Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha gyakorlatilag...

Mi a teendő, ha gyakorlatilag nincs védőnőnk, illetve csak nem jelentkezik nálunk?

Figyelt kérdés
3,5 éves a kislányom. Januárban elköltöztünk a város egy másik részébe, amit a három éves szűrő vizsgálaton jeleztem a védőnéninknek. Ő ekkor mondta, hogy átad minket a kolleganőjének, aki pár héten belül keres minket. Ez olyannyira nem valósult meg, hogy szeptemberben felhívtam a régi védőnőnket, hogy minket nem keresett az új védőnő. Azt a választ kaptam, hogy sok a munkájuk, a napokban hívni fog. Semmi újra. Most az a kérdésem, hogy nekem szülőként kell erőszakoskodni, hogy keressen minket a védőnő, vagy hagyjam? Az oviban azt mondták, hogy ovi kezdés előtt is megkellett volna nézni a gyerekemet. Én igazából elvagyok védőnő nélkúl, mert úgyis a háziorvoshoz fordulok, ha kérdésem van, csak nemtudom, hogy nekem, mint szülőnek van-e felelőségem, ha nem jelzem, hogy nincs védőnőnk...Iĺletve ezt milyen szervnél lehet jelezni? Persze tudom, hogy túlterheltek meg sok a problémás család, és ez inkább a rendszer hibája.

2017. okt. 16. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
ÁNTSZ - vezető védőnő. Nála jelezz.
2017. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk bármi van a szülőnek kell vinni a gyereket, nem is gondolnám hogy neki kellene keresni minket
2017. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
A 3 éves státusz megvolt, átadta az új védőnőnek hogy minden ok veletek,akkor majd a 4 évesen mész az új védőnőhöz. Ennyi idős gyerekhez már nem nagyon jár a védőnő.
2017. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy az utolsó írja. 3 éves státusz megvolt, legközelebb 4 évesen kell mennetek. Addig bőven ráér keresni, de ha ő nem teszi, akkor te megejtesz egy telefont, hogy aktuális a 4 éves státusz, mikor viheted a kicsit.

Egyébként miért is keresne, mikor jó esetben óvodában van a gyerek napközben, te meg dolgozol.

2017. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Erre van a tanácsadás. A védőnő kötelező oltás, statuszvizsgalat miatt fog csak keresni, ha te nem jelentkezel
2017. okt. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki 😉😃
2017. okt. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Nekem mindkét gyereknél kb. 1 éves kor után szívódott fel a védőnő. A nagynál pont költöztünk, máshoz kerültünk, akkor egyetlen egyszer jött az ottani, hozott egy oltásos papírt, és ennyi. Utána újra költöztünk, a harmadik védőnőnek a nevét sem tudtam, egyszer sem keresett, majd a fiam 6 éves korában felhívtak számonkérően, hogy mit képzelek magamról, hogy nem vittem a gyereket. Őszintén szólva, nekem soha senki nem mondta egy szóval sem, hogy évente vizsgálják őket, és nem is nézték, gyerekorvos persze látta rendszeresen, de védőnő jóformán soha. Mindegy, most már iskolás, 10 éves, az iskolai védőnő hatásköre, évente megnézi őket, ennyi.


A kicsi még csak 20 hónapos, nyáron költöztünk, mondta a régi védőnő, hogy leadta a címünket az új védőnőnknek, majd keres. Azóta se keresett, pedig szóltam a réginek, hogy várjuk, elvileg újra szólt az újnak, de semmi. Én meg úgy vagyok vele, hogy nem érdekel. Gyerekorvos a kicsit is látja rendszeresen, a kiskönyvét ő is kitölti, a védőnők többségéről meg megvan a véleményem, mert ahogy látom, marhára tesznek rá, hogy mi lenne a dolguk, én meg nem fogok utánuk rohangálni. Úgyis megyek vissza dolgozni pár héten belül, onnantól kezdve nem is nagyon látom létjogosultságát a dolognak, hiszen amikor a védőnők cirkálnak meg rendelnek, akkor a legtöbb ember dolgozik, úgyhogy nem sok módom lenne találkozni vele.

2017. okt. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!