Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tovább? Mit kezdjek az...

Hogyan tovább? Mit kezdjek az életünkkel? Hogyan folytassam, vagy mit tegyek, hogy minden rendben legyen?

Figyelt kérdés

A kislányom 7 hónapos. Két napja elutaztam anyukámékhoz, hogy meglátogassuk őket a kicsivel. A párom azt mondta, hogy ő nem jön, mert fáradt. Sokszor vitatkoztunk a baba születése óta, mert semmit nem segített, inkább eljárt a barátaival, néha szórakoztatta a lányát és ennyi volt a tevékenysége.

Mikor hazajöttünk az anyukámtól (egy estét töltöttünk ott) akkor már nem volt itthon. A cuccai sem, az utazótáska sem.

Két napja semmi jele annak, hogy ő visszajönne. Ma tudatosult bennem, hogy besokallt és elhagyott minket.

Fogalmam sincs, hogy mit csináljak, a kislányom hét hónapos, mint már említettem, a segítségem (édesanyám) 110 km-re van tőlünk, dolgozni pedig nem tudok, mert még ahhoz kicsi a lányom, hogy lepasszoljam valakinek.

El vagyok keseredve.


2012. márc. 16. 09:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
felhívod a párod és megállapodsz a gyerektartásról. írásban ügyvédnél. Aztán beadod a bíróságra is.
2012. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

Telefonon kerested? Nekem az lett volna az elso, ha nincs itthon, akkor felhivom. beszeljetek meg, legyen annyira felnott, hogy nem csak lelep, hanem vallalja a kovetkezmenyeket.


Nagyon sajnallak. En odakoltoznek a szuleimhez, a lakast kiadnam addig, mig nem tudnam bolcsibe adni a babat.

2012. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
egyébként hogy született a baba? ő is akarta, vagy csak te?
2012. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is nagyon sajnálom! De még ne tekintsd lezártnak az ügyet, lehet, hogy 1 hét után rájön, hogy nem tud nélkületek élni és visszajön. Minden esetre vésztervet kell készítened, arra az esetre, ha mégsem. Ki kell számolnod a kiadásokat, bevételeket, utol kell érned apukát a gyerektartás miatt. Érzelmileg nem tud neked senki segíteni esetleg egy jó barátnő, de hidd el nekem, egy egyedülálló anyukának, hogy jobb egyedül nevelni egy gyereket, mint egy rossz kapcsolatban, rossz apával, állandó stesszben, veszekedésben. Kitartás! Egyébként hol élsz, gyeden vagy gyesen vagy, saját a lakás? Nyugodtan írhatsz privit is!
2012. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

A telefon vagy ki van kapcsolva, vagy a két nap alatt számot váltott, nem tudom, de ha 25x nem kerestem, akkor egyszer sem. Hívtam a közös ismerőseinket, egyikükhöz sem ment és nem olyanok, hogy egy ilyen helyzetben átvágjanak. Ha ott lenne valamelyikőjüknél, akkor valószínű már rég idevonszolták volna valahogy.


A kislányunk pedig véletlen baba. Én kikérdeztem a párom véleményét, hogy most akkor mi legyen, de ő úgy döntött, hogy szeretné ha megtartanánk. A terhességem alatt minden remekül ment, semmi vita, nyugis volt. Aztán megszületett a kislányunk, sokat sírt, hasfájós volt, a párom pedig elkezdte unni, hogy már nincs olyan remek élete, mint volt. Jöttek a viták, mert semmiben sem segített. Az "anyósom", akit nem mernék nagymamának tekinteni, eléggé nagy hatással volt a páromra annak kapcsán, hogy ha ő feszült, akkor menjen el sörözni a barátaival.

Nem egyszer jött haza hajnalban.

2012. márc. 16. 10:09
 6/51 anonim ***** válasza:

Beszéltetek azóta a pároddal?

Mondott valamit?

Miért ment el? Visszajön-e? Mégis mit akar?


Ha nem akar visszajönni, akkor kezdd el a gyerektartást megigényelni.

Ha fenn tudod egyedül tartani magatokat, akkor ok. Ha nem, akkor én anyukámhoz költöznék, lakást el- vagy bérbeadnám.

2012. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
akkor mondd meg a barátoknak és anyósnak,hogy üzened,hogy a gyerektartás miatt egyeztetni menjen felhozzád.
2012. márc. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:

Valahogy csak utol kellene érni. Ezt meg kell beszélnetek. Én nem tudnám ennyiben hagyni.

Anyósodnál nem lehet? Vagy hiába hívnád ő letagadná, hogy ott van?

2012. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Mi az hogy! Ő lenne az elsődleges kerítője a páromnak! Az sem hatja meg, hogy itthon vagyok egyedül egy 7 hónapos babával, akinek szülőkre van szüksége, nem csak egy anyára, hanem egy apára is!

Nem tudom, hogy hova mehetett. És, hogy mivel, mert csak egy autónk van, de azzal ugye én mentem anyukámhoz, úgyhogy ez rejtély.

Minden esetre még próbálkozom a főnökénél is, hátha.

2012. márc. 16. 10:21
 10/51 anonim ***** válasza:

jajj szegény :-(

Az anyós tuti oltja ellened akkor azok alapján amiket írtál.

Nem egyszerű helyzet, de én a helyedben ezek után vissza nem fogadnám, fizesse a gyerektartást, és éljen boldogan anyukával..

Tuti megfogja bánni és vissza akar majd jönni, de ez egy annyira sunyi és kicsinyes húzás veletek szemben, még így ismeretlenül is olyan ideges lettem, hogy legszívesebben én is felhívnám és elküldeném a búsba...

Meg sem érdemel titeket :-(

Azért próbáld meg elérni már csak a gyerektartás miatt is.

Nem lehet, hogy csal rád akar ijeszteni és pár nap múlva hazamegy, és azért csinálja az egészet, hogy nem vitázzatok annyit?!

2012. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!