Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? 2010. 02-ban...

Mit csináljak? 2010. 02-ban született egy gyönyörű kislányom, akit mindennél jobban imádok. Alapból nem voltam vékony, de a terhesség alatt még 50 kg-t szedtem fel. Most kb.70 kg plusz van rajtam. Én úgy gondolom ez az oka mindennek.

Figyelt kérdés
Állítólag amiben én vagyok az a szülés utáni depresszió.A probléma, hogy nem tudom merre van a kiút. Ugyanis a párom egyfolytában dolgozik,ezáltal kimozdulni itthonról csak a gyerekkel együtt tudok,120 km-es körzetben nincs senki akire akár 5 percre is rábízhatnám. Non-stop vele vagyok,de olyan szinten,hogy ha a fürdőbe kimegyek,már kiabál,mert nem szeret egyedül lenni.Szeretném leadni a plusz kilókat,de nem tudok elmenni kondizni,napi sétákkal az életben nem megy le,fogyózni meg míg szoptatok nem lehet.Ilyenkor szerintetek mit csináljak? Kezdek totál bedilizni és félek, hogy a házasságom is veszélybe kerülhet,mert a férjemhez sem tudok úgy viszonyulni,mint régen, mert totál kivagyok.Kéne egy pici kimozdulás,de hogyan?
2010. máj. 29. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne fogyókúrázz, de egyél ésszerűbben. Például a szoptatáshoz nem szükséges este 6 után enni. Kisebb adagokat egyél, csak arra figyelj, hogy kiegyensúlyozott legyen a táplálkozásod. Mozgásra jó a séta, hiszen az is fogyaszt, de esténként nyugodtan csinálhatsz hasprést, lábemelést, ilyesmi. Lényeg, hogy nem kell kettő helyett enni, mert a szoptatáshoz 500 plusz kalória kell. Menni fog az, csak szánd rá magad!
2010. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Torna dvd re lehet otthon is tornázni,és még a baba is élvezni fogja hogy ott tornázol mellette a földön.
2010. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én már nem szoptatok, de egy dietetikussal összeállíttattam 8 hétre való étrendet. 10kg felesleg volt rajtam, már 6,5 lement. Most kezdek csak el tornázni, mert egyre könnyebb vagyok és jobban megy. Ez az egyik fontos lépés, szerintem.

A másik pedig, hogy gondolkozz pozitívan!

Ha szeretnéd a dietetikus elérhetőségét, írj privit!

2010. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Reggelire egyél valami kis zsírosat, vagy tojást (no nem túl sokat), az beindítja az epét, ami felelős a zsírok lebontásáért. Amikor eszel, mindent 30x rágj meg, az segíti az emésztést. Könnyen emészthető ételeket egyél. Naponta 5x keveset. Lehetőleg mindig ugyanazokban az időpontokban és kb ugyanannyit. Ez segít a szervezetednek abban, hogy megtanulja, hogy a nap ugyanazon szakaiban mindig kap kb ugyanannyi kalóriát, így elkezdi bontani a tartalékot, mert nem lesz rá szüksége. Ezek mind sokat segítenek. No nem fogsz tőle ripsz ropsz lefogyni, de hízni sem fogsz.
2010. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem sincs kire bízni a kicsit, egy percre sem, mindenhová viszem magammal. De hidd el, a hosszú, intenzív séta az egyik legjobb fogyasztószer! Napi 3-4 órákat sétáltam a kicsivel mindig is. Sőt, akár kocogni lehet babakocsit tolva!

A kondizás maga inkább izmot épít, nem súlyt csökkent, ne bánd, hogy nem jársz edzőterembe. A legjobb lenne valami jó kis aerobic dvd-re tornázni otthon, de rendszeresen.

Ezen kívül - ahogy előttem is írták - nem fogyózni kell, hanem ésszerűen táplálkozni. Attól nem fogsz ártani aa babának vagy a szoptatásnak, ha elhagyod a nasikat, édességeket, sok zöldséget és gyümölcsöt fogyassz, igyál sok folyadékot (lehetőleg vizet), kerüld a zsíros ételeket, pörkölt helyett válaszd a sovány húsokat. Itt a nyár, ezerféle zöldségből lehet finom és egészséges ételt készíteni.

Elhatározás kérdése minden. És önmagadért megéri, nem? Na meg a picurnak is jobb, ha jókedvű, kiegyensúlyozott anyukája van!

Hajrá, szurkolok neked!

2010. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A többieknek üzenem, hogy nagyon szép és hasznos a torna, de ekkora súlyfelesleggel, nem igazán lehet tornázni. Előbb egy kicsit fogyni kell az étkezéssel, utána jöhet a torna. Persze a séta jót tesz. Az étkezéseknél az előzőekben leírt szabályok szoptatás mellett is sokat tudnak segíteni. Nekem is nagy a súlyfeleslegem, de már adok le belőle. Kitartás.
2010. máj. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12:27=12:24
2010. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Rajtam 30 kg felesleg van, és egy 14 hónapos lányom aki már nem szopik. Én úgy vagyok vele ha nem erőltetem meg magam akkor egyre rosszabb, így amikor elgurul a gyógyszerem rácsapok az asztalra és nekilátok. Sokkal ésszerűbben eszek, nekem a Norbi update táblázat jött be, onnan csemegézgetek mit mikor lehet és vettem egy elliptikus trénert. Na az a durva. Este mikor leteszem a lányom, nekilátok, igaz sokszor nincs erőm de mindig arra a hülye 30 kg-ra gondolok és pár nap után egyébként nem is gond, sőt jólesik. Egyedül akkor vagyok képtelen trénerezni vagy tornázni ha meg van a menstruációm, ezeken a napokon pihi van legalább az első 3 napon

/4-ből :))/.

Ha nem kezdesz el egyre rosszabb lesz, tényleg így van hogy csak elkezdeni nehéz. GOndolj arra hogy minél több kg van rajtad annál könnyebben indul meg, ez utána már tuningol is, magamról tudom.

EGyébként honnan írsz? Már csak azért kérdezem hátha tudnánk még találkozni is :)

Ha gondolod írj priviben, én szívesen beszélgetnék erről, főleg hogy már én is megbolondulok a kilóimtól.

2010. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

70 kg plusz van rajtad??? biztos, hogy jól írtad?

ez életveszélyes!


sürgősen menj el orvoshoz, ennyit leadni csak orvosi, kórházi segítséggel lehet!


de biztos, hogy jól írtad? biztos, hogy az mind súlyfelesleg???

2010. máj. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igen jól írtam 130 kg állítólag a normál nekem a 60-65 lenne, ugyhogy az 70 plusz nem írtam el
2010. máj. 29. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!