Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egyedül maradtam...

Mit tegyek? Egyedül maradtam terhességem alatt.

Figyelt kérdés

Helló mindenki. Én szeretném a segítségeteket kérni, mert most vagyok félidős terhes, de a kisfiam apjával még az előtt szét mentünk, hogy megtudtam volna, hogy babát várok. Nem kíváncsi se rám, sem pedig a gyermekére, ki akar minden áron bújni a felelősség alól. Elvetetni a babát nem akartam, egyrészt mert nem tudtam volna megtenni vele, másrészt pedig nekem volt egy cisztám, ami elfertőzte a méhemet, és szakorvos illetve professzor orvos is megerősítette azt, hogy nem lehet babám. Aztán azt mondták, ha elvetetem többé már nem lehetne gyermekem, örüljek, hogy ő van nekem. Ezt a volt párom tudta, mivel ott volt velem, amikor ezeket mondták nekem, de mégis szétmentünk.

Kérlek, adjatok valami tanácsot, hogy ti ilyen esetben mit tennétek!



2017. okt. 25. 22:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan mi a kérdés? Ha biztos vagy benne, hogy ő az apa, indíthatsz apasági pert, és nem fog tudni kibújni a felelősség alól. Ha a szüleid be tudnak fogadni, menj hozzájuk!
2017. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Mit mit? Hát neveld fel a legjobb tudásod szerint!


Remélhetőleg nem úgy tartottad meg, hogy semmi pénzed, mert az aztán a szimpla önzés. A gyerektartás (a pereskedés után) semmire nem lesz elég.

2017. okt. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Én is egyedul maradtam , de tudtam h a gyerek nem kérte magát a világra én szültem, és fel kell neveljem.

De nem akárhogy : meg kell tanitanom, h az élet szép és sokat lehet nevetni , sok jó élményt lehet szerezni . Meg kell mutatni az élet szép oldalát is , mentor is kell lenni , nem éreztetni h pluszban van , h rossz döntés volt , h ha az apja nem fizet , akkor neki nem jár csak a rongyos, a kopott .

Vidám gyereket kell nevelni .

Ez lesz a dolgod.

Nem lesz könnyu

2017. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon egyetértek, 3-as! Nagyon szépen megfogalmaztad! Erről kellene szólnia a gyermeknevelésnek...nem csak egyedülálló szülők esetében, hanem mindenkor!
2017. okt. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%

Pontosan mi a kérdésed? Ha megtartottad a gyereket, gondolom van hozzá megtakarításod, munkahely ahová visszavárnak. Ha nincs, felelőtlenség volt a nagy semmire vállalni.

Mit mondott az exed mikor közölted vele, hogy terhes vagy? Ha azt mondta, hogy ő nem akarja a gyereket, de te ennek ellenére megtartottad, akkor most már nincs visszaút, fel kell nevelned egyedül, rajta pedig ne követelj pénzt, mert semmi jogod nincs hozzá. A te döntésed volt, ha vállaltad a gyereket, akkor old meg egyedül az anyagi részt is.


Én mit tennék? Első körben rendesen védekezem. Ha ez nem sikerül akkor sem tartottam volna meg olyan gyereket akinek az apjával már nem vagyunk együtt, olyat pláne nem akit az apja NEM AKAR. Lényegében ennyi. Akkor sem, ha utána nem lehetne többet gyerekem. Önzés lenne ezért megtartani, ha közben semmit nem tudok nyújtani neki.


1 gyerek is épp elég nagy felelősség. Ha apja nincs az 1 dolog. De ha még anyagi háttér sem biztosított, akkor pláne nem hozom világra. Ha pedig nincs anyagi problémád, akkor továbbra sem értem miért tetted fel a kérdést, vagy milyen válaszokat vársz.

2017. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Undorito vagy elozo.
2017. okt. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
0%
Gyorsan szerezz mellé egy apukát mert nem lesz jó.
2017. okt. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
13%
6. Nem írtam semmi rosszat. Egyébként meg a feltett kérdésre válaszolj, ha akarsz, nem kérdeztelek.
2017. okt. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
rosszat írtál 8-as mert nem az a kérdés, hogy maradjon-e vagy nem, és te arra feleltél
2017. okt. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%
Mert mi a kérdés? Szerintem pont az nincs..
2017. okt. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!