Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom volt felesége kérheti...

A párom volt felesége kérheti a gyermekelhelyezés módosítását, mert kevesebb gyerektartást kap? Megváltoztatják az elhelyezést, ha a másik szülő betegsége miatt alkalmatlan a gyerekek ellátására?

Figyelt kérdés

A páromnak 3 gyermeke van a házasságából és van két közös gyermekünk is.

Egy betegség miatt munkanélküli lett és ezzel párhuzamosan a jövedelme is minimális lett. Jelenleg csak segélyt kap, mert lejárt a tp. ideje.

A bíróság 3*5000Ft gyerektartást állapított meg a volt feleségének, aki erre közölte, hogy ha csak ennyit akarunk fizetni, vihetjük a gyerekeket. Elméletileg már el is indította a gyermekelhelyezés megváltoztatását, bár erről még hivatalos papírt nem kaptunk kézhez.


Ilyen esetben mi lesz a gyerekekkel? Az anyjuk tényleg képes lenne végignézni, hogy intézetbe kerülnek vagy csak ijesztget minket?


2015. aug. 5. 11:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Kerdes, hogy ti kepesek lennetek-e vegignezni, hogy intezetbe keruljenek...
2015. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%

Na először is, elperli a gyereket és intézetbe adja?

Nem ez nem így működik, mert akkor a férjed magához veheti, tehát pénz és időpocsékolás neki.

Nem kell bedőlni a "mintaanya" szövegének :)

2015. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%
Mielőtt a gyermeket intézetbe adják, megkérdezik a rokonokat, hogy nem vállalja-e senki a gyámot, szóval nyugodjatok le, röhögjetek a képébe..
2015. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%

1. Ha a volt feleség le akar mondani a gyerekeiröl - mert ugye ezt jelentené az elhelyezés megváltoztatása, akkor többé nincs beleszólása, hogy hová kerülnek a gyerekek.


2. Ha a gyerekeket nálatok, azaz az apánál helyezik el, akkor attól kezdve az anya köteles gyerektartást fizetni utánuk a párodnak.


3. Emellett még a gyerekek után járó juttatások (családi pótlék, stb) is az apának jár.


4. Intézetbe csak nagyon indokolt esetben helyeznek el gyereket, amennyiben megoldható, akkor a családban maradnak.

2015. aug. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
54%
Most csak én nem értem? Miért is kerülnének intézetbe a gyerekek?
2015. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
60%
Ha esetleg valaki nem ertene, a kerdezo arra celoz, hogy az o nehez anyagi helyzetuk miatt ok sem vallalnak a gyereket - ezert kerulnenek intezetbe.
2015. aug. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Ha jól értem, a kérdező attól fél, hogy a mintaapának kell magához venni a gyerekeket a másiK kettő mellé. Ez esetben az anya fizet tartÁsdíjat, nyilván nem sokat ( a fizetése max 50%át), gondolom, ő se keresi hülyére magát. Nem tudom, mekkora az esély rá, hogy a bíróság így dönt, mindenesetre egyrészt fölösleges mintaanyázni, az apa ugyanúgy felelős a gyerekeiért, másrészt próbáljon meg valaki havi 15 ezerből 3 gyereket eltartani, utána pofázzon. Az a legkevésbé valószÍnű opció, hogy intézetbe kErülnek, a szülőknÉk tartási kötelezettségük van, mindketten élnek, ha nem történt bántalmaZászló, veszélyeztetés, akkor Egyiküknél lesznek elhelYezve, és ez nem kell, hogy törvényszerűen az anyA legyen. Kérdező, tudomásul kell venned, hogy a pasid 5 gyerekért felelős, az más kérdés, hogy minek Csinál valaki ennyit, ha nem képes gondoskodni róluk.
2015. aug. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Andizsuzsi ***** válasza:
57%

"Ha a volt feleség le akar mondani a gyerekeiröl - mert ugye ezt jelentené az elhelyezés megváltoztatása"


Nem, nem ezt jelenti.

2015. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

Tudom h már késő, de minek is kellett még kettőt vállalni a meglévő 3 mellé, ha ennyire rosszul keresett alapból, hogy nincs semmi megtakarítása ilyen helyzetekre?

Amúgy mindketten ott voltak a gyerekvállalásnál, miért is anyukának kéne megoldania egyedül? Ha ő betegedne le, ti szó nélkül magatokhoz vennétek a gyerekeket és megelégednétek 5 ezer Ft-al?

Amúgy mi pontosan a betegsége?

Jogi ügyletek helyett inkább arra kéne koncentrálnia hogy találjon valamilyen munkát, amit így is végezhet. (Mielőtt lepontoznátok, tudom mivel jár ez, én is beteg vagyok, de azért nem lehetetlen ha valaki igazán akar dolgozni.)

Bíróság helyett tessék álláskereséssel foglalkozni!

2015. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
39%
Jézusom, képes lenne a saját gyerekeit elküldeni? Milyen anya az ilyen?
2015. aug. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!