Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány gyereket terveztetek\szer...

Hány gyereket terveztetek\szerettetek volna?

Figyelt kérdés
Akár még fiatalon amikor még nem volt párotok csak gondolkodtatok rajta, akár már a párotokkal együtt. És hogy álltok ezzel most? Meggondoltátok-e magatokat, esetleg van-e már gyerkőcötök?

2017. okt. 9. 22:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

Egyet sem akartam, 2 van.

Nem volt jó döntés nem védekezni

2017. okt. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyermekként 3-at szerettem volna, kamaszként anyukám után én is 5-öt. Mikor összejöttünk a férjemmel, abban maradtunk, hogy 3 a minimum, de mindketten örülnénk a 4-5-nek. Aztán 6 évet kellett várnunk a kislányunkra, azalatt az idő alatt már az egy gyerkőc gondolata is hatalmas örömmel töltött el minket. Most, hogy hamarosan szülök, és remekül visel(t)em a terhességem, bízunk benne, hogy a többiek gyorsabban összejönnek és megint a 3-4-5 skálán mozgunk. :)
2017. okt. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Gratulálok a kislányodhoz! :)
2017. okt. 9. 23:17
 4/18 anonim ***** válasza:
Kislányként 3at szerettem volna ha felnövök. Felnőttként egyet sem. Megismertem a férjem és 2 babát szerettem volna. Most várjuk a tesót.😊☺
2017. okt. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egeszen addig nem voltak elkepzeleseim a gyerekrol, amig a ferjemmel (akkor meg nem voltunk hazasok, de mar egy ideje egyutt voltunk, egyutt eltunk) nem kerult szoba.

Elotte is volt hosszutavu kapcsolatom, az exem is felhozta a temat nehanyszor, de irrealisnak tunt meg csak gondolkodni/beszelni is arrol, hogy egyszer majd lesz gyerekunk es mennyi. Nem arrol volt szo, hogy egyaltalan nem akartam es ezt eldontottem, egyszeruen csak nem vagytqm meg ra es nagyon tavoli jovokepnek tunt.


Amikor az elso gyereket vartuk, akkor ugy gondoltuk, hogy harom gyereket szeretnenk, kettot kis korkulonbseggel es kesobb meg egyett, ha valoban a tervek szerint alakul az eletunk, kapcsolatunk.

Megszuletett a masodik gyerek, eltelt jo par ev es meg mindig vagytunk a harmadikra. Sajnos azota ujabb 3 ev eltelt, tobb vetelesem is volt. Meg mindig szeretnenk, de felunk is ujra megprobalni, most igy "szunetet" tartunk, meglatjuk, hogy belevagunk-e ujra. Az ujabb kudarctol felunk, nem a gyerektol...

Tehat mi nem gondoltuk meg magunkat a kozosen elkepzeltekhez kepest, csak az elet kozbeszolt.

2017. okt. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokáig nem szerettem volna gyereket. Aztán amikor párommal együtt voltam már pár éve akkor kezdtünk komolyabban erről beszélni, végül azt gondoltuk 2t szeretnénk.

Végül lett egy fiúnk és gondoltuk belevágunk újra. Iker kislányaink lesznek így végül 3 gyerekünk lesz. :)

2017. okt. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként is már hármat szerettem volna. Nagyjából 30-35-40 evésen szerettem volna szülni. Férjemmel viszonylag korán megismerkedtem (ő 21, én 19 voltam). 3 év múlva össze is házasodtunk. Ő is 3 gyereket szeretett volna, d e. Nem olyan későn. Végül egy év múlva meg is született a fiunk. Ezután viszont úgy voltunk vele, hogy akár a 4 gyerelnis belefér, de majd meglátjuk. Először sikerüljön egyáltalán a második (sok nőgyógyászati gondom lett, vizsgálatok, muterek, kezelések, gyógyszerek és injekciók). Aztán egyszerű inszeminacioval hármas ikreink lettek. Két pete érett meg, de az egyik kettévált, így 3 baba lett. Még csak 27 éves vagyok. Egyelőre úgy érezzük, hogy bőven eleg lesz a 4 gyérek, de el nem köttetem magam. Soha nem lehet tudni.
2017. okt. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Kicsi korom óta mondogattam, hogy nekem egy gyerekem lesz, mégpedig egy kislány. Ez így is lett. Többet nem szeretnék. 6 hete született a lányom, a terhesség és az elmúlt hetek is nagyon nehezek voltak számomra. Nem azt mondom, hogy nem lenne jó a kistesó, de tényleg nem tudnám ezt az egészet végig csinálni mégegyszer.


22 éves anyuka

2017. okt. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Azt tudtam mindig, hogy akarok gyereket. A férjemmel, mikor összejöttünk, eleinte 3 volt téma, egy idő után már inkább csak 2. Született egy kislányunk, nemsokára 2,5 éves, és nem biztos, hogy lesz még egy. Egyszerűen olyan jó, nyugis életünk van így hárman, félünk, hogy felborulna. Másrészről én igen aktívan hozzájárulok az anyagiakhoz, egy gyerek mellett még simán tudtam eleget dolgozni itthonról, 2 kicsi mellett nehezen tudnám elképzelni. A terhességem végén pedig toxémia gyanús voltam, végül nem alakult ki, de nincs garancia arra, hogy a másodiknál nem történne meg, és esetleg nem sokkal előbb. Félek egy koraszüléstől, pláne a következményeitől. Szóval ezek miatt a nem felé billen a mérleg, illetve a férjem se túl lelkes a gondolattól. Bennem picit néha motoszkál, de szerintem inkább csak arról van szó, hogy a lányom kinőtt a babakorból, és hiányzik a babázás. Dehát ezért nem szülök, ő se lenne örökké baba. Teljesen nem zárkózunk el, férjem 28, én 29 éves vagyok, úgyhogy van még időnk meggondolni magunkat. Kis korkülönbség amúgy is kizárva, szóval még nyitva a kérdés.
2017. okt. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2t szerettünk volna mindketten. Van egy 8 éves fiúnk és egy 14 hónapos lányunk. Rajta vagyunk a 3. gyerkőcön. :D Közös döntés, valahogy mindketten szeretnénk. De ha az éven nem jön össze, akkor nem lesz.
2017. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!