Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kiderült a terhesség,...

Mikor kiderült a terhesség, milyen vastag volt a méhnyálkahártyád? Azok írjanak, akiknek vékony volt, és mégis lett babájuk.

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 06:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Min. 7 mm kell hogy legyen ahhoz, hogy meg tudjon tapadni az embrió.
2011. márc. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

A méhenkívüli terhességeknél sincs meg a 7 mm és mégis megtapad az embrió. Nincs olyan érték, amire egyértelműen ki lehet jelenteni, hogy ez alatt biztosan nem tud megtapadni az embrió.


Hétfőn voltam orvosnál, korán mentem mert még petezsákot sem találtunk, csak puhább és nagyobbacska méhet, 9mm-es méhnyálkahártyával. Ez nem túl vastag, de szerintem baba van, mert a tesztjeim egyre erősebb pozitívak azóta is. Jövő héten megyünk kontrollra.

2011. márc. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 8 mm-nél sikerült, ennél több nem is lett soha a ciklusok végén sem, csak amikor tényleg sikerült, akkor a beágyazódás környékén hirtelen 11 mm lett, nagyon gyanús volt (sokszor ultrahangoztak, pont a próbálkozások miatt, hogy ki tudjuk számolni a peteérést stb.)...és itt van az öt hónapos kisfiam!
2011. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Kedves első válaszoló!


Ha ez így van, akkor én most nem is vagyok terhes?????? Pedig már a hasam is nőtt :))))

(3 pozi teszt után 4 hetesen elmentem orvoshoz, és közölte hogy 5 mm a méhnyálkahártyám)


15 h km

2011. márc. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7 mm volt!
2011. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"A méhnyálkahártya vastagsága fontos paraméter, általában a visszaültetéskor optimálisan 10 mm körüli vastagságot kell, hogy elérjen. 7 mm alatt jelentősen csökkennek az esélyek, 5 mm alatt az esélyek minimálisak. A nyálkahártya vastagságát nem mindíg lehet befolyásolni."


Ezt bemásoltam a kismamának egy "orvos válaszol" oldalról. De minden szakirodalom a 7-8 mm vastagságot írja minimálisnak.

1. válaszoló

2011. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Hát ezt a méhenkívül megtapadó babák sajnos nem olvasták. Ha olvasták volna, tudták volna, hogy nekik nincs esélyük ott megtapadni, és az édesanyjuk petevezetékét szétroncsolni.
2011. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 19:25

Bocs, de ez egy rendellenesség, és most normál terhességről beszélünk.

Persze, minden alól van kivétel... sorolhatnánk, de általában ezt mondják, hogy 7-8 mm az ideális, és még ez sem számít vastagnak.

Én lombikos vagyok (sokszoros), vissza sem ültetik az embriót, ha nem éri el a 8-9 mm legalább, mert kicsi lenne az esély.

2011. márc. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne foglalkozz a nyálkahártya vastagsággal, mert csak feleslegesen aggódsz. Itt is írták már a "szükséges" vastagságot, mert a nagykönyv és a "szakirodalom" azt mondja... De az ÉLET mindig más!!! Nekem is 6 mm-es volt, egy ismerősömnek pedig 5 mm-es. Érdekes módon mindkettőnknek eddig egészséges a terhessége, nincs semmi bajunk! Fel a fejjel és csak pozitívan!


Üdv:


12+3 hkm

2011. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekem van 2 pozitív terhességi tesztem, tegnap voltam dokinál és annyit mondott hogy 2 hét múlva menjek vissza

2021. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!