Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt? És én mit...

Miért csinálja ezt? És én mit csináljak ilyenkor? Segítsek neki, vagy hagyjam kicsit "szenvedni", hogy megtanulja?

Figyelt kérdés

5 hónapos kisfiam mindig is gyűlölt hason lenni. Ha hasra tettük könyöklésbe, akkor 3 hónapos korában már visszafordult. Csinálta egy ideig, aztán abbahagyta. Hátról hasra kb. egy hete tanult meg fixen átfordulni magától. Egész nap forgolódna. Viszont amint hasra kerül, rá kb. fél percre behergeli magát, hogy hason van és iszonyat üvöltésbe kezd, próbál visszafordulni, de nem megy neki. Ahogy átfordítom hátra, már fordul is vissza hasra. Ezt játszunk egész nap, amikor ébren van :).


Kérdésem: Hagyjam ilyenkor kicsit "szenvedni", hátha rájön a visszafordulásra, vagy segítsek neki mindig visszafordulni? Egyáltalán biztos azért sír ilyenkor, mert nem szeret hason? Lehet, hogy már a kúszással próbálkozna ilyenkor?

Köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 17. 20:43
 1/9 Kerria ***** válasza:

Én próbálnám hagyni, de a Te idegeiddel sem akarok kitolni... :) Ha bírod, akkor inkább hagyd. Próbálj elérhető játékokat tenni neki oda, ami eltereli a figyelmét.


Először csak nagyon picit hagynám, aztán egyre tovább...


Persze ha korai érésű, akár lehet a mászás is, de erre neki kell ráérezni.

2013. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd!Ez ugyanolyan mint a hiszti mikor akar valamit. Tudja hogy mész segíteni, és ezt kihasználja. Elég fárasztó/unalmas lehet egész nap ezt játszani :)Nehéz egy anyának ha sírni hallja a gyereket, de szerintem az ő érdeke hogy ne segíts azonnal. Nem azt mondom hogy hagyd magára, csak ne segíts neki azonnal.Beszélj hozzá szép nyugodtan, biztasd, esetleg a mozdulatot mutasd meg neki, hogy csak el kell dőlnie és gyorsan rá fog jönni!
2013. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kúszás-mászást azért hoztam bele (csak nem fejtettem ki), mert 1, ilyenkor nagyon húzza fel a fenekét és próbálja kitolni magát, bár ez gondolom lehet a forgás próbálkozása is. 2, sokszor teszem úgy, hoyg a felső teste vagy egy kispárnán van, vagy a combomon, mert úgy egy fokkal tovább elvan kvázi hason, és olyankor sokszor a kis lábait térdelésbe húzza, és lényegében négykézláb van (csak ugye a karjaival még nem tartja magát), és úgy tolja előre a testét, hogy elérjen valamit.
2013. máj. 17. 20:53
 4/9 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: egy ideig szoktam hagyni, hátha. Aztán 1-2 perc múlva megsajnálom, mert már vörös a feje, folyik a nyála mindenhol, leizzad, és akkor visszafordítom. Mondjuk azt is próbálom úgy, hgy nem felemelem és hátra teszem, hanem keresztezem a kezeit elöl és úgy görgetem át. Általában ő is fejezi be, hogy a mozdulat meglegyen.
2013. máj. 17. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok gyarorlás, aztán hagyni kell.Mondjuk az én kisebb fiamnál a mászás maradt ki a tanulásban. Mert kúszás, gurulás volt, ülés is, de abból egyből felállt.Emlékszem, hihetetlen volt de 6hónaposan kapaszkodva állt.10hónaposan indúlt el. Próbálkozz, ha nehéz is, neki segítessz. ha nem megy akkor kitartást az egésznapos feladathoz!Gyorsan fejlődnek, 1hónap múlva már magától ül, és csak azt veszed észre hogy már szalad. Akkor meg te fodsz sírni hogy dejó lenne ha a hátrafordulós időszak lenene még :)
2013. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kerria ***** válasza:
Szerintem teljesen jól csinálod... Hm, igen, akkor lehet igazad van a kúszással... előfordulhat, hogy próbálgatja. Nehéz ilyenkor okosnak lenni, vagy jó tanácsot adni. Bízz az ösztöneidben, és ha hagyod egy kicsit próbálkozni, akkor előbb-utóbb ráérez. Kitartást!
2013. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kiderült, és igazam volt. Azóta kúszik a kicsim, de hasról hátra még mindig nem akar fordulni :). Folyamatosan küzd, hogy eljusson valamiért és már sokszor sikerül is neki (mondjuk fejjel belemegy, de mindegy :). ) Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 22. 09:14
 8/9 anonim ***** válasza:

az enyém is ezt csinálta anno..

Igen Kérdező kúszan-mászna már a babás csak még nem tud és ezért "hisztizik"

Magyarul többet akar cxsinálni mint amit tud!

Én azt csinálétam ilyenkor hogy lehasaltam elé,fogtam valami érdekes tárgyat és azzal próbáltam csalogatni,Apa meg hátulról a kis talpát megtámasztotta,így egy kicsit ráérzett a kúszás "ízére" illetve örült a sikernek hogy haladt a tárgy felé kb 1 cm-t!!Aztán visszafordítottam ha már nagyon nyűglődött!

2013. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta mi is itt tartunk. Nagyon emeli már a popóját és kúszik a tárgy felé. Én is ezt szoktam vele csinálni, amit írtál. És már sokkal később kezdi hergelni is magát, mert egyre jobban megy neki :)
2013. máj. 31. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!