Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Nem tudom...

Hogyan tovább? Nem tudom mihez kezdjek.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni. Sajnos úgy alakult, hogy férjemmel elválunk. Van egy 16 hónapos kislányunk, aki remélhetőleg velem marad. Viszont nem tudom hogyan tovább. A férjem maradni akar a fiával itt az albérletben. Szóval nekem keresni kell egyet. Viszont sajnos feketén dolgoztam ezért csak gyest kapok. A kérdésem az lenne, hogy evkozben beveszik e a kislányt bölcsibe? Illetve mekkora esely van rá, hogy ellesz ott, még cicizik napközben általában alváshoz illetve éjszaka 2-3x. Meg aki egyedül él a gyermekével segítene, hogy mennyi pénzből éltek, mert gyerektartás valószínűleg ő nem fog adni, mert 4 órára van bejelentve, aminek a nettója 42.000 és ebből már van levonasa. Segítsetek, nagyon elvagyok keseredve.
2017. nov. 1. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég rosszul hangzik. Családod nem tud segíteni esetleg? Gondolok arra, hogy ideiglenesen hazaköltözöl, amíg nem kapsz munkát, vagy nem lesz elegendő pénzed saját albira.


Illetve apukát nem lehet észérvekkel meggyőzni, hogy a kislány az ő gyereke is, és kötelessége (lenne) a továbbiakban is gondoskodni róla valamilyen szinten? Mert az oké, hogy Ti elváltok, de a gyermekétől nem "válhat" el az ember..pontosabban nem lenne szabad.


Végső esetben anyaotthon esetleg.

2017. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szüleid nem tudnak segíteni? Apukának is kutya kötelessége a gyerek költségeiből kivenni a részét. Keressen másik állást, ami fizet.

Egyébként én is egyedül nevelem a gyerekemet

2017. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek. Jól keres apuka, nagyon is. 200.000-et csak ugye 4 órára van bejelentve és a bíróságon ezt mégsem mondhtaja. Mindegy is. Az albérlet ahol most élünk elég olcsó ő simán kitudna venni az ő pénzéből drágábbat, én viszont egyenlőre nem. De nem érdekli, mi menjünk innen.

Családdal az a baj, hogy kis falukban laknak, mindenki kb. 40 km-re innen és ott esélytelen lenne valamit is kezdeni magunkkal.

Már rajt vagyok a munka meg az albi keresésen, de őszintén félek, hogy hogyan bírom majd.

2017. nov. 1. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem fizet gyerektartást. Akkor is megítélnének valamennyit, ha egyáltalán nem lenne hivatalos jövedelme. Ha nem fizeti önként, akkor meg letiltják a fizetéséből.

Én a helyedben megmondanám neki, hogy vagy fizet öként és dalolva havi 40 eFt-ot és te maradsz az albérletben, vagy felnyomod a NAV-nál.

2017. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!