Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a baba ha felnő...

Cicababa023 kérdése:

Szerintetek a baba ha felnő nem fog lelki sérülést szenvedni a miatt hogy 2 anyukája van és nincs apukája?

Figyelt kérdés
30 éves és Leszbikus vagyok és egy komoly párkapcsolatban élek a barátnőmmel lassan 6 éve. Szeretnénk egy közös kisbabát. Arra gondoltunk hogy mesterséges beültetéssel összehozzuk de sajnos nem akadt megfelelő donor. Így az adoptálás mellett döntöttünk.
2017. nov. 1. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
A tapasztalat azt mutatja, hogy nem.
2017. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

ezt senki nem tudja megmondani. nyilván a gyerektől is függ. magyarisztánban éltek? mert akkor bizony kapni fogja szegényke az ívet a suliban, hogy pinarágókkal él. lány lesz vagy fiú?

erről a témáról komolyabb tanulmány még nem született, mert csak mostanában lett elfogadott és "divat" a melegeknek is gyereket örökbe fogadni, tehát ez a generáció még csak növésben van.

2017. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem neki az lesz a természetes. Csak szeressétek és boldog lesz. Nagyon szép dolog az adoptálás, megmentitek vele egy gyerek életét.
2017. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Az egyetlen ferdesége csak az lesz, hogy nem lesz szélsőségesen homofób.
2017. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
71%

Biztos a rossz tapasztalatok miatt gondolom ezt, de az ehhez hasonló kérdések zöme nekem direkt provokálásnak tűnik. Mármint felesleges egy ilyen kérdést feltenni itt, pontosan tudja mindenki, hogy mennyire megosztó lesz a kommentek többsége.

Egy 30 éves "cicababa" felhasználónevű leszbikus, aki boldogságban él a párjával, ne itt tegye fel a kérdéseit, hanem valami olyan oldalon, ahol nem fele-fele az arány az értelmes és a szűk látókörű gyökér emberek gyülekezete között.


Én magam is leszbikus vagyok, gyermekszerető. Ezért felbosszant olyan válaszokat olvasni, mely szerint egy leszbikus nem lehetne jó szülő.

Az meg, hogy valaki gyűlölettel reagál és a társadalomra fogja a gyermek mentális egészségének esetleges veszélyeztetését, az pontosan magából indul ki... ha az emberek nem úgy gondolkodnának, mint ő, máris könnyebb helyzete lenne a gyereknek:)

Nem mellékesen minden gyereket ér valamiféle bántalmazás a közösségekben, ez abszolút a társadalom szegénységei bizonyítványára vall és, hogy a gyerekeknek már kiskorukban meg kéne tanulni az elfogadást... (itt nem csak a melegekre gondolok, hanem bármilyen más esetre is).

2017. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
48%

Az egyedülálló szülők gyerekein azért meg lehet figyelni néha valami enyhébb pszichológiai sérülést. Ha hiányzik a férfi-szerep, apa-szerep, az hosszútávon gondot okoz. Persze ez még mindig ezerszer jobb, mint mondjuk egy alkoholista apa.

2 női szülőnél az a nehéz helyzet, hogy az egyikük vagy önként fogja felvenni az apa szerepet, vagy a gyerek fogja valahogy (akár csak a saját agyában) ráerőltetni.

Sajnos a biológiát nem olyan könnyű felülírni. Nem tartom szörnyű dolognak, ha nők nevelnek fel egy gyereket (hiszen régen is sokszor ez történt, testvérek, vagy épp nagymamával, esetleg egy közösségben a nők nevelték a gyerkeeket, míg a férfiak évekig távol voltak), de azt gondolom mindenki érzi, h a 100%-osan kiegyensúlyozott neveléshez egy férfi meg egy nő kell. A mai világban sajnos, munka túlórák stb, ez amúgyse lenne elérhető, szóval, nagyjából sztem, az a gyerek nem fog rosszabb nevelést kapni mint mások, kivéve persze, a gúnyolódást.

2017. nov. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem..

De azt is kerdezhetjuk, hogy amiatt ha a kocsog apja lelèpett lesz e lelki sérült.

2017. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Én leszbikus szülők gyereke vagyok, és nem szenvedtem lelki sérülést. Legalább is nem tudok róla. Egész fantasztikus gyerekkorom volt, bár az én életemben jelen van az apukám is. A legjobb barátnőmnek szintén 2 anyukája van, őt 12 éves korában fogadták örökbe. Hidd el elég rossz sorsa volt az előtt, ùgyhogy az örökbefogadása kèsz megváltás volt neki.

Engem az anyukáim válása viselt meg nagyon, rossz volt, hogy szét mentek...

Persze a beszòlogatásokat nem igazán lehet elkerülni, főleg mikor a nagyszüleimnél voltunk Magyarországon, de nem volt vészes. Az anyukáim válása után a mamim vissza költözött Szegedre, szòval èn is több időt töltöttem ott és egész elfogadòak ott is az emberek... Egyèbkènt èn Németországban nőttem fel és èlek mai napig, itt nagyon elfogadòak és megértőek az emberek. :-)

Mielőtt valaki nekem esne, hogy miért olvasom a leszbikus kategòriàt, biztos leszbikus vagyok, mert ilyen példa volt előttem stb stb, kijelenteném, hogy teljesen hetetò vagyok és a szexualitás kategòriàt olvasgattam, mikor ráakadtam a kérdésre. Köszipacsi!

20L

2017. nov. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 titkoskert válasza:

En es a Parom vallaltunk kisbabat. Nyilván foglalkoztatott minket is a kérdés, hogy hogyan csináljuk ezt majd végig. De aztán rajottunk, erre nem lehet felkeszulni. A legtöbb, amit tehetünk, hogy megprobalunk normalis embert nevelni a lanyunkbol. Es Ő lesz mindig is a legfontosabb számunkra. Most három éves, és eddig nem volt konfliktusunk abból, hogy két anyukaja van. Ugy kezeljük, mint bárki más a gyerekét, ha bármit kérdez, legjobb tudasunk szerint valaszolunk, lehetőleg ertelmesen.

bocsánat az ekezetek miatt, mobilról írok.

2017. nov. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy kisfiút ismerek, aki inszeminációval született, két anyuka neveli. Tündéri, kreatív, rendkívül tehetséges gyerek. Kilenc éves, és nem látni, hogy a családi helyzete bármilyen rossz hatással volna rá.
2017. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!