Miért nem beszél?

Figyelt kérdés
20 hónapos kisfiam van, de nem beszél, sőt nem csinál semmit. Ha szólunk neki ritkán figyel, nem kommunikál velünk. Nem iszik pohárból, nem eszik kanállal egyedül, ha szólok neki hogy hozzon vagy csináljon valamit, mintha nem neki beszélnék. Beszélni meg egyáltalán nem, annyi hogy tátá, papa és ennyi. Kezdek aggódni, már a tőle fiatalabbak már mindent csinálnak. És van már egy gyerekem, vele ilyen gond nem volt. Lehet most az én hibám is mert nagyon hozzá van szokva a tv-hez, állandóan azt nézi, mással nem foglalkozik. Hiába próbálom lefoglalni nem érdekli.

2017. okt. 13. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen a tv az egyik hatalmas nagy probléma, simán lehet, hogy attól ilyen. Minnél hamarabb elvinném szakemberhez.
2017. okt. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Ismerős családban dettó ez ment 1 napos korától nézte egész nap a tvt..totál szétcseszte az agyát.
2017. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mi lett vele?
2017. okt. 13. 15:20
 4/12 A kérdező kommentje:
Szakember? Ki foglalkozik ilyen dolgokkal?
2017. okt. 13. 15:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Első kör: háziorvos, beutalóért fejlődésneurológushoz.

Ha nem ad, akkor magán úton.

2017. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Fejlödésneurologia, gyogytornász (dévényes, vagy más) ők foglalkoznak ezzel, de elvileg a védőnönek is kellene szólnia ha valami nem oké.
2017. okt. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Ja, mert teljesen általános, hogy a mélyszegénységben élő tvzombi gyerekek későn kezdenek beszélni.


Nem tudom mit értesz rászokás alatt, egy 2 évesnek nem lesz baja a reggeli és azt estimesétől, vagy ha játék közben megy a tv a háttérben, és néha ránéz.


Vidd szakemberhez, tv mellett játssz vele.


Uncsitesóm lánya majdnem egész otthonléte alatt tvzett, több, mint napi 4 órát, mégis másfélévesen folyékonyan beszélt. Én az összes műsort ismertem, kb a tv nevelt fel, mégis már egyévesen ment pár rövid mondat.


Az én tapasztalataim és az általam megkérdezett gyógypedagógusok és neurológusok szerint nincs köze a tvnek a beszéd megindulásához. Nyilván, ha semmi más inger nem éri, senki sem beszél hozzá semmilyen helyzetben, nem fog megtanulni beszélni a tvből, de normál életvitel mellett semmi baja nem lesz napi 2-3 óra tévézésből.


Ez reggel félóra, vacsora előtt fél óra, és egy délutani hosszabb mese.


Az én gyerekem 3 éves kora felé kezdett beszélni, 2 éves koráig egyáltalán nem volt tvnk. Ráfoghatnám, hogy a tv segített, de nem teszem, mert tudom, hogy nincs köze hozzá.

2017. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Sima gyermekorvosnak megmutatod, elmondod a problémát, ő továbbküld. A tv-ről pedig most szoktasd le, te adj neki ingereket, ne a képernyő! Hétvégén jó idő lesz, menjetek el állatkertbe. Játssz vele, mesélj neki. Apa is, ha hazaér este, vele legyen, mókázzanak, "beszélgessenek". Ingerszegény környezetben senki nem fejlődik rendesen.
2017. okt. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Foglalkozunk vele. Én is apa is és nagy tesó is. Sőt rokonok barátok is, de ilyen magának való
2017. okt. 13. 15:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy 2 évesnek lehet, hogy nem lesz baja pár perc mesétől, de itt nem erről van szó, és én sem erről beszéltem. Ha valakit csecsemő korában is letesznek a tv elé, az igenis káros, akkor is ha a lusta anyák nem ismerik be. Nyilván egy 20 hónapos már nézhet pár perc tv-t, de gondolom nem most kezdte, ha már rászokott. Mi lett vele? 10 éves és még mindig nem beszél, speciális iskolába jár..
2017. okt. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!