Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen érzés elsőnek megpillan...

Milyen érzés elsőnek megpillantani ill. Fogni kisbabánkat?

Figyelt kérdés
2017. okt. 30. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Igazán semmilyen, örültem, hogy végre kint vannak.

Egyébként egy újszülött nem nyújt valami szép láványt

2017. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkönnyebbülés, hogy végre kint van, hogy meg van mindene, hogy egészséges.
2017. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Számomra hihetetlen volt, először felfogni sem tudtam. Csaszarom volt, így nem tudtam h mikor is fogjak kiemelni pontosan. Csak az aneszteziológus mondta mindig, hogy mindjárt kint van. Majd egyszer az orvosom megszólalt, hogy megszületett a kisleányka. A csecsemős nővér ellátta és odanyujtotta még egy puszit nyomtam az arcára. Utána vitték apukának. Leírhatatlan érzés volt tényleg. Ezt nem lehet szavakba önteni, ezt át kell élni. Sajnos nem foghattam meg azonnal, csak a műtét vége után. A mellkasomra tették, annyira pici volt. Sosem felejtem el.
2017. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jó.
2017. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Fizikailag egyből megkönnyebbültem, amint kibújt. Aztán próbáltam felülni és megnèzi, hogy néz ki, miközben az apja elvágta a köldökzsinórt. Türelmetlen voltam:D Aztán rám rakták és valami hihetetlen volt. Sokkal szebb és kisebb volt, mint azt elképzeltem. Tényleg életem legszebb napja és pillanata volt, sose felejtem el.
2017. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Hihetetlen és félelmetes.

Hirtelen ott volt egy baba és arra gondoltam úristen most mit fogok kezdeni vele, hogy fogok tudni ellátni egy babát 0 tapasztalattal?

Másrészről pedig egy csoda volt, ahogy a kis pici babám ott szuszogott és békésen aludt mellettem, akit óvhattam.

2017. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Kb. el se hittem, hogy az én gyerekem, illetve hogy van egy gyerekem. De jó érzés volt. Csak néztem, néztem a kis hajas fejecskéjét és örültem. Nálam elég gyorsan megtörtént a kötődés. A férjem is úgy emlékezett vissza, hogy megláttuk egymást a lányunkkal és megszűnt körülöttünk a világ.
2017. okt. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez elég összetett, mert én pl. először is örültem, hogy végre kint van és főleg, hogy egészséges. Megkönnyebbültem, mert tényleg elmúlt minden fájdalom, ahogy kijött, és amikor először megfogtam, akkor igazából el sem hittem, hogy az enyém. Ott volt egy cukibogyó, akiről tudtam, hogy az enyém, csak nem hittem el.

Csak pár órával utána kezdtem átérezni és felfogni a helyzetet és megkönnyeztem, hogy mennyire csodálatos, hogy itt van. (Bocs, hogy csöpögősre sikerült.)

2017. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kb. mint ahogy a 7-es írja. Nekem császár volt, de mutatták egyből, meg odahozták puszira, aztán ahogy kitoltak az őrzőbe, nemsokára meg is kaptam. Csak néztem, és próbáltam elhinni, hogy ez a pici az enyém, és 1 órája még a hasamban volt :) De egyből jött az "ölni tudnék érte" érzés, nagyon gyorsan összehangolódtunk.
2017. okt. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megkönnyebbülés volt, hogy végre vége. 12 órán át gyötrődtünk, mire kijött. Én belázasodtam szülés közben, kiderült, hogy immunis vagyok az oxitocinra, fájásgyengeségem volt, úgy paszírozták ki belőlem. A lányom, mire kijutott, alig kapott levegőt, annyira elfáradt. Egy puszira odavitték nekem, aztán mentek tovább, mert oxigént kellett kapnia. Másnap délután láttam először igazán.


Mostanra (7 hete szültem) kerültünk egymáshoz közelebb, egyre jobban megismerem. Kezdetben nagyon parás volt megfogni, olyan kis pici. Az első alkalmakkor főként azon aggódtam, nehogy valamit rosszul csináljak.

2017. okt. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!