Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelentenek pontosan ezek...

Mit jelentenek pontosan ezek az eredmények?

Figyelt kérdés

Se Epstein-barr vírus AT kimutatása: Se Epstein-barr vírus IgG >60 NTU reaktív

Se Epstein-barr vírus IgM kimutatás: 1,66 NTU nem reaktív

Se toxoplasma gondii AT kimutatás: Se toxoplasma gondii IgG kimutatás: <0.5 IU/ml nem reaktív

Se toxoplasma gondii IgM kimutatás: 0,44 index nem reaktív

20 hetes kismama vagyok kethete voltam szűrésen a toxoplasma miatt,ma jött meg az eredmény,a védőnők azt mondta ne aggodjak nincs friss fertőzésem. Viszont azt nemtudom,hogy atestem már rajta vagy nem. valaki segítene? Mert azt nem mondta a védőnőm.

Köszönöm a válaszokat


2017. okt. 9. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, mivel mind a kettő "nem reaktív". Reaktív akkor lesz, ha van ellenanyag. Ha nincs, jelen esetben nálad, akkor a szervezet még nem találkozott a fertőzéssel.

Az a vírus reaktívja a védettség, a nem reaktív meg az, hogy nincs friss fertőzés.

2017. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, a vírusnak most néztem utána. Nem védettséged van hanem megfertőződtél régen, mint a legtöbb ember. Aktív fertőzésed nincs.
2017. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval már atestem a fertőzésen? Bocsi az értetlenségem miatt,de nagyon féltem a kisbabámat!
2017. okt. 9. 14:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Toxoplazmán még nem. Normális hogy félted, zöldséget-gyümölcsöt alaposan megmosod, húsokat jól megfőzöd/átsütöd és minden rendben lesz! Cicád van?
2017. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen van több is,már 7 éve
2017. okt. 9. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!