Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első gyermek 35 éves kor...

Első gyermek 35 éves kor környékén. Előnyök és hátrányok?

Figyelt kérdés

És nem a testi dolgokra gondolok, hogy pl. nehezebb teherbe esni, hanem az anyaság és a gyerek fejlődése szempontjából.

Pl. megvan már addigra az egzisztencia, türelmesebb tud lenni, mint egy husznonéves, vagy túl nagy a generációs különbség az anya és gyerek között, ezért nehezebb a kamaszkor mindenki számára... stb


2017. nov. 6. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Sokkal több elönye van mint hátránya. Maximum az lehet szerintem hátrány hogy idősebb nagymama lesz, nehezebben bir lèpést tartani az unokával és rövidebb ideig lesz nagymamája. Nem hiszem hogy 5-10 évnèl számottevő generációs különbség lenne.
2017. nov. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem egy idősebb nő màr kiélte magàt,tehàt jobban a kicsire tud koncentràlni.Tapasztaltabb,bölcsebb,jobban ismeri magàt,a korlàtaut,kialakult értékrendje van stb.Több olyan Anyukàt ismerek,akik fiatalon szültek és bizony hiànyoznak nekik olyan dolgok,amik emiatt kimaradtak az életünkből.Ellene nem tudom mi szól.Én 32 évesen lettem Anya,és örülök,hogy nem hamarabb.Valószínű a fiatal anyàk jobban rà tudnànak vilàgítyni a hàtrànyokra.
2017. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez személyfüggő. Van, aki fiatalon türelmetlen, "nem kellett volna még neki az a gyerek", van, akinek meg már idősebb korára nincs türelme egy kisgyerekhez.

Az, hogy milyen a viszony a gyerekkel, szintén változó, fiatal anyuka esetén lehet jellemzőbb a baráti, idős anyuka esetén inkább tiszteleten alapuló, de ezek megint sztereotípiák, kár általánosítani.

Ha ezt azért kérdezed, mert 35 vagy, akkor meg már úgyis kár ezen aggódni. ;)

2017. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is személy függö.


De minél idöesebb egy nö, minél többet megélt annál aggodobb. Ezért az veszem észre, hogy a 30 feletti anyukák mindig jobban túlreagálják a dolgokat mint a fiatalabb akár 25 évesek.


Nálam pont jobb lett volna ha korábban jönnek a gyerekek. 2 gyerekm van az elsö 30 a másik 32 évesen jött.

Nincs segítségünk, így mikor a kicsi 2 éves volt délelötti bölcsibe került és a hobbimat kezdtem el dolgozni. Ez mára olyan jól megy, hogy tudnék boltot nyitni. DE nincsen senki de senki aki a gyerekekre vigyázna ha betegek, ha ovodai szünet van, vagy esténként. ìgy képtelen vagyok boltot nyitni, majd csak akkor ha a gyerekek mindegyik már a 3 osztályba lesznek, mikor 2-3 órát egyedül lenni, vagy egyedül haza sétálni nem probléma.

Addigra közel 40 éves leszek....


Több egyetemet végzett ismeröseink, barátaink pont így goldokodtak, és az egyetem legvégén vállaták a gyereket, majd jött a tesó, de a nö pár év után eltudta kezdeni a karrierjét építeni.

2017. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 érdekel0 ***** válasza:
63%

Kevesebb dolgom és SOKKAL több türelmem volt 20on évesen.

Fizikailag is jobban bírtam,este még ember voltam,most négykézláb mászok az ágyba,pedig még nem vagyok 35.

Gond nélkül végignyargaltam nyerítve az utcán a kicsivel,most égne a pofám.

Kevesebb volt anyagilag,de jobban értékeltem és osztottam be.

Könnyebb volt nőnek maradni.

Nem aggódtam annyit.


30on felül szülve jobban tudom kezelni a betegségeket,többet tanultam erről.

2017. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!