Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 évesen korai a gyermekválla...

16 évesen korai a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés
2008. okt. 21. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekvállaláshoz szellemi érettség és biztos anyagi háttér kell illetve más egyéb háttér, ami biztosítja a jólétet. Én úgy gondolom, hogy korai.
2008. okt. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

IGEN!!!!!!!!!

20 evesen mar megbannad.

2008. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Manapság nagyon korai. Nincs végzettséged, kereseted, sőt, még nagykorúnak sem számítasz. Mit kezdenél egy gyerekkel ennyi idősen...? Vannak páran, akik ilyen fiatalon lesznek anyák, de ha van választási lehetőséged, inkább ne.
2008. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

16 évesen még te is gyerek vagy, hogy vállalnál egy babát? esetleg ha van olyan családi háttered,szülők beleegyezésével. szerintem egy 16 éves lánynak nem a gyermekvállalással kellene foglalkoznia.

Engem ezek kiakasztanak. Bocs az indulatokért.

2008. okt. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

szia, szerintem nagyon korai. mitöbb a szexuális élet is az. szerintem ilyenkor jobb elvetetni, akármilyenek is a vallási és erkölcsi nézetek. azt jelenti, hogy a 16 évesnek felnőtté kell válnia. mindenkinek szüksége van arra, hogy úgy éljen, ahogy a többi vele egy idős. vagyis a 16 évesnek legyen kamaszkora és fiatal felnőtt kora. de láttam egy filmet, juno volt a címe és abban a filmben a 16 éves lány megszülte a gyereket majd örökbeadta olyanoknak, akiknek szerette volna. ez az életben bonyolultabb persze.

az a kérdés, hogy 16 évesen ilyen helyztbe kerül valaki, vagy pedig terhes szertne lenni és gyereket akar. ez nem derül ki a kérdésből. márpedig eléggé különbözi ka kettő.

2008. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

IGEN!!!

egy "idős" anyuka

2008. okt. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon korai,igen,szerintem ha teheted várj pár évet.
2008. okt. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%
szia. én 17 éves boldog anyuka vagyok. 3x-osan is:) és én elég érettnek érzem magam rá.szüleim is beletörödtek,és segitenek,d látják hogy boldogok vagyunk.párom 20éves,dolgozik. terhes vagy esetleg? vagy tervezed?? szüleid barátod mit szól hozzá? megköszönném ha irnál pár sor:) és sok sikert.
2008. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon. 16 évesen járd ki a sulit, azaz érettségizz le, szerezz szakmát, ne szorulj rá egy férfira, vagy a szüleidre. És 16 évesen éld az életed, mert hiába gondolod, hogy érettebb vagy mint a korosztályod, egy gyerek mellett akkor is hiányozni fog ez. 16 évesen én is gyereket akartam, egy idősebb pasival voltam együtt 3 évig, és tőle akartam gyereket, ő már a 30-as éveiben járt. Aztán 18 évesen szétmentünk, és akkor jöttem rá, hogy hiszen én még fiatal vagyok és bulizni akarok. És minden hétvégén buliban voltam, nyáron hetekre leléptem fesztiválozni, mert be kellett pótolnom azt hogy 15-18 éves koromig nem mentem szinte sehová, hanem "játszottam a feleséget", és akkor ez nekem jó is volt, de honnan tudhatja egy 16 éves, hogy két év múlva mihez lesz kedve? Nem elég a lelkesedés. Tudom, sokan mondják, hogy ők érettek a gyerekhez tizenévesen, de ha azok lennének, végiggondolnák, hogy később is lehet gyerekük, és úgy vállalnának, hogy el is tudják tartani, mert van már munkahelyük, végzettségük. Ésnem cask a pasinak, hanem a nőnek is.
2008. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb dolog a terhesség, a babázás, a szoptatás, mint amilyennek látszik. Én úgy gondolom, hogy 16 évesen nem tudtam volna végigcsinálni. A cukorterhelés mondjuk az egyik kedvencem volt így is. Nem beszélve a hányásról az elején, a folytonos nőgyógyászati vizsgálatokról mindvégig, utána a császáros szülés rémképével a legvégén (ami aztán szerencsére nem következett be) Szerintem jobb ha még szórakozik, tanul egy kicsit az ember. Mondjuk ilyen idős koromban nekem is minden gondolatom az volt, hogy de jó lenne egy kisbaba. De most, 26 évesen, hogy itt van a kisfiam, érzem, hogy ez így jó. Voltam vidám kamasz, felszabadult egyetemista, sikeres munkaerő, virgonc feleség, és most boldog anyuka. Semmiről nem maradtam le, és még előttem van minden, ami egy pici mellett belefér!
2008. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!