Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan (anyakönyvezhető)...

Van olyan (anyakönyvezhető) név, ami tetszik nektek, de valamiért nem adnátok egyik gyereketeknek sem?

Figyelt kérdés
Nekem ilyen a Dante. Nagyon tetszik, de sose fogom így elnevezni a fiam.
2017. nov. 7. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Nekem van több is.

Anton, Trisztán, Málna, Hella. Mind nagyon tetszik, de mégsem adnám.

2017. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Noel, Szofi, Emma-nagyon tetszik, de túl sok van belőle.

Alicia, Joel- tetszenek, de Magyarországon magyar vezetéknévvel számomra nagyon furcsa. Ráadásul van az a szabály, hogy kiejtés szerint kell írni, akkor most Aliciát és Joelt? Mert "C"- vel illetve a "J"- vel kiejtve nem hangzik valami jól.

Plusz még a Ryan, Caleb és társai is tetszenek, de Rájenként leírva elég nevetséges.

2017. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Persze, nagyon sok ilyen van. Azért nem adnám őket, mert Magyarországon túl szokatlanok, pl Melizand, Lizandra illetve negatív jelentésűek pl Niobé vagy Lolita
2017. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Nekem a Lolita nagyon tetszik de egy nagyon irritáló nő ismerőst hívnak így. Tetszik még a Gerda de valahogy mégsem adnám soha.

A kedvenc fiúnevem a Balázs de az egyik legkellemetlenebb exemet hívják így.

2017. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Abigél

Gyönyörűen hangzik szerintem,de egyszerűen nem tudom elképzelni,hogy így szólítsam.

2017. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Damián :) Nagyon tetszik mindkettőnknek, de nagyon nem megy a családnévhez. Van több változata, de azok nem tetszenek.
2017. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A Málna nagyon tetszik de sokan furának tartják. A Soma is nagyon jó de sokan amint meghallják egyből női névként gondolnak rá. A Dusán a jelentése miatt tetszik, a Domán pedig csak úgy, habár a jelentése is tetszik.
2017. nov. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Genovéva, Georgina, Auróra, Szabina, Rozina, Karolina


Nagyon tetszenek ezek a nevek, de egyrészt nem passzolnak a vezetéknévhez, másrészt valahogy én sem tudom elképzelni, hogy így hívjam a lányomat ..

2017. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Salamon. Tetszik a név, de nem tudnám elképzelni a kisfiamnak. Szerencsére nagyon hülyén hangzik a vezetéknév el, így szóba se került.
2017. nov. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Jöhetnek még :)
2017. nov. 7. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!