Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Válás után az anyjuknál...

Válás után az anyjuknál maradtak a gyerekek, de a gyerektartást és az iskolai szakköröket fizetem, mégsem láthatom a gyerekeket. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Németországban dolgozok két havonta járok haza egy hétre, de ilyenkor nem találkozhatok velük. Az anyjuk minden dolgot kitalál, betegek, tanulniuk kell vagy nem érnek rá családi programjuk van. Vettem mind a két gyereknek telefont, havonta töltök rá pénzt mkndig suttognak, hogy az anyjuk ne hallja őket.

Most a héten azt kérte az anyjuk fizessem ki a gyerekek téli ruhát ami nem is lenne gond de 2x100 ezret kért.

A gyámügynél csinálnak valamit így? Ott előzőleg sem néztek rám jó szemmel mert külföldön dolgozok


2017. okt. 30. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

1. A gyerektartás meg a láthatás nem függ egymástól.


2. Neked a gyerektartás az, amit fizetni kell, ezen felül csak akkor adj, ha úgy érzed, a gyerekekre tényleg kell.


3. A láthatás nem tudom, hoyg van szabályozva, de ilyen esetben általában akkor van hosszabb lehetöség, amikor hazamégy. (Ha nincs, akkor a bíróságon kérd ennek határozatva foglalását.)


4. Ha az anya nem adja oda a gyerekeket, akkor hívj rendört minden alkalommal, ugyanis akkor bizonyítani tudod, hoyg akadályozza. A gyámhatóságnak semmi baja sincs a külföldön dolgozással, legfeljebb ha nem fizeted a tartásdíjat.


5. Elsözör a gyámhatóságon jelentsd alathatás akadályozását, utána pedig tegyél feljelentést az anya ellen.

2017. okt. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%

Nézzük a jogi részét:

hogy van szabályozva a láthatás?


Ha pl.: kéthetente egy hétvége, akkor nem kérheted tömbösítve csak mert 2 havonta esz haza a fene.


Persze némi rugalmasság elvárható a másik részről is, de


hogy szoktad kommunikálni, hogy mikor fogsz ráéeni?

Mennyivel előre szólsz hogy melyik héten jösz?


Nem várható hogy csapot papot félbehagyjanak, lemondják a leszervezett programokat... stb. csak mert csak akkor érsz rá.

2017. okt. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Itt most komolyan az anya mellé állsz második?

Természetesen meg kell nézni, milyen láthatást kaptál, amit már leírtak, aztán jelenteni!

Olyan nincs hogy Sosem láthatod!

És igen, szerintem egy ritkán látott apuka jelenléte fontosabb a gyerekeknek, mint egy megszervezett program pl. mamáéknál.

Feltételezem, nem a hazaérkezése napján szól.


Kérdező: Ne hagyd magad!

2017. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
De kérheti tömbösítve! Azt is engedélyezhetnék neki, hogy olyankor egész héten vele legyenek! Csak sajnos az Anyuka valószínűleg olyankor sem engedné el őket, ha most is mindent kitalál. Nem is értem a második válaszolót, vagyis de, sajnos nagyon is értem.. :( Az a baj, hogy hiába mennél rendőrrel, az csak jelentené elsőkörben, hogy tényleg nem kaptad meg a gyerekeket, aztán jelentené, aztán tárgyalnának róla, aztán ítéletet hoznának, amit a nő megint nem tartana be, akkor megint jelentenék, tárgyalás, és így tovább és így tovább.. A törvény sajnos nem siet segíteni az apákon, de nem tudom, hogy itt mennyien fognak. Mindenesetre ne fizesd ki a 200 ezer forintos téliruhatárat semmiképp, mondd, hogy szeretnéd látni a gyerekeidet, mondd, hogy nem fogod fizetni a szakköröket sem és semmi pluszt a gyerektartáson kívül, ha nem találkozhatsz velük. Mondd, hogy szívesen megveszel nekik bármit, ha Te is elmehetsz velük vásárolni, ha Te is ott lehetsz, mikor megkapják a ruhákat. Egy napra sem láthatod őket, amikor hazajössz?
2017. okt. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Kérheti a tömbösítést a gyámhatóságtól, DE nem az anyától, amíg nincs módosítás!
2017. okt. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Gyámhivatallal vedd fel.a kapcsolatot!

És ne add fel...ismerek nagyon rendes apukát, aki feladta, mert majdnem ráment idegileg...azóta sem látta a fiát, aki azóta felnőtt.

2017. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jelezd mindenképp a gyámhivatalnak, legjobb, ha odatelefonálsz,kérsz időpontot, s elmondod, mi a helyzet. Nagyon sajnállak :( én sem adnék semmi egyéb pénzt, míg ezt csinálja az anya. Fel kell hívni, mikor mész haza, ekkor és ekkor mész a gyerekekért, s mikor mennek haza tőled, akkor, és csak is akkor fogsz adni pénzt bármire. Simán elképzelném, h nem is tudják a gyerekek h tőled van a pénz, s ha anyjuk bemeséli, h nem vagy rájuk kíváncsi, sajnos :(


(egy gyerekjólétis, aki látott már sok mindent)

2017. okt. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!