Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt nagycsaládosok?...

Vannak itt nagycsaládosok? (minimum 4 gyerek)

Figyelt kérdés
Ti annyi gyereket terveztetek, amennyi van ? Szeretnétek még ? A környezetetek mit szólt a mennyiséghez ? Sok negatív beszólás volt ? Pl. nyulak, vallási fanatikusok vagytok vagy az anyának büdös a munka ? A gyerekek hogy jönnek ki egymással ? Nem szégyellik, hogy ennyien vannak ? Hányan laknak egy szobában ? Hány év van köztük ? Nehéz megszerveznetek a teendőket ? Nem bántátok meg a nagycsaládot ? Jut elég időtök a házastársatokra ? Hogy győzitek anyagilag a sok gyereket ?
2017. nov. 6. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nővéreméknél 5 gyerek van. Nem, nem kaptak senkitől beszólást. A gyerekek hol jobban, hol kevésbé jönnek ki egymással, ez függ a nap állásától és a széliránytól:-D

Mindenkinek saját szobája van.

lányok:12, 10, 3

fiúk:7, 3


Nővérem dolgozott saját vállalkozásban terhesen, majd anyaként is, így ha úgy vesszük nem hagyta abba munkát.


Jut elég idejük egymásra, kéthetente egy estére szabadok, ilyenkor felváltva én és a férjem sógora van a gyerekekkel.


Anyagilag jól megvannak, sosem voltak ezirányú gondjaik.

2017. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre anyukámról tudok nyilatkozni. 5-en vagyunk tesók, ő ennyit is akart, egyik sem volt meglepi. Végig dolgozott mindenki mellett kb 1 éves kortól részmunkaidőben. Mi, mind az öten szeretjük, támogatjuk egymást, sosem szégyelltük egymást és a létszámot. Mindenkinek volt saját szobája. Én vagyok a legidősebb, most 26, a legkisebb öcsém 12. Nehéz összeegyeztetni a suliból és suliba hozást-vivést, plusz a szakköröket, de nem lehetetlen, csak rugalmas időbeosztás kell. Szereti anyukám az életét, nem hiszem, hogy valaha megbánta volna a nagy családot. Anyagilag is rendben voltunk mindig is. Nem volt iphone-om, amíg otthon laktam, de nem is szenvedtem hiányt soha semmiben, és a tesóim sem.


És igen, nekem ez így a normális, a szimpatikus, a követendő, és mi is a férjemmel legalább 4-et szeretnénk. :)

2017. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nekünk négy van: 8, 4ésfél és 3éves ikrek.Én nem tudnám máshogy elképzelni az életemet, imádom ezt így, ahogy van. Sok múlik a szervezésen: közel költöztünk az iskolához/ovihoz/bölcsihez - 5perc gyaloglással elérhető mind, így könnyen megoldható a különóra, fejlesztés, egyéb iskolai programok. Szeretik egymást, nagyon jó testvérek, egyelőre kettesével laknak egy szobában, mert így jó nekik, ha igénylik majd, van még annyi szobánk, hogy mindenkinek jusson saját. Nyilván nem így terveztük, hiszem az ikerek miatt lettek négyen a három helyett,többször nem szülnék, de külön élmény ikreket nevelni, az biztos. Sokan elcsodálkoznak első körben, hogy "jé, négyen vannak', de minekutána aranyos, jól nevelt, okos szép kislányok tiszta ruhában rendezett családból, hát rossz beszólást még nem kaptunk. Olyan volt már, hogy a boltban felajánlották a kuponjukat idősek, mondván, mi úgyis sokat vásárolunk, használjuk inkább ki....
2017. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi évekig öt fős család voltunk (2 tesóm + szüleink + én), de már 11-en lakunk egy nagy kertes házban. Én 15 vagyok, húgaim 12, 8, 1 évesek, öcsém pár hónapos. Féltesónk anyja meghalt, ezért bátyánk hozzánk költözött. Ő 16 éves. Szüleink adoptáltak egy 5 éves kislányt is, mert megszerették őt. Szóval már heten vagyunk tesók. Apai nagyszüleim is hozzánk költöztek, de nem bánjuk, mert szeretjük őket és viszont. Sokat segítenek. Tesóimnak és nekem is sok hasznosat tanítanak. Nagymama és anyu szinte barátnők. Több tesóm biztos nem lesz, mivel anyukánk meddő lett, mert a méhét betegség miatt ki kellett venni. Nem érezte nőnek magát egy ideig utána, de apu nagyon szereti őt és ezt is átvészelték. Szép pár szüleink. Sokan irigyek a kapcsolatukra. Szükeink barátok, lelki társak is egymásnak. Minden feladatot elosztunk egymás közt. Sok közös programunk van. A suli meg ilyesmi szervezést igényel nálunk is, de megoldjuk. Nincs minden gyereknek külön szobája, de pl. én nem is igénylem. Unatkoznék egyedül és este félnék beismerem. Szeretem a családomat, csodás gyerekkorom van, semmiben nem szenvedünk hiányt. Volt egy időszak sajnos, hogy szégyelltem a létszámot, de már ezt szégyellem, mert nem ezt érdemelte a családom. Közben kiderült osztályban van egy 8 és egy 10 gyerekes család is. Mind értelmiségi, jó módú. Mi is tiszták vagyunk, jól tanulunk, viselkedünk, de mégis volt néhány beszólás.
2017. nov. 6. 19:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és az ikrek valóban csodásak. Anyunak van ikertesója. Ráadásul egypetéjű. Nagyon ragaszkodnak egymáshoz. Baba korukban külön nyelvük is volt. Nehezen viselik, hogy külön országban élnek és élőben csak párszor látják egymást egy évben.
2017. nov. 6. 19:41
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyerekünk van, már nagyok, 15-20 évesek. A környezet először csodálkozott, aztán megszokták az ismerősök, jó ideje ez nem téma. Idegenektől sok beszólást kaptam, nem annyira durvákat, inkább szörnyülködtek, mindenki meg volt győződve, hogy ez véletlen, pedig nem az volt. A gyerekek nem szégyellik, hogy ennyien vannak, katolikus általánosba jártak, ahol ez nem volt ritkaság. Gimnáziumba is egyházi iskolákba jártak, járnak, a legnagyobbat kivéve, de mindenhol voltak annyira intelligensek az osztálytársak, hogy ez nem adott okot gúnyolódásra. A gyerekek nagyon szeretik egymást, most, hogy már nagyok, szinte soha sem veszekednek. Segítik egymást mindenben. A legnagyobbnak és a legkisebbnek saját szobája van, a két középső lakik egyben, de az egy 26 négyzetméteres szoba. Tervezzük, hogy megoldjuk, hogy mindenkinek legyen sajátja.

2 év 8 hónap, 18 és 15 hónap van köztük. Segítségem soha sem volt, az egyetlen nagyszülő 240km-re lakik. Ő néha segített, nyáron 1-1 hétre elvitt 1-1 gyereket nyaralni (kényeztetni), azt nagyon élvezték, de év közben, napi segítség nem volt. Nem bántuk meg, van időnk egymásra. A megszervezés nem volt egyszerű, de én ebben jó vagyok.

Anyagilag nem gond, van tehermentes 6 szobás ház, 2 autó, minden évben megyünk nyaralni. Sosem volt probléma pl. a gyerek sportkörét vagy különóráját vagy a szükséges (magán)orvosi vizsgálatot kifizetni. Felesleges dolgokra viszont nem költünk, én a legkisebb gyerek 3 éves korától dolgozom újra. Sokat főzök, a gyerekek igénylik is ezt. Én pörgős vagyok, kevés alvás is elég, nyilván ez szerencse.

2017. nov. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!