia, mikor az embernek gyereke van már nem akkor és úgy alszik-eszik-él stb. ahogy eszébe jut.

Miért nem mondod neki h te is szívesen szunyókálnál ebéd után, legyen szíves tartsa Ő csöndben a 2 évest.

2010. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy a kétéves még úgyis alszik délután. Miért nem időzíti apuka a sziesztáját akkorra? Vagy ha másképp nem megoldható, és apuka tényleg fáradt, menjetek le addig sétálni egyet! Egy kétéves babát még nemigen tudsz csendben tartani, viszont az tény, hogy ha valaki fáradt, és nem tud pihenni, attól ingerült lesz. Biztos, hogy van mindenki számára jó megoldás, csak meg kell találni.
2010. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem állandó jelleggel,egy műszakban dolgozik.Csak mikor elálmosodik akkor.És ez általában az után van hogy a gyerek felkel a déli alvásból...
2010. dec. 12. 15:39
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülőtől mennyire várható el, hogy szeresse a gyerekét? Kb. 6-7 éves korban sem minden gyerek tud 45 percet koncentrálni a tanórákon. Innentől egy 2 évestől sem várható el, hogy hosszabb ideig maradjon csöndben. Ha 10-30 percig tényleg csöndben van, akkor már meg kéne dícsérni, nem megvárni, hogy ő szóljon és akkor jól ledorongolni. Apuka vegyen füldugót, ha nem tud aludni, esetleg altatót.
2010. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a második vagyok, tényleg a füldugó milyen jó ötlet :))
2010. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Próbáld meg apukát este egy órával korábban letenni, és szép lassan leszoktatni a délutáni alvásról. Ha hisztizik, rá kell csukni a szoba ajtaját, akkor majd abbahagyja.
2010. dec. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: :))))
2010. dec. 12. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!