Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért utálom olvasni a gyereke...

Miért utálom olvasni a gyerekes anyukák aggodalmait?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, szeretnék lassan gyereket. Gyermekekkel is dolgozom,hétköznapiak a gyermekesek gondjaik. Ha belegondolok,hogy nekem is esetleg szoptatási kérdéseim lesznek vagy szüléssel kapcsolatos aggodalmai, egyszerűen kiráz a hideg. Olyan feleslegesnek gondolom az itteni kérdezgetéseket is, valahogy olyan túlbeszélt és elcsépelt az összes itt olvasható kérdés is. Normális az,ha én csak úgy "egyszerűen" akarok egy gyereket és jólvan. Nem akarom az anyás "van már tejed" csevejeket, sem a "jajj,egész éjjel böfizett" beszélgetéseket hallani. Nen akarom,hogy az életem az e körül forogjon, én a babámmal jönni-menni akarok,normális életet élni,nem pedig ebbe az anyaszerepbe beleragadni.

Mit gondoltok,ez csak azért lehet mert még nem vagyok anyuka? Meg fog változni ez? Mert én nem akarom....olyan jó "normális" életet élni és nem állandóan csak ugyan arról a dologról beszélni. Élvezem a párommal az életet,nem akarok ebbe az anya-apa szerepbe beleragadni.


2017. okt. 1. 23:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem fogsz beleragadni.☺ Sok anyuka tulaggodja a hetkoznapi dolgokat amiket pl szinte minden baba/gyerek csinal csak maskepp es ilyenkor azt hiszik , h baj van a gyermekkel. Vannak posztok amikbol lehet kicsit tanulni mert okosakat irnak de van sok olyan amin inkabb csak mosolygok vagy mar rohogok. Valoban unalmas ugyanazt a kerdest olvasni mindennap. De a legunalmasabb a 'terhes lehetek?' tema. Mostanaban nem is olvasom el a kerdest mert a valasz ua.
2017. okt. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
28%
Eta. A porszívómat is így hívják!
2017. okt. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
47%
Zina nekem inkabb egy traktor marka nem ember nev.😂
2017. okt. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
Most akkor az lenne a kérdés lényege, hogy te ide fogsz írkálni mindenféle babás kérdést, ahelyett, hogy jönnél-mennél és normális csalási életet élnél? Ez tőled függ.
2017. okt. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
59%
*családi
2017. okt. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Nem csak a gyakorikérdésekre gondoltam,csak innen jutott igazából eszembe a kérdés. Alapból az idegesít,hogy onnantól,hogy valaki terhes,kábé megszűnik létezni. Értem én,hogy ilyen meg olyan gyönyörű,de valahogy nekem full ömlengés az egész. Mikor nővérem babát várt,olyan jó volt látni,hogy "csak terhes" és nem kellett azt hallgatnom,hogy most igy vagy ugy van felfújódva, vagy épp a lába dagad. Vállrántással elintézett mindent, ment minden normálisan. De ő az egyes egyedüli, az összes barátnőm ömleng és mióta gyerekük van mindig az a téma, kábé már inkább nem is találkozunk,mert egyszerűen unok arról beszélni,hogy éppen mit gügyögött a gyereke. Persze aranyos meg cuki,mert tényleg az. A beszélgetés alatt 10-15 percig oké. De utána ha bármi másról próbálnék beszélni nem lehet,mindig visszakanyarodunk a baba témához.

Olyan fura,mintha tényleg megszűnnének létezni,mióta anyukák. Én nem akarom ezt a szerepet, vagyis nem így. Nem ilyen tömören és ennyire a gyerekre fixálva. Most ez igy nagyon önzőség?

2017. okt. 1. 23:56
 7/29 anonim ***** válasza:
53%
Nyugi aki normális nő az nem lesz ilyen.
2017. okt. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
33%
szerintem nem gáz. Én imádom a fiamat és sokat beszéel róla, volt pár olyan kérdés is, amin aggódtam. De van egy hatalmas szelete a korábbi életemnek, amit "megtartottam": van érdeklődési köröm és beszédtémám a gyemrken túl is. Van hobbim, munkám, sőt, még egyféle civil szerepvállalást is viszek mindezek mellett a férjem segítségével.nem posztoltam a várandósságomról fb-on, a fiam fotóival és a gyerekneveléssel kapcsolatban sem árasztom el pl a fb falamat. Részben azért, amit te is írtál, de azért is, mert ez egy nagyon meghitt és bensőséges kapcsolat a fiam és köztem, amit nem tárok ország-világ elé.
2017. okt. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%
Az a jöni-menni nem fog menni a pici gyerekd van ,csak hamár nagyobb lesz ,növéred azért nem beszélte tul mert nem ért rá foglalkozni a terheségével .
2017. okt. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem onzoseg. Varandosagom alatt nekem is mindenfele nyugom-bajom volt de meg az itthoniaknak sem mondtam mert ez igy termeszetes a varandosag velejaroja. Most is tudnek aradozni a babamrol mert naprol napra valtozik az ugyessege de tudom milyen unalmas es idegesito egy ido utan masoknak ha csak a baba a tema es mas nem. En is pont igy voltam ezzel mint Te amig nem volt gyerekem es pont ebbol tanultam is , h a lenyeget elmondom aztan temat valtunk. Lehet szerencsem van mert a bnoim is ilyenek es a babas dolgokon kivul rengeteg mas temank is van. Vannak a terhesgondozason anyukak akik frocsognek a gyereikrol. Gondolj bele ezt hallgatni majdnem 1 oran keresztul..mar a gyomrom forog neha. Baba vagy a terhessege , h milyen nehez neki stb. Bazz akk minek kell megint gyerek ha mar most nehez?😂

Ritka ha masrol lehet hallani ebben az 1 oraban.

2017. okt. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!