Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5honapos a kisfiam, a párom...

5honapos a kisfiam, a párom cukorbeteg, az anyukaja es a parom mamaja is. Ugye a kisfiam nem lesz az?

Figyelt kérdés
2017. okt. 17. 18:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A 2-esre valo hajlam orokolheto, de nagyban fugg az eletmodtol, hogy valoban kialakul-e. A hajlam miatt a kialakulas eselye kb 40-50% alapban, ami azert igen magas.

Ha emelle tarsul egy rossz eletmod (tulzott energiabevitel, magas koleszterin, elhizas, mozgasszegeny eletmod, mindez tartosan) akkor az meg jobban megemeli a kockazatot.

Epp emiatt erdemes a gyermekedet pici koratol kezdve egy egeszseges eletmodra szoktatnod, azzal nagyon sokat tudsz neki segiteni. Nem arra gondolok, hogy pici koratol kezdve dietaztasd es semmi szenhidrat, stb, hanem arra, hogy legyen kiegyensulyozott a taplalkozasa, szoktasd hozza a mozgashoz, probaljon ki kulonbozo fajta sportokat, legyen aktiv.

Nalunk apai agon van tobb embernek kettes tipusu diabetesze. En kb 20 eve figyelek oda tudatosan, hogy mersekeljem a kockazatot. Nem szamolom napi szinten a szenhidratot, nem kovetek szigoru dietat, csak siman tartosan odafigyelek a taplalkozasomra, sportolok is, aktiv vagyok. Idonkent nezetem a vercukorszintet, inzulint es eddig meg jo, pedig mar abban a korban vagyok, amikor "kezdodni szokott".

Nyilvan ez sem garancia, de legalabb az eselyt megadom magamnak, mellesleg jol is erzem magam igy.

A gyerekeim eletmodja is hasonlo, ebbe szoktak bele, nekik ez teljesen normalis.

2017. okt. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták mások is s hajlam meg van, de ne aggódj ha megfelelően táplálkozik a gyerek és egészségesen él biztos nem lesz cukorbeteg. Figyelj nagyon, kerüljétek a hozzáadott cukrot az ételekhez, fontos a magas rostbevitel, lassan felszívódó szénhidrátok, ( teljeskiőrlésű termékek, barnarízs, köles, zölségek inkább mint gyümölcsök) szoktasd arra, hogy sokszor egyen egy nap és keveset ne egyszerre egye tele magát. Így nem fog elhízni. Szeresse a mozgást, hogy idősebb korába se hagyja abba. Keressetek valami sportot amit szívesen csinál. Ha ezekre odafigyelsz és később ő is akkor biztos nem lesz cukorbeteg. Ha issza a cukros teát, szörpöt, hetente vagy akár naponta többször eszi a péksüteményt, csokit, fehérkenyeret, egyéb édességeket, nem mozog, elhízik. Akkor sajnos jó esélye van rá.
2017. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 BarackObama válasza:
Szia! Nekem az 5 tesóm közül 2 cukorbeteg és ugyan az a vércsoportjuk, szóval szerintem, ha nem ugyan az a vércsoportja, mint az apjáé, akkor kisebb a valószínűsége.
2017. okt. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!