Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, aki annak tudatában...

Van olyan, aki annak tudatában vállalt 2-3 gyereket, hogy tudja, nincs, nem is lesz nagymamai segítség?

Figyelt kérdés
2017. okt. 22. 23:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk csak egy nagymama van, a másikat inkább problémának könyvelem el, mert idős, beteges, csak a baj van vele, a gyereket nem merem rábízni, akkor sem, ha én is itt vagyok velük. Képes elejteni ülve is...


Szóval anyukám besegít, ha épp ráér, de az ő ideje, energiája is véges (dolgozik, illetve van még 3 tesóm otthon), mégis 4-5 gyereket tervezünk. Nem a nagyszülőktől függ, mi ketten bírjuk, szeretjük őket, csak ez számít. :)

2017. okt. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jó de csak van és csak besegít, tehát mégsem tartozol a célcsoportba.
2017. okt. 23. 02:26
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Havi 1x 1-2 óra... ennyit meg tudnék fizetni, ha muszáj lenne, többet ő sem segít. :)
2017. okt. 23. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Nem ettől függ, valahogy mindent megoldottunk eddig. Sokat kell logisztikázni, sok lemondás, nulla énidő és program kettesben, az igaz - és ez a jövőben csak nehezebb lesz, ha jön az ovi, suli, szakkörök. De ezért nem akarnám máshogy. A fő terv amúgy nálunk kettő volt, de másodjára duplán jöttek. 😁
2017. okt. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Négyen vannak, nincs nagyszülői segítség.
2017. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2017. okt. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Még ha mozgósíthatóak lennének, szerintem nem lehet arra alapozni.
2017. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Nincs nagyszülői segítség egyáltalán. Az első válaszolónak csak annyit, h az is több mint a semmi, illetve havi 1-2 órára nem tudsz igénybe venni fizetett segítséget, az nem így működik.

A lényeg, h 3 gyermekünk van és a párom magas beosztásban, jól fizető állásban van. Így 2 opció volt lehetséges: 1. elmegyek én is dolgozni, de akkor bébiszittert és takarítónőt fizetünk, 2. itthon maradok htb.-nek és én intézek mindent. Mi a 2. lehetőséget válsztottuk.

A privát vélemények az, hogy 2 gyerek simán megoldható úgy ha mindkét szülő dolgozik, akár anya csak részmunkaidőben (mi is így voltunk), de ahogy megszülette a 3., úgy ez már nem működött. Tehát 2 gyereket simán bevállalnék nagyszülő nélkül, hármat csak úgy ha apa fizetése elég nagy ahhoz, h eltartson mindenkit, vagy mindkét szülő dolgozik, de akkor megfizetik a segítséget. Én más lehetőséget nem nagyon látok.

2017. okt. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
És azt lehagytam, h nekem már nagyobbak a gyerekeim kettő iskolás, egy ovis, ő jövőre megy suiba. És rengeteg munka van veleük és körülöttök is. Szóval a neheze csak utána jön, amikor már nagyobbacskák.
2017. okt. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Igen. 3 gyerek van, a legkisebb jövőhónapba 3 éves lesz.

Szeptemberbe kezdte az ovit és szeptemberbe vissza is mentem dolgozni.

Rendvédelmi szervnél dolgozunk mind a ketten,hivatali munkaidőbe. Szerencsére itt jobban tolerálják a hiányzásokat,igaz idén még egyik se volt beteg,de a sulis (és akkor már a másik kettő is itthon marad) az őszi szünetre már megosztva szabi igény le van adva.

2017. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!