Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miket mond 2,5 éves gyermeked?...

Miket mond 2,5 éves gyermeked? Tisztán beszél? Szavakban vagy rövid mondatokban?

Figyelt kérdés
2016. febr. 23. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. gyerek, fiú: Mondatokban beszélt, de szűkös szókinccsel, és kívülállók nem értették.


2. gyerek, lány: Tiszán, választékosan beszélt ennyi idősen már.

2016. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fiam összetett mondatokban beszélt folyékonyan és választékosan,a h,l és r betű kiejtésével voltak problémái
2016. febr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindent mond tisztán, de többnyire érthető a szövege, látszik, hogy próbálkozik a beszéddel. Nemrég kezdett ragozott formában beszélni, egyszerű mondatokat is mond (pl. Beütöttem a popómat), de van egy szép hosszú mondata is: Szeretlek Anya, te vagy a világ legszebb anyája! :)) Ezt mondjuk kicsit hadarva, nem annyira tisztán mondja.


Sztorizik, telefonál, elújságol dolgokat, szóval szerintem elég beszédes.

Van két bátyja, ők később értek el erre a kommunikációs szintre annak idején.

2016. febr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 eves 3 honapos a fiam,szavakat mond. Mindent ismetel,de mondatban meg nem beszel. Mondjuk mi kulfoldon elunk,a ket nyelv miatt kicsit lasabban megy,de szerintem nincs lemaradva semmirol. Mindent megert magyarul es angolul is,van amit magyarul,van amit angolul mond😊
2016. febr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Lányomnak is a h és r betűkkel van kisebb problémája, de gondolom majd kinövi vagy valami. :)

2016. febr. 23. 21:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 kisöcsém van, egyik 3 éves most, másik 5. Kicsi 3 évesnek elég nehézkesen megy a beszéd, kortársai jobban beszélnek, legtöbbször csak szavakban beszél.


Nagyobbik még most se tudja kimondani a r betűt.



Kortársaikhoz képest kicsit elmaradottak, kézügyessége a nagyobbiknak nagyon gyatra. A kicsi meg még most is pelenkás :\.



De anyunk nem idegeskedik, azt mondta én is ilyen voltam, bátyámnak is voltak vonásai amiben a többiektől elvolt maradva, de mostanra mindketten jó tanulók lettünk, és szerintem teljesen normálisak, szóval szerintem ez abszolút nem érvadó semmiben.

2016. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!