Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol 2 gyerek van, melyiket...

Ahol 2 gyerek van, melyiket furdetitek/fektetitek hamarabb?

Figyelt kérdés

2 év korkulonbseggel, melyiket furdetitek előbb? Vagy egyszerre? Ki melyiket? Hogy mukodik az esti rutin?

Hamarosan megszületik a második, 2 éves a nagyobbik.


2017. szept. 28. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Így, hogy csak 2 éves, gondolom otthon van veled, szerintem tök mindegy. De mondjuk jövőre, ha ovis lesz, akkor én őt venném előre, mert neki kell majd időben kelni.
2017. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Mi is most varjuk a kistesot de mi a tervek szerint ugy csinaljuk majd , h a kicsit megfurdetjuk kajcsi es ugyis aludni fog hiszen ujszulott baba lesz meg. Utana a nagy teso pancsi vacsi kis jatszas es alvas.☺ Egyszerre majd akkor furdetjuk Oket ha a kicsi is tud ulni es addigra kb ugyanaz lesz az alvas idejuk igy egszerre lesz a fektetes is.☺ Ez a terv. Elmeletben jo is. De kitudja vegul hogy alakul.😀
2017. szept. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Sztem a nagyteso ugy sem fog addig aludni amig a kicsi sem. Unokatesomeknal pl a kicsi elobb elalszik kb 8-9kor utana a nagy ra fel orara.
2017. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hát ha a férjem itthon van akkor először a picit (2 hónapos) fürdeti, én figyelek a nagyra (3 éves), majd öltöztetem és etetem, fektetem a kicsit addig az apa lerendezi a nagyot.

ha nincs itthon a férjem akkor kicsit bonyolúltabb :)

egyszerre fürdetem őket. a nagy a kádban, a picit meg mellette a kiskádban. kiviszek a fürdőbe mindent az öltöztetéshez. a kicsit a hordozóba, a nagyot beteszem a kádba, majd neki esek a kicsinek, pikk pakk lefürdetem, felöltöztetem, majd vissza a hordozóba, addig a nagy pancsol. azt őt is lefürdetem és öltöztetem majd valahogy együtt vacsiznak és együtt alszanak. ilyenkor rosszabb esetben a kicsi nyöszörög ennyit-annyit, de ez van :)

2017. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
1,5 év volt a gyerekek között. A fürdetés ugy volt, hogy a nagyot beraktam a vizbe mellé a tesot gyorsan lefürdettem majd ameddig a nagy fürdött a fürdőben megetettem a kicsit. Majd kivettem a nagyot megetettem majd utána altattam a kicsit és következett a nagy. De ha a kicsi nem birta ki akkor elaltattam majd etettem a nagyot. Persze amig kiskádban fürdött a kicsi akkor ő fürdött elsőnek. Most már 4 és 2,5 évesek egyszerre altatom őket kb 1 éve.
2017. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem igazán terveztem előre semmit. Nálunk nagyon mások az igények, a kicsi nagyon rossz alvó nappal, 6-ra kiüti magát, max fél 7-ig bírja jobb napokon. A nagy (2 éves) 8-kor fürdik, 9 fele alszik el. Reggel 6-7 között kel mindkettő. Egyelőre ez így jó, később meglátjuk hogy alakul. A nagy természetesen itthon van még.
2017. szept. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kezdetektől: kicsi fürdik először, alvás együtt (mivel egyedül csinálom az estéket)

2 év a korkülönbség

2017. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudtak ülni, addig mindig a piciket fürdettem először, aztán a nagyokat. A pici 8-kor feküdt,amikor már volt normális napirend, a nagyok 9-kor. És olyan 1 éves kora körül a picinek már simán ment egyszerre a fürdés-fekvés.
2017. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kisebbiket először (három és fél év korkülönbség).
2017. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kicsi fürdött a kiskádban (állványos babakád), a nagy a nagyban, aztán már együtt fürödtek valamikor egy éves kora előtt még. Előbb a kicsit vettem ki, a nagy addig pancsolt, de ráláttam. Aztán jöttem én... amíg néha volt hiszti, néha meg nem. (Jó esetben apjuk is hazaért addigra.) Majd a kicsit szoptattam, a nagynak közben mesét olvastam. Ha kicsi aludt el előbb, akkor már nem ébredt fel, ha még beszélgettünk, ha a nagy, de a kicsi még rákezdte valamiért, akkor kimentem vele.
2017. szept. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!