Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek így is megoldható...

Szerintetek így is megoldható a baba várás?

Figyelt kérdés

A párommal szeretnénk babát még idén,de még előttem van az államvizsga és a nagy gyakorlat.

Röntgen asszisztensnek tanulok.

Ha el is mondom,hogy babát várok a tanároknak, kórházban dolgozóknak,hogy ne érjen annyira sugárzás, nem lenne így baj belőle?



2017. okt. 23. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Ha még nem vagy terhes akkor idén még nem lesz babád.

Szval van idő. Majd akkor gondolkozz ezen ha teherbe estel. Addig ns aggódj annyira előre.


Ha már terhes vagy igy mondhatod el" várandós vagyok, xy hetes"

2017. okt. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Hova jársz suliba? Mikor lesz vége a gyakorlatoknak? Esetleg utána kezdhettek próbálkozni.


Nekem ez a végzettségem, maximum ultrahang vizsgálóba mehetnél be, a többi gyakorlatra semmiképpen nem lehet terhesen járni.

2017. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
A kettő nem jön össze! "ne érjen annyira sugárzás" -ilyen nincs egy ilyen munkahelyen. Az egyetlen, ami biztos, hogy árt a megfogant magzatnak KEZDETTŐL FOGVA a röntgen. HA babát akartok máshol kell munkát vállalnod!!!
2017. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem inkább várj vele! Pont a korai időszakban érne a legtöbb sugárzás, mikor a fontosabb szervek kifejlődnek. Úgy tudom (de nem vagyok benne biztos), hogy ilyen munkakörben nem is dolgozhatsz terhesen.

Még csak most végzed el a sulit: nagyon fiatal lehetsz. Nem maradsz le semmiről, pár hónap nem oszt, nem szoroz. (Mondjuk pár hónap 40 éves korban se sokat jelent.)

Sokkal egyszerűbb, és nyugodtan tudtok a babára koncentrálni, ha túlvagy az államvizsgán.

2017. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha terhes leszel nem valsz azonnal veszélyeztetett terhessé a munkakor miatt? Legalább addig varjatok amig kezedben a papir. A rontgen az elején okozhat főleg problémát
2017. okt. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Ha el is mondom,hogy babát várok a tanároknak, kórházban dolgozóknak,hogy ne érjen annyira sugárzás,


Annyi biztos, hogy eddig sok minden nem ragadt rád a suliban. Ne érjen ANNYIRA?????

2017. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha be akarsz kockáztatni egy vetélést vagy beteg babát nyugodtan, de kivételezni nem fognak veled
2017. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Tanultam röntgenesnek, terhesen azonnal abba kell hagyni a röntgenezést. Ahogy írták, max ultrahang vizsgáló, adminisztráció. Két röntgenes barátnőm jár lombikra, nem is dolgozhatnak a beültetések előtt sem már (tudom, az más, de nyilván nem véletlen, lombiknál fokozottan figyelnek a káros hatások kivédésére). Gyakorlatot elfelejtheted, ha terhes leszel, nem fognak engedni, így végezni sem tudsz. Ennyit azért már csak bírsz várni...
2017. okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Ugyanazt tudnám csak írni, mint az előző hozzászólók.

Várd ki ameddig meg van a papír, és utána próbálkozzatok, semmit nem veszítesz azzal már.

2017. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
A gyakorlat előtt semmiképp nem kezdenék bele. Két opció van, ha már terhes leszel: vagy szólsz, és akkor nem tudod a gyakorlatodat teljesíteni, mert terhesen nem teheted ki magad sugárzásnak, vagy a másik, hogy nem szólsz, végigcsinálod a gyakorlatot, és megkockáztatod, hogy beteg lesz a baba, amire sajnos így azért elég jó esély van. Úgyhogy inkább várj, amíg letudod a gyakorlatodat. Mennyi idő? Fél év? Azt még simán ki lehet bírni szerintem.
2017. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!