Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 évesen korai a gyermekválla...

16 évesen korai a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés
2008. okt. 21. 20:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

21 vagyok,és terhes.

Mégis kétségbe vagyok gyakran esve.

Bàr én màr ugymond ki discoztam magam,eleget csavarogtam,söt most külön otthonom van a pàrommal,mégis félek.

Mert 21 évesen bàr màr meglehet egyszerüen tanulni hogyan kell pelust cserélni,lehet kottyintani a fözéshez,eltudsz inditani egy mosogépet,de vajon akkor is egyszerü lesz amikor éjjel 3 alkalommal is babasiràsra kelsz fel?

A baba nem macska,hogy ha nyàvog,akkor kizàrod a lakàsbol,bizony felkell kelni rà.

És amikor épp lustizni van kedved,vagy szàmitogép elött ülni,esetleg a baràtnökkel sétàlni,màr nem biztos hogy megteheted.

Nem lesz egyszerü csak felkapni a cipödet,és rohanni el,mert ott lesz màr valaki,aki vàrja hogy ellàsd.

És egy baba még az elsö néhàny évben nagyon törékeny,nem képes az önellàtàsra.

Amellett nézzük az anyagiakat:

RUhàt ,babakocsit,babaàgyat,kiskàdat,jàtékot,gyogyszereket,pelenkàt és még sorolhatnàm hogy mit kell biztositani.

Te ha még a szüleidre is tàmaszkodsz,egyedül ök sem fogjàk örökké elviselni.

Én hive vagyok az uj ruhàknak,söt.....

De most hogy jön a baba,belàtom nem egy olcso mulatsàg,bizony jolesik ha ismerös hasznàlt baba ruhàt ajànl fel...

Màr honapok ota nézem a pelenka àrakat,de azt hiszem még a legolcsobb is dràga.

Ha meg beteg lesz,a gyogyszerekröl nem is beszélve...

És a fütés,mert hidegben nem tarthatod télen.

Aztàn idövel ovi,iskola.

Több pénzbe kerül majd,mint amit elötudtok teremteni.

Én màr voltam 19 évesen terhes.

Mégis elvetettem.

Bàr sirtam honapokig,ma belàtom jol cselekedtem.

Ma 21 évesen ujra terhes lettem,örülök a babànak,és megtatom,mert pàrom 30 éves,ugy érzem màr megérett az apasàgra,de ha nem lenne a pàrom ilyen idös,és ilyen tapasztalt,tuti hogy nem tartom meg.

Mert én egyedül 21 éves fejemmel még mindig követek el hibàkat.

És mégegyszer hozzàtenném,ne vàrj a szülökre,mert ök hirtelen felindulàsbol segitséget ajànlanak fel,késöbb viszont ha tehernek fogjàk érezni(zaj,veszekedés,pénz,kis lakàs)

bizony nem segitenek tovàbb ti meg pucér seggel mehettek amerre làttok.

Vàllalj babàt,h van szakmàd,minimum egy sajàt albérlet,mindkettötöknek sajàt fizetés,és nem 16 évesen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üdv egy 22 hetes terhes kismami

2008. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
68%

Egy idős néni mondta a halálos ágyán: "Hogy fog engem a kis magzatom fogadni odaát, akit fiatal koromban elvetettem?" Egész életén át nem tudta magának megbocsátani, hogy így döntött!

Nagyon nehéz ilyen helyzetben tanácsot adni.

Szerintem is korai 16 évesen anyává válni. Én még gyereknek éreztem magam akkor, bár ebben vannak különbségek, van, aki korábban érik.

Az első gyermekemet 26 évesen szültem, most a harmadikat várom, és úgy érzem, ez jó így.

Arra viszont soha nem lettem volna képes, hogy egy babát elvetessek. Ha úgy alakult volna, hogy idő előtt jön, akkor is megszültem volna, bár bizonyára nem lett volna könnyű.

Az a szegény kicsi baba az ember hasában - egy élő ember! Sokan nem is tudják, hogy már a fogantatás utáni negyedik héten elkezd dobogni a szíve, és attól fogva folyamatosan dobog! További két két múlva már van arca, és az összes főbb belső szerve kialakult, a kezén látszanak az ujjak, van szeme, nyelve, és sokat mozog, bár ilyenkor még nem lehet érezni... Az agya is nagyon gyorsan fejlődik, érzékeli, hogy mi történik körülötte. Tisztában van azzal is, hogy őt meg akarják ölni, és fél tőle! Ha bevezetnek a méhbe egy tűt (van, amikor ilyen vizsgálatot végeznek), akkor elhúzódik tőle.

Szóval - két embert kell megkérdezni, hogy neki mi lenne a jó: az anyukát és a babát. A babának általában a legjobb, ha az anyukával maradhat. Az anyukának fiatal kora miatt nem biztos, hogy ez a legjobb... bár ezt neki kell eldönteni. Ami biztos, hogy egy megszületett pici babának lehet nevelőszülőket találni, ha a rokonságon belül nem, akkor örökbe lehet adni. Rengeteg gyermektelen pár vár éveket az örökbefogadásra, és a szülő anyukának joga van közülük választani.

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy az első terhesség megszakítása meddőséget okozhat.

2008. okt. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
Nagyon egyet tudok érteni az előttem szólókkal. 24 éves vagyok,van egy 2 hónapos kislányom és bár imádom és még egyszer végig csinálnám azért korainak érzem még most is. Még azért csináltam volna pár dolgot az életemben,amit most már vagy egyáltalán nem,vagy majd csak jó sokára és sokkal lassabban tudok megtenni,elérni. 16 évesen ha szül az ember az egész további élete odaveszhet. És nem utolsó sorba az esetleg vállalt gyerek élete is tönkre mehet.
2009. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Szia! Én most vagyok 23,lassan már inkább 24. Van egy két hónapos kislányom és bár nem adnám semmiért és ha még egyszer döntenem kéne is bevállalnám,azért korainak érzem még most is. Lenne mit még így 23 évesen is csinálni. Sztem még alakítsd az életedet,a jövődet,az egzisztenciádat,mert később fogod bánni,de nagyon.
2009. júl. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én majdnem 17 vagyok, és igen korai a gyerekvállalás ennyi idősen, de szerintem a legnagyobb indok az, hogy nincs kereseted!
2009. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Hogy írjam ezt le,hogy ne legyen kétértelmű? Van egy barátnőm aki 16 évesen teherbe esett a barátjától(Ő az én egyik legjobb barátom,innen tudok róla), aki nem lett volna képes kihordani a gyerekét,mert nagyon kicsi volt(165cm 43kg) és kénytelenek voltak elvetetni! De azt tudom, hogy soha semmit nem fog ennél jobban bánni az életében,mint ezt a döntést! Ez 3 hónapja történt, azóta a barátja és a lány is felválltva jár hozzám,mert mindkettőjükkel nagyon jóban vagyok és még mindig erről van szó és még mindig sírnak mindketten! Ha van mögötted háttér aki segít a gyerek felnevelésében és a te előrejutásodban is,akkor ESZEDBE ne jusson elvetetni! 18/F
2009. dec. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!