Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne menjen a...

Mit tegyek, hogy ne menjen a gyerek rovasara ez az egesz?

Figyelt kérdés
A ferjem 2eve vett hazat. De nem volt annyi penz, hogy 2ot vegyenek, igy anyosomekkal vettek 1et. A ferjem reszen van meg hitel. Nyar ota itt lakom, de kezd vegleg betelni a pohar anyosommal. Az emelet a mienk. Annyi h nincs kulon szobank, de van furdoszobank, haloszobank, gyerekszoba, nappali. Anyos nem dolgozik, itthon van egesznap. 33hetes vagyok, igy mar en is. Hetente el szoktam menni anyamekhoz 1-2 nap, akkor ott csinalok vmit. Viszont anyosom ilyenkor pofatlanul feljarkal es pakol, kimossa a dolgaim. Tobbszor volt ebbol cirkusz. Amugy is nehez elviselni, de ez h allandoan feljarkal kikeszit. Tegnap megmondtam a ferjemnek ez volt az utolso, ha meg1x kavar az anyja en hazakoltozok es ha akar jon utanam, de en ide mar vissza nem jovok. 1000x mar el lett neki mondva h ne jarkaljon fel, ne nyuljon a cuccainkhoz de meg sem hallja. En szeretem a ferjem, de azert van egy hatar. A sok stressz miatt a vernyomasom is magas, allandoan rossz a kedvem. Felek a gyereket is hazahozni majd, mert sztem meg szoptatasnal is ram fog nyitni. Eddig birtam, mert nem akarok a ferjemmel kitolni. Most itt van 10percre a munkahelye, de ha en elkoltozik es jon utanam, akkor 60kmt kene utaznia naponta, raadasul a hitelt kellene attol ide fizetni. Raadasul anyameknal csak az en szobam lenne. Illetve ott 1 furdoszoba van szoval nem optimalis oda koltozni. De itt meg teljesen kikeszulok.
2017. nov. 22. 09:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom albérlet most nem jöhet szóba. :/

Zárjatok mindent kulcsra, ha elmentek otthonról. Férjed amúgy mit szól ehhez?

2017. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Én már az elejét nem értem. Férjed vett házat? Tehát az övé? Akkor anyósék húzzanak albérletbe. Miért kellett közösködni? Miért mentetek ebbe bele? Most utólag lehet sírni. Ha mindhárman közös pénzből vették, akkor a férjed részét kifizetik, ti elköltöztök. Ezer meg ezer ilyen kérdés van, semmi más megoldás nincs ilyen helyzetre, csakis kizárólag a költözés! Ha egyedül, akkor egyedül.
2017. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Az tuti, hogy ha meglesz az unoka, folyamatosan ott lesz vele. Istenem, mekkora baromsag osszekoltozni anyosekkal....nem kell a haaaaz mindenaron, eleg egy lakas, es akkor kulon lehetett volna elni toluk. Szoval ez mar bukta.
2017. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Nagy butaság volt a közös ház, és érthetetlen, hogyan nem lehet lezárni a saját részeteket. A rövid távú megoldás ez lehetne. A feljárónál be kell építeni egy ajtót. Lehetőleg még a szülés előtt. A hosszabb távú megoldás a saját lakás. A babának valóban jobb lenne a nyugalom, de baja nem lesz.
2017. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Nincs különszobátok, de van hálószoba, gyerekszoba, nappali. Ez mind közös anyósékkal? Hitel pedig az egész házon lehet csak, nem csak a férjedén. Fél házon nincs hitel.
2017. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Figyu, nincs sok időd, mert ha a gyereket anyósékhoz viszed haza, akkor onnan már nem hozhatod el olyan egyszerűen. Ráadásul a kórházban, amikor kiállítják a papírokat és majd az alapján a gyerek lakcímkártyáját, az anyja lakhelyét írják be neki (gondolom anyósék címe), így most dönts, hogy anyádékhoz költözöl vagy nem, mert utána már késő lesz és ha a férjed nem melléd áll, akkor pokol lesz az életes.


Figyu. Eleinte nem kell a babának külön szoba, mert amúgy is felkelsz mellé éjjel, és kényelmesebb, ha nem kell átmászkálni, szóval ne rugózz azon, hogy anyádék csak egy szobát tudnak nektek biztosítani, és hogy csak egy fürdőszoba van. Annak örülj, hogy egyáltalán van hova menned.


Amúgy felfoghatod ideiglenesnek is, mert ha pl. a férjed a fejéhez kap és fél év múlva, hogy jaj, ez így mégsem jó, a sarkára áll, és helyre teszi az anyját, akkor ismét együtt lehettek a jelenlegi helyeteken inmáron nyugodt körülmények között.


De azt vedd figyelembe, hogy az anyós nem hogy a babához fel fog járni, hanem mindig akkor fog betoppanni meg zajongani, amikor a baba alszik, és ha sír, vagy valami baja lesz, vagy te leszel már idegileg fáradt, akkor ő fogja azt hinteni a szomszédoknak és mindenkinek, hogy hát milyen szr anya vagy, hogy sír a gyereked, meg nincs patyolattisztaság a lakásban, és milyen már, hogy napközben lepihensz a gyerekkel, stb.


Különben a férjed mit mondott? Szólt az anyjának, vagy téged csitított? Mit szólt a költözésedhez?

2017. nov. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
En meg nem voltam a ferjemmel amikor vettek a hazat. A haz fele aposome, fele a ferjeme. Emeletes haz. Mi fent vagyunk ok lent. Hidd el en sem elnek anyossal ha lehet. Amint tudjuk kifizetjuk a hitelt es megyunk szet. Csak ez meg evek. Ferjemnek is elege van ebbol, de hiaba mondjuk mind a ketten anyosomat nem erdekli semmi. Elore rettegek, hogy ha sir a kicsi szalad fel. En sem akartam anyosomekkal egyutt elni, de ezt hozta a sors. Alberlet most nem johet szoba, mert ugye a hitel meg mindent mire kifizetunk mar alberletre nem telne. Sporolunk h tudjunk elotorleszteni is. A szobak ajtajat nem tudjuk zarni. Ferjem azt mondta szerelunk fel a lepcsonel zarhato ajtot, de felek azon is atmaszik.
2017. nov. 22. 09:35
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés fölösleg. Semmit nem tudsz megoldani. Elköltözni se, albérletbe menni se, ajtót elzárni se. Akkor mi még mit tanácsoljunk?


Vagy elköltözöl anyádhoz a férjed meg vagy megy utánad vagy nem,

Vagy mégis megkísérlitek bezárni az ajtókat ha elmentek otthonról. Az más dolog, hogy attól még ha otthon vagy, úgyanúgy rád fog járni...

2017. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%

Az összeköltözés ezzel jár szinte minden családban. Az nagyszülők rigolyásak, nem változtatnak, akkor se, ha a szülők elveivel ütközik. Hol az a baj, hogy nem ugrálnak, hol az a baj, hogy túl sokat, hol csak az, hogy nem úgy :) Régen együtt tudott élni 3-4 generáció, ma mindenki a falra mászik, ha nincs meg az intim tere és az "exfőnök" járkál a fészkében. Ha anyádékhoz költöznétek, nem csak ingáznia kellene, de jó eséllyel a férjed szenvedne attól, amitől most te szenvedsz, sőt az is lehet, nektek is megromlana a viszonyotok.

És nyugodj le, nézd magad kicsit kívülről: azért nem akkora probléma, még ha bosszantó is, hogy házimunkát csináltak helyetted, hogy rögtön kórházba akarj kerülni magas vérnyomás miatt. Gondolom, 33 hetesen már azért vagy otthon, hogy kerüld a stresszt, így inkább foglald el magad mással. Anyóssal meg ülj le még egyszer és kedvesen, normálisan - hiszen valószínűleg még pár évig egy fedél alatt laktok - magyarázd el neki újra, hogy köszönöd a mosást, tudod, hogy jót akart, de nem szereted, ha feljár, tekintse az emeletet egy külön lakásnak. Ha meg nem megy, szereljetek zárható ajtót a lépcsőhöz... bár gondolom, a konyha közös...

2017. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom nem most derült ki, hogy nem tudtok együtt élni, te mégis erre csináltattál magadnak gyereket. Most erre mit lehet mondani? Edd meg, amit főztél.
2017. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!