Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti kaptatok a babavárás alatt...

Ti kaptatok a babavárás alatt holmikat ajándékba, vagy a baba születése után? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, már elkezdtük megvenni a fontosabb dolgokat a számára. A szüleim már amikor megtudták, hogy terhes vagyok, rögtön mondták, hogy a babakocsit ők szeretnék megvenni a születendő unokájuknak (ez amolyan hagyomány is lett nálunk,tesóméknak is ők vették). Nálunk szokás az, hogy a szülők, testvérek, vagy a barátok úgymond "megajándékozzák" a születendő/megszületett babát, akár egy rugival, játékkal, amolyan babaváró ajándékok ezek, ami persze a szülőknek is segítség lehet akár.

A férjem szülei viszont azon kívül, hogy azt hajtogatják, hogy a gyerekvállalás drága dolog, és minden milyen drága, egyelőre úgy néz ki, hogy az unokájuknak egy plüss játékot sem fognak venni. (Meg ismerjük is őket ennyire.) Mielőtt félre értenétek, nem arról van szó, hogy elvárnánk, hogy vegyenek valamit, vagy hogy milyen értékben, hanem a gesztusról, legyen az egy body, egy rugi, vagy egy apróság amit szeretettel adnak a picinek. Csak nekem furcsa ez, vagy szerintetek teljesen normális?



2017. okt. 23. 15:15
 1/8 piroska és a farkas ***** válasza:
72%
Azt hiszem, értelek, számomra is furcsa lenne, hisz egy várt babára úgy gondolunk, mint örömre, és nem úgy, mint vki aki majd mekkora anyagi terhet ró ránk. Persze, józanul és reálisan kell gondolkodni, de a babavárás pont az az időszak amikor ilyen apróságokkal is mint egy aranyos kis zokni v rugi ki lehet fejezni, h várjuk, h osztozunk a leendő szülők örömében.
2017. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan erre gondoltam! :) Anyagi szempontból szerencsére meg tudunk venni mindent a babánknak amit szeretnénk, persze a reális keretek között, így nem arra várunk, hogy valaki más majd megvesz ezt-azt, hátha nekünk nem kell. Érdekes egyébként, mert anyósoméknak első unokájuk lesz, állítólag nagyon várták már, mikor megtudták, hogy terhes vagyok, volt sírás-rívás, meg hogy ezért imádkozott, azóta meg semmi,azon kívül, hogy azt kérdezgetik, hogy miből mit néztünk ki, és minden milyen drága...
2017. okt. 23. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Igen apukamek uj dolgokat vettek

Anyos nem sokmindent mert o sogornomeknek megvett mindent es azok olyan jo allapotban voltak h mi orokoltuk.:)

Bébiőr,kiságy, babakocsi,mozeskosár, hordozó pihenoszek, etetőszék stb

Anyos kádat vett nekunk

Meg plussoket es bodyt

Szuleim meg babágynemut,fuggonyt,szonyeget,pelekázót, sterilizalot( nem kertuk ha tudom h veszik szolok h ne)

Meg plédeket.

2017. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Valtozo.

Valakitol terhesseg alatt kapott a baba ajandekot, valakitol az elso babalatogatas alkalmaval.

Ha csak anyost akartad szidni, jo helyen vagy, csak felesleges volt elbujtatni a kerdes moge :)

2017. okt. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Ex anyosek a szulesre kuldtek nekem egy gyumolcskosarat. Ennyi.

Most 2 eves a pici, azota sem kapott toluk semmit.

2017. okt. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nálunk nem szokás. Tekintettel arra, hogy a szülők tudják a legjobban, hogy mi kell.

Nem kaptunk semmit, nem is vártunk semmit.

2017. okt. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4-es hozzászólónak üzenném, hogy nem arra ment ki a kérdés, hogy szidjam anyósomékat, de nem titkolom, hogy nem a szívem csücskei, ami talán kiérezhető egy-egy hozzászólásomból, mondatomból. (Nyilván, nem ok nélkül, de nem ez a kérdés, és a témakör :)) általánosságban vagyok kiváncsi arra, hogy szokás-e az újszülött babát megajándékozni, vagy sem, csak számomra evidens, akár egy apróság, vagy nem. Mert ha én babalátogatóba megyek akárkihez (még rokonnak sem kell lennie), akkor is viszek valamit, és nem üres kézzel állítok be. :)
2017. okt. 23. 16:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi anno az én egész családomtól nagyon sok mindent kaptunk. Nagy baba dolgokat is, előre leegyeztetve, hogy milyet akarunk (pelenkázó pl.), apróságokat is (rágóka stb.) szép kisruhákat, pénzt. Mikor még terhes voltam, a szüleim, nagyszüleim szántak pénzt, és mikor nem adták ide, akkor is megmondták, hogy mennyire gondolnak, hogy úgy számoljunk, mikor vásárolunk, hogy annyival megpótolják, vagy legyen tuti orvosra stb. Amúgy nem mondhatnám, hogy rászorultunk, de jól esett, meg nekik is, hogy kötlhetik.

Anyóséktól kaptunk egy szatyor pecsétes vegyes 0-3 éves méretű ruhát meg elmondták, hogy ő majd segítenek rajtunk kifizetnek ezt-azt. De azt csak mondták, aztán annyi. A ruhákat persze a férjem megmondta, hogy nem képzelik, hogy ilyet ráadunk, csináljanak vele, amit akarnak. Igazából nem szoktunk erről beszélni, de szerintem a férjemnek esett nagyon rosszul, mert eleinte, mikor az én családomtól folyton kaptuk a dolgokat, akkor mindig mondta, hogy hát majd biztos azért az ő szülei is adnak valamit, aztán már nem is mondta inkább, szerintem zavarta a dolog. Pedig nem szegények az anyjáék, csak hát. Na mindegy, nem is értem.

2017. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!