Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen babaholmikat vegyünk?...

Milyen babaholmikat vegyünk? Mikor kezdjünk vásárolni?

Figyelt kérdés

Még csak babaruhák vannak (de azokból rengeteg) és tegnap megvettük a babakocsit és a hordozót.

Ezt a listát írtam össze:


Sétákhoz:

-babakocsi, kiegészítőkkel (lábzsák, pohártartó, szúnyogháló, esővédő, napernyő)

-hordozó

-babatáska


Etetésekhez:

-etetőszék újszülött szűkítővel

-sterilizáló

-cumisüvegtisztító

-babamérleg

-cumisüveg melegítő (konyhai és olyan is, ami hordozható)

-cumisüvegek (2 db 260-as, 4 db 150-es)

-tápszeradagoló

-tápszer

-30 db textilpelenka


Pelenkázás, fürdetés:

-babakád

-vízhőmérő

-4 csomag pelenka

-4 csomag törlőkendő

-törlőkendő tartó

-babakozmetikumok (sampon, fürdetőgél, testápoló, babaolaj)

-popsikrém

-kisolló, körömcsipesz

-4 db kapucnis törölködő, 2 db fürdőlepedő

-vattakorongok

-fültisztító

-pelenkavödör, utántöltővel


Babaszoba:

-bababútorok (kiságy, pelenkázó, gardróbszekrény, komód)

-szennyestartó külön a babának

-baldachin

-2 db rácsvédő

-zenélő forgós játék (az ágy fölé)

-matrac

-3 db vízlepergetős lepedő

-6 db sima lepedő

-pelenkázófeltét (matrac+3 db huzat)

-takarók (3 db vastag, 3 db vékony, 2 a babakocsihoz)

-2 db hálózsák

-2 db angolpólya

-paplan, párna

-4 szett ágyneműhuzat

-pihenőszék

-Adamo hinta

-éjszakai fény

-légzésfigyelő (kamerával)



Egyebek:

-lázmérő

-orrszívó

-4 db cumi

-babafésű



A ruhákat nem írtam fel, mert azokból tuti lesz elég, a terhességem kezdete óta vásárolom őket.

Most 16 hetes vagyok, szerintetek korai, ha decemberre szeretnék beszerezni mindent?


2017. okt. 16. 10:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Persze mindenki más, de szerintem a listád felét nem is fogod használni... :/


Pl az etetőszék újszülött szűkítővel teljesen felesleges, mert: 1 - etetőszékbe nem teszünk ülni nem tudó babát és nem etetünk etetőszékbe amíg nem érett meg a hozzátáplálásra ami 6 hónap. 2 - Ha utána olvasol, egészségesebb pihenőszékben etetni amíg nem ül, mert félig fektetve csak megfullad az etetésben, mert lecsúszik a kaja a torkán..


Cumisüveg melegítőt szerintem 10 anyukából 1 használ. Előbb tudd meg, hogy tudsz-e szoptatni, szükséges-e egyáltalán ez a holmi..


Szerintem beszélgess más anyukákkal, akik tapasztaltak és lehet tudnak javasolni egy egyszerűbb listát. Szerintem tényleg túlzás ez a rengeteg holmi. Csak pénzkidobás. Születése után is be tudtok szerezni dolgokat ha úgy látjátok egyik másik tényleg kell.

2017. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
Ennek a fele teljes baromság, de ha sok pénz van és nem kell másra, akkor vedd meg nyugodtan.
2017. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rengeteg a felesleges dolog :/ törlőkendő tartó pl...szerintem tökre elvan a törlőkendő a saját zacsijában. 6 lepedő, 4 ágynemű,nekünk 2-2 van és bőven elég, hacsak nem kéthetente mosol...szerintem redukáld le a listát..
2017. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
82%
Aminek meg van értelme, abból túl sokat veszel. Mosni nem szoktál? Minek 6 törülköző egy gyereknek? Nekünk 2 van, bőven elegendő. Ágyneműt pedig nem használnak a,csecsemők, mert nincs se párnájuk, se paplanjuk, hálózsákban szoktak aludni, vagy kis takaróval.
2017. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ágynemű garnitúra, paplan és párna egyenlőre biztos, hogy nem kell. Inkább hálózsákban altasd. Azt nem tudja lerúgni, a paplan és a párna pedig veszélyes fulladás miatt. Már biztos, hogy nem fogsz szoptatni? Ha biztos akkor is sok ennyi cumisüveg. Etetőszék is felesleges. A baldachin inkább porfogó, bár szép.

Még ezeken kívül hasznos lehet egy szövött vagy rugalmas hordozó kendő.

2017. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Ez nem az a szokványos etetőszék, amiben ül a baba. Olyan, mint egy magasított pihenőszék, be lehet állítani fekvő pozícióba, így újszülötteknél is használhatjuk. Itt egy kép róla: [link]


Tudom, hogy paplan és párna nem kell, de a kiságyban szerintem jól mutatna, függetlenül attól, hogy nem fogjuk használni. Vagy inkább ne?


Sajnos nem fogok tudni szoptatni, ezért kellenek a cumisüvegek.



Fiatalok vagyunk (én 20 éves vagyok, a vőlegényem 22), nincs túl sok kisbabás ismerősünk. Anyukám átnézte a listát, szerinte rajta van minden, ami kell. Ő még hozzáírta volna a babakádhoz az állványt, mert szerinte balesetveszélyes, ha a pelenkázó tetejére tesszük majd a kiskádat. Meg a vőlegényem anyukája mindenáron bölcsőbe akarja tenni a picit, mert hogy ott jobban érzik magukat a babák az első időkben... Ezért olyan kiságyat néztünk, amit átlehet alakítani bölcsőből rendes kisággyá, ha már nagyobb valamivel a baba.


Azért írtam több lepedőt, ágyneműt, mert mindenki arra figyelmeztetett, hogy az elején, amíg nincs rutinunk, lehet, hogy nem maradnak a pelenkában a dolgok és elég kellemetlen az éjszaka közepén rádöbbenni, hogy nincs több lepedő a szekrényben. De akkor a lepedőből elég 3-4 darab is gondolom.

2017. okt. 16. 11:22
 7/32 anonim ***** válasza:
80%
Mármint az ágyban mutatna jól?Minek?Hogy a gyerek esetleg magára rántsa?Azt inkább meg sem kérdezem,miért ennyire biztos,hogy nem tudsz majd szoptatni.
2017. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Igen, a kiságyban. Mondjuk a végében, de még nem tudom.

Gyógyszert kell szednem, ami mellett nem lehet szoptatni. De nem hiszem, hogy ez annyira fontos lenne most.:)

2017. okt. 16. 11:29
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Az ágyba nem szabad amíg ilyen picike beleteni semmit amit magára húzhat, nehogy baleset legyen. Állványt érdemes venni a kádhoz, mert a babót majd a pelenkázón fogjátok törölgetni pelenkázni fürdés után és ott útban lesz a kád. Lepedőből elég a 3-4. Olvasgass babás oldalakat, könyveket és idővel összeáll a kep, hogy mi kell, mi nem:)
2017. okt. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam.Ezért nem kérdeztem.De nem is igazán érdekel,hogx ki szoptat és ki nem.Viszont tényleg felejtsd el az ágyneműt.A kiságy funkcionális szerepet fog betölteni,és nem egy kiállítási darab lesz.Nem kellenek bele felesleges dolgok.
2017. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!