Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is lelketlen...

Szerintetek is lelketlen dolog magzatnak hívni a kisbabánkat? Ti ismertek ilyeneket, akik ezt csinálják?

Figyelt kérdés
Nem rideg dolog magzatnak meg embriónak nevezni a kisbabánkat, akit a szívünk alatt hordunk? Milyen emberek szokták így nevezni a kisbabájukat?
2016. máj. 10. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Én olyan nőt ismerek aki a közel tizennyolc éves fiát is így hivja, persze, csak otthon, hogy "magzatkám". Az ő szájából ez kedveskedő, nagyon szép szó. Talán ezért sem érzem azt, amiről te írsz. Minden kisugárzás kérdése. Ahogy a "kisbaba" szót is lehet kedvesen, szeretettel és utálattal is kimondani. Ezek csak szavak. Tartalommal mi töltjük fel.
2016. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így azért nehéz értelmezni mert nagyon sok függ a kontextustól. Mondjuk ha az orvosnak mondom vizsgálat közben, hogy embrió teljesen más, mint ha egy baráti közösségben beszélek így, vagy egymás között így nevezik a szülők a babát, de ilyet még nem hallottam.
2016. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát hivatalosan a 8. hétig embrió, utána megszületéséig magzat. Szerintem a magzat elnevezés nem rideg, sőt kedvesen is lehet használni. Más kérdés, hogy (akárhányadik hétig) sokan nem tekintik embernek se.
2016. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Én inkább a "pocaklakótól" mászok a falra.

Embriónak sosem hívtam, de magzatot használtam. Az orvos is ezt a szót használja. Nem azt, hogy baba. Nekem akkor baba, amikor a kezemben van.

2016. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Én kicsi magzatomnak hívom, de persze csak kettőnk között, nem tudom ebben mi a lelketlen? Mivel magzat, baba csak akkor lesz ha megszületik.
2016. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Az 5 évesemet is hívtam már "gyere ide kis magzat"-omnak. Mondjuk egyszer vagy kétszer,de tök kedveskedésnek szántam,a gyerek is úgy vette.
2016. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, mi ebben a lelketlen.

Az orvos is magzatnak hívja, az UH leleteken is az van.

Amikor megszületik, attól fogva lesz baba.

Persze, mindenki máshogy hívja a hasában: baba, pocaklakó, magzat, majmocska, buci, töki, stb stb.

Nem ettől lesz lelketlen.

Ki lehet mondani utálattal egy csomó szót és attól lesz lelketlen, nem attól, hogy így hívják. Azt , hogy kölyök is lehet utálattal és szeretetettel is mondani.

2016. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lelketlen, csak furcsa a hétköznapi megszólításban, inkább orvosi szövegkörnyezetben tudom elképzelni.

Ez a "kicsi magzatkám" megszólítás például a büdös életben nem jönne a számra. De ettől még lehet kedvesen mondani.9

Nekem a túl nyálas megfogalmazás, minden szón fennakadás zavaró.

2016. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem cuki szó a magzat. Sőt nekem még szeretetteli is, anyukam a mai napig elofordul, h igy szol hozzam (27 leszek) "kicsi magzatom".

Az embrió pedig bizonyos helyzetekben teljesen helyénvaló szerintem, nem lelketlenség. Csak nem minden szituációban állja meg a helyét, ha kisbabámnak nevezem az akkor még embrionális állapotban lévő gyermeket.

De nekem az embrió is tetszik, bár nem magyar szó, de tök jól kirajzolódik benne az, hogy egy kis emberkezdeményről van szó.

Szerintem a témában bármelyik szó csodálatos!

2016. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom lelketlen dolognak. Főleg, hogy mindenki úgy hívja a gyerekét, ahogy akarja.

Nekem egy ismerősöm jegyezte meg, hogy miért azt mondom, hogy a 'gyermekem', és miért nem 'XY'ka. Mert olyan hivatalos, az hogy gyermekem... Nekem meg annyira jól esik ezt mondani, hisz ő az én kis gyermekem. ;)

2016. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!