Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Május végére vagyok kiírva,...

Május végére vagyok kiírva, júniusban két esküvőre is hivatalosak vagyunk. Illetlenség nem elmenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Május 20-ra vagyunk kiírva és megmondom őszintén, hogy nem szívesen bíznám rá másra a kisfiamat az esküvő(k) miatt. Szerintetek is érthető, hogy egy 3-4 hetes babával inkább otthon maradnék? Ugye nem illetlenség? Ti mit gondoltok erről?



2013. máj. 6. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell érezni. Nem illetlenség egyáltalán.

Nekem 2 gyerekem van, de ha a városba lenne a legjobb barátomnak vagy testvéremnek akkor tuti legalább egy részére elmennék. Semmi esetre sem vinném a babát, max ha babakocsival oda tudok sétálni és haza.

Viszont ha úgy érzed majd, hogy ez egy jó alkalom lenne végre kimozdulni, egy kicsit mást is csinálni, akkor meg még jót is tehet.


Viszont ha a párodnak fontos személyek akkor menjen el ö egyedül, azzal sincs semmi baj.

2013. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem illetlenség, én sem mennék el az biztos !!!


az első 1-2 hónap elég húzós, szerintem már most szólj, hogy nem lesz aktuális...biztos megértik ne aggódj!!

2013. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetlenség. Maximum a párod képviseli majd egyedül a családot.
2013. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a férjemet küldeném el, ő is képviselheti a családot. Ha nem is marad ott hajnalig bulizni, akkor is legalább a szertartásokon részt venne, és utána gratulálna mindannyiunk nevében. Az ajándékhoz is írnék kísérőkártyát és a bébi nevében is aláírnám:)
2013. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetértek az első válaszolóval, ezt neked kell érezned, de alapvetően én sem érzem illetlenségnek. Ha közeli rokon/barát, akik egyébként a lagziba is hívnak és az esküvő a közelben lenne, akkor szerintem a szertartásra megpróbálnék elmenni, babával együtt akár, én pl. alig vártam, hogy anno kimozduljunk a picivel. Lagziba, másik városba, messze persze nem mennék.

Ha a párodhoz közeli személy esküvőjéről van szó, akkor akár ő egyedül is elmehetne, még a lagziba is, ha van kedve.

Ha hozzád közeli személy esküvője és mégsem szeretnél menni, akkor is képviselheti a párod a családot a szertartáson. (Én anno pl. az egyik legjobb barátom esküvőjekor pont külföldön voltam, ezért a férjem ment el a hugommal a szertartásra és ők adták át az ajándékunkat...lagziba nem mentek persze).

2013. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nalunk is ugyanez a szituacio. En sem megyek, foleg, hogy 1,5 orat kellene utazni. Megertoek voltak.
2013. máj. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, ki házasodik és attól függ, milyen messze kell menni.
2013. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tartom illetlenségnek.Tőlük lenne az ha nem értenének meg.3-4 hetes frissen szült anyának épp elég baja van,mint,hogy esküvőkre futkosson.Remélhetőleg a baba szopizni fog,én a tesvéremért nem adnám fel,hogy akkor majd tápszerezi valaki amíg én mulatok.Lehet lesz gátsebed ami akkor még lehet fájni fog.A gyermekágyas vérzésed sem tuti,hogy elmúlik addigra.A baba is pici lesz ahhoz,hogy bárkire rábíznám a helyedben.

Nekem ez a véleményem,de te döntesz.

2013. máj. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez lesz, én sem megyek. Mondjuk nekünk csak 1-2 hetes lesz a babánk. A férjem megy a nagyobbik fiammal a szertartásra, majd hazahozza a fiamat és egyedül megy vissza a lagziba.

Egy ilyen pici babát biztos nem vinnék ilyen tömegbe. Ha nagyon közel lenne és szabadtéri szertartás, akkor esetleg a szertartásra, de a lagziba semmiképp.

Otthon én sem hagynám másra, ilyenkor a szoptatási időt még nem lehet kiszámolni, az én fiam a lefejt tejet annó nem volt hajlandó meginni.

Nem illetlenség, biztosan meg fogják érteni.

2013. máj. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!