Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak 2,5 évesemmel?

Mit csináljak 2,5 évesemmel?

Figyelt kérdés

Reggelente mikor visszük a nagyot az oviba 4 éves a kicsi teljesen kikészít. Az oviban amig a nagy öltözködik át addig állandóan futkározna a kicsi. Mikor segítek a nagynak egyből elszalad, vefut a wc be a terembe, felmászik a padra ahol öltöznek és ott sétál. Én meg futok utána rászólok, vissza ültetem. Nem használ. Tegnap a lányom ovónője megjegyezte, hogy jó eleven nem ül meg egy percre sem, mondom nem ül el sehol. Hiába mondom, hogy nem szabad, csúnya dolog stb nem használ. Ma már a sírás határán voltam meg hogy odacsapok a fenekére de nem tettem.

Kb 3 hete csinálja ezt. Itthol nincs vele gond, persze itthol isállandóan nyüzsög futkározik nem ül meg egy percre sem. Mit tudok csinálbi? Már úgy segítek a lányomnak hogy leültetem a fiamat az egyik lábammal lefogom közben segítek a lányomnak de közben a fiam meg üvölt.

Amúgy ha nem vagyok vele pl valamelyik mamáál vagy a barátnőm vigyáz rá aldott jó gyerek.

Odacsapni a fenekére nem szeretné mert ki tudja mit gondolnak bet az oviban rólam, de leeht az kéne neki.


2017. okt. 10. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Mi változott 3 hete? Kevesebbet vagytok levegőn/játszón? Kevésbé fárad el? Féltékeny lehet a tesóra? Talán csak a figyelmedet akarja felkelteni, mert zavarja, hogy nem rá figyelsz éppen.. Ezer oka lehet. Kérdezgesd őt is, mi a baj, mit szeretne, miért türelmetlen. Esetleg adj neki valami feladatot, amíg a nagyobbal foglalatoskodsz.
2017. okt. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

"az egyik lábammal lefogom"


Az kemény!

Fogadjuk a lányod áldott "jó" gyerek volt magától, azért nem tudsz a dackorszakról semmit.

2017. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Leültetem és a lábamat elé teszem akkor nem tud elmenni. De tudok sokmindent, de nem fogok neki mindent megengedni mert dacol.
2017. okt. 10. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg 1. unatkozik, 2. melege van, 3. ő is részt venne az oviban, 4. nem rá figyelsz, hanem a "versenytársra". Nincs valami olyan, amivel szívesen eljátszana? Mondjuk megsétáltathatnátok egy kisautót vagy bármit, ami addig végigmehet a szekrények tetején. Vagy megbeszélitek, hogy ezt és ezt lehet (mondjuk guggolásokat csinálni vagy helyben ugrálni vagy lehajolni és megnézni van-e valakinek kék cipője), de csak itt melletted. A nagyot meg tanítsd meg minél hamarabb egyedül öltözni :)
2017. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Babakocsi ?
2017. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Babakocsit már 1 éve nem használunk. El sem lenne benne.
2017. okt. 10. 15:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ő már nagyon hiányolja a gyerekközösséget, és ha az oviban gyerekek között van, teljesen felpörög.

Lehet, hogy elgondokodnék rajta, hogy járhasson ő is bölcsibe, ha nem is egész napra, de heti pár nap egy délelőttös csanába. Az én kisfiam nem volt bölcsis, de pont 2,5 éves volt, amikor elkezdett ovikóstolóba járni, nem lepasszolás volt, én is Vele voltam. Teljesen felpörgött a gyerekektől (jó értelemben), Neki ekkor már nagyon kellett a gyerektársaság.

2017. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bölcsibe nem veszik fel mert nem dolgozom, kismama vagyok. Ovit meg majd jövő szeptemberben kezdheti.
2017. okt. 10. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!